Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elégedetlen gyerekkel mit...

Elégedetlen gyerekkel mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lányom 3,5 éves múlt. Az utobbi pár honapban mindennel elégedetlenkedik. Már borzasztoan kiborit ez, mert lehetöségeinkhez mérten megkap dolgokat, de semmit nem tud érkelni. Régebben ez nem volt igy, ez mostanában, föként miota ovis van igy.

Pl:

-elmentünk állatkertbe ahol kapott fagyit, ült körhintán is. Hazafele végig azon zsörtölödött h milyen rossz h nem ülhetett fel a kisvonatra és nem vettünk vattacukrot.

- kap egy szép polot mondjuk, fél percig örül, aztán jön a miért piros, miért nem lila. Miért ilyen, miért nem olyan...


-miért mindig a házunk melletti játszora megyünk, mert ö azt már unja. Mondtam akkor itthonmaradunk és nem megyünk sehova. Eztbe is tartottam,persze nem tetszett neki, ettöl függetlenül másnap ugyanez ment részéröl.


Bármi ilyen van, az apukájával probáljuk neki elmagyarazni h probálja már meg kicsit értékelni és örülni a szép játékainak,ruháinak. És gondoljon arra a sok szuper dologra amit velünk átél, és ne azt názze mi nem történt meg azok közül amit ö szeretett volna...


Lehet h ennyi idösen még tul kicsi h ezt megértse?

Probáltunk példálozni h vannak szegény családok ahol játékra,állatkertre,de még egy csokira sincs pénz. Ehhez képedz nekimilyen sokmindene van. De ugy látom nem érti...

Nem tudom mit tehetnék még, milyen érvet hozhatnék még fel.

Egy biztos, akövetelözéseinek nem engedtem eddig se: nem rohanok vattacukorért ha neki nem felelt meg a fagyi, és nem megyek vissza a boltba lila poloért ha neki nem tetszik a piros amit kapott.


2019. máj. 19. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Tőletek, a szüleitől mennyi elégedetlenkedést hall? Amúgy szerintem ez olyan emberi dolog. Soha nem jó, ami éppen van, soha semmi nem elég. Jó esetben 30-40 éves kora körül kinövi. De sokan egész életükben zsörtölődnek.
2019. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem vizonto veletlenul? 😀 egyebkent szerintem fejlodik az akarata, formalodik a vilagnezete.
2019. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Fiam 12 éves és ugyan ilyen ráadásul vízöntő is :)

Kitartást nektek egyszer majd csak jobb lesz!

2019. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam lefekvés előtt azon húzta föl az orrát (és magát), hogy délelőtt a játszótérről haza kellett jönni, mert eleredt az eső.

Igaz, azóta volt délután egy hosszú kerti játék, előtte bent épített vasutat magának és vonatozott a mozdonyaival. Vacsora után legóból hajót épített magának és azzal játszott.

Este volt mese is, amit örömmel végighallgatott.


Én abból indulnék ki, hogy fáradt, vagy valami más oka van, amit nem tud megfogalmazni.

Mit tettem? Hát, elmondtam neki, hogy ezen fölösleges fölhúznia magát, aztán lezártam a témát.

2019. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oroszlán a csillagjegye, erös akaratu gyerek, de ez az állando zsörtölödés eddig nem volt. Azért egy 12 éves talán már jobban megérti az okfejtést h érdemesebb a dolgok jo oldalát nézni. Remélem ha a lányom kicsit nagyobb lesz,majd megérti ö is...

Egyébként abszolut nem vagyunk panaszkodosak, h ilyesmit halljon tölünk. Én még a szülinapomra se kértem semmit, és mondtam a lányomnak h azért mert nekem velük mindenem megvan.

2019. máj. 20. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!