Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar enni a fiam?

Miért nem akar enni a fiam?

Figyelt kérdés
19 hónapos alig 10 kiló. Semmit se akar elfogadni. Nagyon ritkán ha 2-3 falatot eszik, van mikor megkóstolja és kiköpi. Eddig jól evett, mindent megevett,mostanában kezdődött ez. Orvosnál már voltam vele,de a fogára fogta csak és ennyi. Mit csináljak,hogy egyen rendesen? Este és reggel szokott kapni kakaót mostmár azt sem fogadja el. Kérlek segítsetek :(
2019. máj. 16. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Csokken a sulya?

Ha igen, akkor kezdodik a baj!


Ha nem csokken a sulya, arra azt mondjak, gyerek etel mellett meg nem halt ehen, ne aggodd tul! Ha ehes enni fog.

2019. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyerek ilyen. A kakaót meg kb. feleslegesen adod, csak cukor van benne. Adj neki ételt, sokfélét nem fog megenni, az enyém is ilyen.
2019. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt csinálta a fiam kb ennyi idősen. Előtte mindent megevett, azóta borzasztó válogatós. Amikor a kakaót is elkezdte otthagyni, onnantól reggel-este is csak vizet kapott.

Most megvannak azok a fix ételek, amiket mindig hajlandó megenni, de ezekből sem sokat. Abszolút fényevő. Kicsi, vékony, DE nem vézna. A percentilis értéke mindig a korának megfelelő alsó határon mozgott, de sohasem alatta. Idővel elkönyveltem, hogy ilyen alkat.


Ha azt akarom, hogy egyen, mindig van a konyhaasztalon pár falat. Kiflikarikák szalámival, almaszeletek, mogyoró, gabonapehely, virsli felkarikázva stb.

Arról már rég lemondtam, hogy nomrális családként leülünk az asztal köré és úgy eszünk, mert ő erre nem képes. Ki-ki szaladgálva 1-2 óra alatt falatonként eszi meg azt, amit más gyerek 10 perc alatt a fenekén ülve.

Most már "nagy" (8 éves) és már meg tudja fogalmazni, hogy miért nem eszik. Mert enni unalmas, időpazarlás, nem tud közben semmit csinálni.

De tk örülök, hogy nála az evés van érte és nem fordítva.

2019. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Talán nem kellett volna másfél évest már a cukros kakaóra rászoktatni. Akkor lenne étvágya is.

Amúgy meg nem kell aggódni, amelyik gyerek előtt van étel még nem halt éhen.

2019. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A súlya nem tudom,hogy csökken e,valószínű,mert egyre soványabb.

Azt hiszem az meg az én dolgom,hogy adok e kakaót vagy nem. Tanácsot kértem nem oktatást.

2019. máj. 16. 09:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindig van előtte étel, de mondom vagy eszik 2 falatot, vagy egyszerűen kiköpi.
2019. máj. 16. 09:10
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kaptál tanácsot: ne adj a pici másfél évesnek cukros, koffeines, kakaót semmi szüksége rá. Akkor majd fog enni.
2019. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De azt se issza meg már,írtam. Egész kb semmit se eszik. Szó szerint. Próbáltam pürét csinálni az ételeinkből, gyümölcsökből, vettem bolti babakaját és egyszerűen nem akar enni.
2019. máj. 16. 10:17
 9/11 anonim ***** válasza:

A nyers növényi étel a legtermészetesebb, azok közül javaslom, kínálj számára mind többet, a rágás ráadásul enyhíti a fogzás tüneteit is. Ha mégse tetszene neki, akkor csak párold meg a zöldségeket! A gyümölcsöket semmiképp se hőkezeld, a legtöbbje elég puha, és a hőkezelés ront a gyümölcs minőségén (a zöldségekén is, bár enyhe párolás nem vészes, mégis puhít rajta).


Egyébként üdv a dackorszakban, kitartás, türelem, szeretet! És ne feledd a kompromisszumokat, alternatívát, következetességet a nevelés során. 1-2 év, és lecseng a dackorszak.

2019. máj. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Folytatom: még lisztérzékenység esetén is jól boldogul az egész, főtt gabonákkal a szervezet: pl barnarizs, esetleg fehér rizs, pirítatlan hajdina (a rizs és a hajdina ráadásul glutén mentes), hántolt árpa alias gersli, főtt kukorica), főtt hüvelyesek (lencse, borsó, stb), kásák (gabona darákból és pelyhekből).


A nyers gyümölcsökkel javaslom mindenkinek kezdeni a napi étkezést, azt lúgosítja a szervezet, ha magában fogyasztják, bár a nemesítettek mint pl dinnye csak erjedésgátló fűszerrel lúgosodik (pl kurkuma fűszer, gyömbérpor), ezért a dinnyét hagyd 3 éves korra, és onnantól. Gyümi evés után legalább fél óra - óra szünet.


Utána a többi növény már kombinálható egymással.


Amit egyelőre hanyagolj, azok az allergének: tej, tojás, lisztes ételek (kenyér, pékáru, tésztafélék.) Ezekkel ráér kísérletezned, egyelőre javaslom ezeket elhagyni a gyermek étkeztetéséből.

2019. máj. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!