Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kap a gyereketek, játékot...

Kap a gyereketek, játékot ajándékokat vagy ruhát ünnepeken kívül? Pl ha láttok akciós dolgot amire vágyik megveszitek?

Figyelt kérdés
Most kezd a fiam nyitni a világ felé ilyen téren. 3 éves, idáig nem kapott szülinap névnap karácsonyon meg pár alkalmon kívül semmit sem. Ezt megértette idáig. De tegnap az unokatesójával és a szüleivel voltunk tescoban, a kisfiú kapott homokozó készletet. Fiamat is kérdezték melyik tetszik neki de ő szomorúan mondta nem szabad ilyet venni csak ha eljön az ideje. Majdnem elsírtam magam hogy ezt mi elrontottuk, nagyon szigorúak voltunk vele. A homokozót megvettük neki és kapott dömpert is. De úgy bánom már ezt. Hogy lehetne helyre hozni?
2019. máj. 18. 16:40
1 2
 1/17 anonim válasza:
41%
Hali! Még fiatal vagyok! De én azt mondom hogy szeretni mindig kell! Ha veszel ajándékot akkor nagy a valószínűsége hogy azért veszed neki mert szereted! Úgy tudod megoldani a helyzetet ha a hétköznapokban is veszel neki ajándékokat! Persze nem kell túlzásba vinni (elkényeztetni). Nekem ez a véleményem! :D
2019. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
A gyerek ruházása alap dolog, nem ajándékként kapja. Ugyanígy könyvet, kinti játékot, rajz-és kézműves eszközöket, sportszert is akkor vettünk mindig, mikor ideje volt, pl. tavasz, vagy mikor "kinőtte" az előzőt. Ezek alap dolgok, az ajándék pedig valami plusz, olyan, amire nincs annyira szüksége, de vágyik rá. Persze ez nem azt jelenti, hogy megkap mindent, amire rámutat, hanem megbeszéljük, mi az ami fontos és mi az ami felesleges.
2019. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Szoktak kapni apróságokat (pl. matchbox, matrica vagy könyv) csak azért, mert nekik vagy nekem megtetszik. És persze van olyasmi is, amit megvétózok, mert drágának, károsnak vagy csak túl feleslegesnek, arra az időszakra már soknak találom. A szülinapi és egyéb ünnepi ajándékok meg olyanok, amiken előre már együtt gondolkodunk, na meg olyankor általában inkább maga a buli az ajándék. Igazából magamnak :) vagy páromnak vagy szüleimnek, közeli barátaimnak is veszek (vagy készítek) olykor ajándékot alkalom nélkül, mert tudom, hogy örülni fognak. Azzal persze nem értek egyet, hogy borítsuk be a háztartást tárgyakkal és ne ez legyen elsősorban a szeretet nyelve, de annyira szigorúnak sem kell lenni, amikor belefér.
2019. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Kap bizony. Túl sokat is. El se tudom képzelni, hogy ha kell neki egy új pulóver, akkor hogyan lehet megvárni a szülinapját? Addig fázzon? Na meg egy homokozójáték, 500 ft a teszkoban, bármikor kaphat egy ilyet. Követelőzni sosem szokott, magunktól vesszük. Szülinapra, névnapra, karácsonyra kap nagyobb ajándékot.
2019. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A ruha nem ajándék, azt kap amikor kell.

Játékot anno alkalom nélkül is kapott, max a különlegesebbre kellett várnia.

2019. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ruhàt soha nem kap ajándékba. Most már nagyobb értékű ajándékot csak alkalomra kapnak. Lányok, 5 és 3 évesek, gondolhatod mennyi játék van itthon. De pl buborékfújó, homokozójáték, strandjáték, kisebb értékű dolgokat kapnak szükség esetén is. Könyvet bármikor amikor könyvesboltban vagyunk és szeretnének. Minden este olvasunk mesét.
2019. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Most már tudod, hogy túl szigorúak voltatok. Változtatsz rajta, és kész. Nem lesz akkora trauma a gyereknek:) Csak ne essetek át a ló túloldalára.

Nálunk a ruha nem ajándék kategória, az úgyis kell.

Apróbb cuccok szintén jöhetnek, de mértékkel. Az ár/érték arányt kell megtanulni.

"Nagyobb" alkalom csak a születésnap és a karácsony, a húsvét, névnap jelképes, Mikulásról nem is beszélve.

2019. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Ruhát soha nem ajándékba kap. Játékokat is szokott kapni csak úgy, ha epp meglátok valamit aminek örülne azt megveszem.
2019. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan,3 éves és nincs homokozókészlete? A lányomnak már 1 évesen is volt.
2019. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugy van ahogy a 2. valaszolo irta.
2019. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!