Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 5 éves és szófogadat...

A kisfiam 5 éves és szófogadatlan, hisztis mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 5 éves. Születése óta egyedül nevelem.

Alapjàba véve egy jólelkű,kedves kisfiú, Imàdom.😍

Ahogy egyre nagyobb kezd szófogadatlan lenni.

Megkérem,hogy jàtékait tegye el vagy ami szemét(pl papirok..) dobja a kukàba és ne a szobàban dobja el vagy épp ahol van. Néha oda csap és azt mondja buta vagy. :/

Megkérem hogy tanuljunk vagy jàtszunk valamit pont ejtrà.. csak azt hajlandó jàtszani amit akar... Vagy ha sietnünk kell de azért elmegyünk jàtszóra.. szólok neki ha mennünk kell akkor szólok. Hàt nem jön.

Ha meg kérem ne fusson el azért is elszalad.

Ez korral jàr? Vagy valamit elrontottam?

A jutalom-bünti sem jönbe..

Valaki volt/van hasonló helyzetben?



2019. máj. 19. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Rabszolgáddá tett, mert te rabszolga tartónak nevelted.
2019. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon keményen büntetném.Agresszióval nem,de azon kívül mindennel.
2019. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam hasonló karakter. Nála szigorúsag es következetesség. A nem az mindig nem. Ha nem pakolt el és nekem kellett, akkor ment a "kukába". Nem szo szerint, de látványosan, hogy elhiggye.

Ha rám csap, én visszaadtam, hamar leszokott róla.

Olyan nincs, hogy bünti jutalom nem válik be, nálunk be lett vezetve, ne ilyen nagy dolgokat képzelj el, pl matricafuzet volt egy időben x szam osszegyult kapott valamit. Büntinél pl nem volt mesenézés este, vagy nasi(szeret nasizni), vagy megvontam a kedvenc dolgát x ideig.

Ütni nem szoktam, azokon kívül, amikor visszaadtam, mert az nem kenyerem, de erélyesen rászolni igen.

Ha elszalad, erősebben fogom a kezét, ha a játszóra megyünk, és nem akar jönni, akkor elindulok nélküle. Ez is beválik, vagy az, hogy mindig mondom, mennyi időnk van még, figyelmeztetem, hogy még most szaladgáljon, mert x idő múlva indulunk. Nekem ezek beváltak, de nem garantálja, hogy neked is. Néha persze így is nehéz, mert 4emberes, de

2019. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb fél év volt, mire helyrerázódott, azóta itthon csak néha dacol.

Utolsó voltam.

2019. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nincs tekintélyed.
2019. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Túl sok a "megkérem" mi lenne, ha nem kérnél, hanem egy kérés elutasítása után parancsolnál? Fejedre nőtt a gyerek, mert mindig csak megkérted...
2019. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglàtàsokat,tanàcsokat!

Azthiszem tényleg erőslàbon kell,hogy àlljak!!

2019. máj. 19. 19:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen. Az óvodában is probléma van vele, ott sem fogad szót. Elvittük pszichiátriára kivizsgálásra, ahol nem tudtak diagnózist felállítani, mert nem volt hajlandó semmilyen feladatot végrehajtani. A pedagógusai által kitöltött kérdőív alapján hiperaktivitást àllapítottak meg. Járt a csoportban egy külön pedagógus, egy Sonderpedagogin, sajna a magyar megfelelőjét nem tudom. Ő is megnézte a fiamat. A kidolgozott javaslatok: csökkenteni kell a fehérliszt illetve a cukor bevitelét. Hirtelen megdobja a vércukrot, felpörög a gyerek, aztán hirtelen leesik a cukra, ami hirtelen fáradtságot okoz. Elrámoltuk a játékokat. Játékkonyha, fa vonatkészlet, a minicsúszda, meg a rajzolós készlet maradt, minden más ment a padlásra. Így kisebb a kupi, és nem terelődik el olyan könnyen a gyerek figyelme. Később majd lehet cserèlni az elöl lévő játékokat. A tévézés napi fél óra maximum. (Ezt nem mindig sikerül betartani). Túl gyorsan váltakoznak a képek, túl sok információ ömlik egyszerre a gyerekre, nyugtalan lesz tőle. Minden nap játszóterezünk. (Ha pocsék idő van, uszodázunk). És TÜRELEM, TÜRELEM, TÜRELEM. A pedagógusoknak is csak ez vált be. Kivárjuk, amíg megcsinálja, amit kérünk. Ez a legnehezebb. Megtalálni az egyensúlyt, ès egyszerre gyengèdnek, mégis határozottnak lenni.
2019. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Az én gyerekemnek is vannak hasonló dolgai, sajnos nálam a zsarolás jött be azzal, hogy kisobom a játékait, ha nem

csinálja..


Rettenetesen bánom, igyekszem minél ritkábban bevetni, pl. ha nem jön, odamegyek és megfogom a kezét, leguggolok és mondom, hogyha nem jössz, nem hozlak ide többet. Vagy, ha nem pakol, felemelem a hangom, de nem mondok semmi csúnyát.


Itt olvastam egy nagyon hasznos gondolatot korábban, a kérésnél a gyerek dönthet úgy, hogy elutasítja, a parancsnál nem. Nekem, mióta parancsolok, kicsit könnyebb, kérni csak olyankor kérek, ha nem zavar, ha nem csinálja, de így sem fed le mindent a parancs, néha be kell dobni zsarolásokat..sokat gondolkodtam, sokmindent próbáltam, jobbat nem tudok, a büntetés fogalmat kerülöm, sosem azért hozom fel, hogy kidobom a játékait, vagy nem viszem valahova, mert rosszat akarok neki, hogy bűnhődjön, hanem, hogy csinálja, amit kértem. Szóval ez szerintem inkább zsarolás.


Egyébként pozitívmegerősítés, magyarázás és türelem párti vagyok, de amikor gyorsan kell megoldanom egy kényes helyzetet, ezt vetem be.


Sosem ütök vissza, ez teljesen elfogadhatatlan számomra, elkapom a kezét a csuklójánál és közlöm, hogy megütni senkit sem szabad. Az enyém is többet üt mostanában, gondolom mostanra rögzült ez az ovis helyzetmegoldás..

2019. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!