Miért pisil be?

Figyelt kérdés

Pár hete újra bepisil a lassan egy éve szobatiszta 3 éves fiam. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nehéz elküldeni pisilni (kb. másfél-2 óránként) és mire végre odamegy, addigra már vizes az alsónadrág, de a többit tartja, aztán pisil a wc-be.

Napi 3-4 alsónadrág megy a levesbe, gyakran a nadrág is olyan....

Eleinte türelemmel kezeltem, de már hetek óta tart ez az állapot és ma is kiakadtam, mikor meg sem hallotta, hogy mit próbálok magyarázni, ugrált vicces kedvében, míg én gatyát próbáltam cserélni.

Az utóbbi napokban már nasi ajándékkal ösztönöztem, ekkor több volt a száraz gatya, aztán gondolt egyet és visszaesett.

A mai vígszínházas műsora alatt elvesztettem a fejemet.

Utána nagyon bűntudatom volt, hogy így leszidtam, mert sírt és tudom, hogy a szidás nem segít.


2019. máj. 9. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
A bepisilés általában valamilyen stressztől van a korábban már szobatiszta gyerekeknél. Például szexuális abúzus is kiválthatja. Nincs a közelében egy olyan férfi rokon, ismerős, akivel időnként kettesben hagyod?
2019. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem. Nem történt vagy történhetett semmi ilyesmi. Nem jön kistesó, nem költöztünk, nem történt semmi váratlan már hosszú ideje. Alapjáraton nagyon pörgős természet. Nagyon belefeledkezik a játékba (legtöbbször együtt is játszunk, mert igényli).
2019. máj. 9. 21:18
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell küldeni pisilni miért nem megy magától?
2019. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem akar menni. Mindig épp valami mást csinál, ami fontosabb. Ennyi lenne?
2019. máj. 9. 21:33
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Akkor valószínű soha nem volt szobatiszta csak erőltetted két évesn, itt az eredménye.
2019. máj. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Te már csak tudod.
2019. máj. 10. 06:44
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Akit küldeni/vinni kell pisilni,az nem szobatiszta,sajnálom....Csak aki magától megy. Ez van.


Lányom kis barátjával is így jártak a szülei az óvodában. (3.5 éves)

Az anyuka a kisfiút 2 éves korától mindig vitte pisilni. Dicsekedett,hogy az ő fia szobatiszta. Nem volt szobatiszta,csak "idomított" :((

Persze ez az oviban rögtön kiderült. Nagy balhé volt belőle,vissza akarták küldeni a kisfiút bölcsibe....

2019. máj. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Akkor Szobatiszta a gyerek , ha magától megy amikor pisilni kell, érzi, nem attól lesz szobatiszta , hogy te két évesn beidomítod, hogy amikor szólsz akkor menjen, mint a kutyák amikor leviszik őket sétálni.

De igen, én már “ csak tudom “, az enyém igaz 3,5 évesn lett szobatiszta de én nem kényszerítettem soha , Nem kellett neki szólni amikor ő érezte akkor ment, ezt hívják szobatisztaságnak.

2019. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szövegértelmezési zavar!

Most kell vinni. Magától ment el 2 évesen, nagyon érdekelte, úgy lett szobatiszta. Eltelt egy év és úgy kell küldözgetnem.

Így már érthető?

2019. máj. 10. 10:15
 10/18 A kérdező kommentje:
Az a megoldás, hogy hagyom, míg újra magától rájön, küldözgetés nélkül?
2019. máj. 10. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!