Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák nektek mi a véleményet...

Anyukák nektek mi a véleményetek erről a védőnői viselkedésről?

Figyelt kérdés
Amikor terhes voltam, mondtam neki hogy nem mondtuk el párommal senkinek 12 hétig, ugye ezt általában így szokták, babonából. Erre megkérdezte cigány vagyok e... De onnantól bármit mondtam többször is. Mert hogy ez is az is cigány szokás.. Pedig semmi olyan dolgot nem mondtam ami kiverheti bárkinél a biztosítékot.. Aztán megszültem, kb 2x volt kinn az elején utána már csak havonta jött. Bármit kérdezek tőle, kioktató stílusban magyaráz. Iszonyat magas lóról beszél velem. Ha valamit nem tudok, kiakad, és ingerülten magyarázza hosszú percekig. Nem vagyok hülye sem bonyolult kérdéseket teszek fel neki, mégis úgy viselkedik velem szemben mint az atyaúristen. Múltkor hívtam, nem vette fel, de még vissza sem hívott. A gyerek kiskönyve rosszul van kitöltve. Van az a rész amit a védőnő tölt ki a gyerekről, amit tapasztal, olyan dolgok amiket a gyerekem rég csinál, azt jelöli be hogy nem tapasztalja. Kevesebb mért adatokat ír be. A címünket is elírta. Mindenféle vizsgálatokra küld, amit hiányosan közöl elfelejt fontos információkat elmondani. Amikor szóvá teszem, hogy ezt nem mondta, akkor kikéri magának hogy én hazudok. Elküldött egy vizsgálatra amit bizonyos hónapig végeznek el, akkor amikor már a gyerek betöltötte azt a kort.. Így persze hogy már nem csinálták meg. Tudtommal azért van hogy segítségünkre legyen. De semmiben nem számíthatok rá. Bármit mondok kioktat, mintha fogyatékos lennék. Nagyon aljas. Nektek erről mi a véleményetek? Az a baj hogy bármi van kihez forduljak? Mert hozzá nem lehet. Kihagy hónapokat és nem jön csak a következőben mert neki dolga van. Én próbáltam vele szót érteni, de ha valamit nem tudok muszáj kérdezni nem? Megszabta hogy a gyereknek nem adhatok fél éves koráig tejen kívül semmit! Nem vehetek neki fejlesztő játékokat mert a gyereknek az nem tesz jót. Ne csináljak semmit csak a gyerekkel foglalkozzak, miért főzök, a gyerek fontosabb mint a férjem... Gondolkodom hogy szólok vezető védőnőnek.. Ti mit tennétek a helyemben? Semmi haszna.
2019. máj. 14. 11:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján ez a nő teljesen nem normális! Már a cigányozásnál néztem nagyokat.. ott már elpattant volna valami és keresek másik védőnőt pedig nem vagyok cigány. Neki az a feladata hogy a baba 6 hetes koráig hetente, aztán 1 éves koráig havonta egyszer kijöjjön. A szűrővizsgálatokat el kell végeznie, tanácsokat kellene adjon nem kioktatást.. mindenképp jelezd a felettesének.. szerintem ha jelentenéd és elmondanád amit leírtál búcsút inthetne az állásának! Ne hagyd magad!
2019. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Mit tennék a helyedben?


ELső körben leülnék vele beszélni, barátságosan, de határozottan. Kikérném magamnak a cigányozást - akár az lennék, akár nem az - , mert teljesen irreleváns, ugyanígy a kioktató, barátságtalan és lenéző stílust is. Ahogy te megadod neki a tisztelet, úgy cserébe ezt el is várhatod, akárhány éves vagy, akármilyen származású és akármilyen tapasztalatlan. Meg nem tilthat semmit a hozzátáplálással és gyerekneveléssel kapcsolatban, az a te hibád is, ha hagyod, hogy ilyen messzire menjen.


Ha nem változik a viselkedése, ha a munkáját továbbra is hanyagul végezné, adott esetben még kártékonyan is, hiszen nem tájékoztat fontos dolgokról vagy későn, akkor pedig lemondanám a védőnői szolgáltatást. Sajnos védőnőt választani nem lehet - ami botrány - , ezért jobbat nem fogsz kapni nála, csak ha másik körzetbe költöztök:( És a szolgáltatás lemondásával az jár, hogy helyette a gyermekvédelmi szolgálat fog felkeresni rendszeresen, a kérdéseiddel pedig találnod kell mást, aki megbízható, segítőkész és hiteles számodra. Ez utóbbira egyébként akkor is szükséged lesz, ha nem mondod le végül, hoszen a leírtak alapján ő nem segítség egyáltalán. Ha olyan a háziorvosotok, akkor tőle érdemes inkább kérdezni, vagy minden témát konkrét szakembertől: szoptatásról szoptatási tanácsadótól, és így tovább. A legtöbb esetben FB csoportokban több jó tanácsot és hasznos segítséget fogsz kapni, mint eg yilyen védőnőtől.

2019. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok cigány, csak már az első alkalommal mikor találkoztunk akkor nagyon flegma volt, próbáltam elfogadni, mondom a gyereket nézem aki majd megszületik, vele biztos normális lesz. Próbáltam elengedi a fülem mellett amiket mond becsmérelte a súlyomat hogy majd ő tesz róla, hogy egy grammot se hízzak. Jajgatott mert 72 kiló vagyok. Nekem le kell fogynom terhesség alatt 20 kilót. Ilyenek..
2019. máj. 14. 11:14
 4/35 A kérdező kommentje:
Szülés után kb 5 héttel már görcsöltem, pont itt volt. Kérdeztem hogy ez lehet hogy, már menstruáció lesz? Mert hányingerem van es fáj a derekam, mint minden menstruáció előtt. Ezt is hozzá tettem. Erre visszakérdezett, hogy nem lehet inkább hogy MEGINT TERHES VAGYOK? NORMÁLIS?? Amikor 6 hétig tilos a házas élet. Idióta.
2019. máj. 14. 11:21
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem állnám meg szó nélkül. Te miért hagyod magad? Nem tudom hány hónapos a babád, de én veszek fejlesztő játékokat. Szereti a zenélős nyomogatós dolgokat például. A hozzátáplálással kapcsolatosan rengeteget tanultam a facen lévő csoportokból. Meg a neten is jo dolgokat találok általában. Nálunk már az 5.védőnő van, egyik rosszabb mint a másik (nem bunkók, csak épp le vannak ragadva az 50 évvel ezelőtti dolgoknál),de nálam hiába van új, én azt hívom ha bármi gondom van, aki kijött a fiam születésekor. Megbeszéltem vele,hogy hívhassam mert a többit úgyse fogom. Amúgy jelenteném is a vezetőnek, ha ilyet tapasztalnék. Meg kell tanulni kiállni a gyerekedért. Szerintem rengeteg ilyen lesz még más fronton.
2019. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt fogyni 20 kg-t? TÉnyleg nem normális. NÉzd, neked kell döntened, de én amondó vagyok, hogy nem mindenkinek tud segíteni érdemben a védőnő, és ezt el is lehet fogadni, ha egyébként jószándékú és kedves. De ha csak leszívja az energiáidat, ráadásul kifejezetten káros, ostoba, sőt agyament dolgokat mond, amelyekkel egyébként túl is megy saját kompetenciáján (kismama diétáztatására kizárólag orvos vállalkozhat, de csak nagyon indokolt esetben szoktak ők is), akkor jelenteni kell, és lemondani. De még egyszer: nem szabad hagynod magad. Ilyen stílusban velem senki nem beszélhetne kétszer!
2019. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a védőnőn nézz át, ne kérdezz tőle semmit. A gyerekorvossal beszéld meg a vizsgálatokat és mindent, amit kell. A védőnő nem komplett.
2019. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

5 hónapos lesz a kisfiam 21-én.

Nem adhatok neki se baba teát, se bébi ételt, nem fürdethetem Gabival.

2019. máj. 14. 11:52
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Jelezném a vezetőjének és kérnék másik védőnőt. Szórakozzon mással.
2019. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

A kajában, teában van némi igazsága de ettől még nem kötelezhet semmire. Ugye nem nmondod komolyan hogy minden fürdetésnél ott van? akkor hogy szabja meg mivel fürdess? A védőnő hülye tapló nőszemély elmondásod alapján.

Ettől függetlenül, és ne vedd rosszakaratnak, sokkal jobban ki kell tudnod állni magad és a gyerek érdekéért. Gyanítom hogy fiatal vagy , ilyenkor nehezebb, de muszáj. Ennél sokkal nehezebb helyzetek is lesznek míg felnő a gyerek, gondolj bele, óvoda, iskola, stb. A védőnő nem hatóság hogy főzési tilalmat rendeljen el, ennél sokkal kisebb a szerepe. Nyilván azt hiszi hogy veled szemben megengedheti magának ezt a stílust, de ne hagyd neki. Van havonként tanácsadás a dokinál, oda mindig és szorgalmasan vinném a gyereket, a dokihoz, hogy ne lehessen belekötni. Én minden egyes kérdésemmel a dokihoz fordulnék, és azt is amit a védőnő mondott eddig, "ellenőriztetném" vele. (Vagy, nézz utána neten pl)

2019. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!