Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elborul az agyad a hisztiktől?

Elborul az agyad a hisztiktől?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy általában ki hogy viseli a mindennapos, értelmetlen hisztiket, kitöréseket?

Én imádom a gyerekeimet (2, 4 évesek), de néha már elég meghallanom a cirkuszt, remeg a kezem és elborul az agyam. Néha olyan idegesség jön rám a hisztiktől, hogy törni-zúzni tudnék.



2019. jún. 3. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én jól viselem, elég nyugodt típus vagyok, férjem tűri nehezen, de már ő is sokkal jobban tolerálja.

Hagyom hogy kitombolja magát, mindig mondom hogy ha befejezted tárgyalok veled, 5 percig üvölt hogy nem fejezem be és üvölt, majd lenyugszik és mindig mondja hogy befejeztem és akkor megbeszéljük.

Persze ha alapból szar passzba vagyok valamiért akkor én se vagyok ilyen birkatürelmű, sokszor kiabálok olyankor, főleg ha reggel van a hiszti mikor reggel nekem kell egy fél óra hogy normál ember szintjére jöjjek, na olyankor sokszor én is kiabálok , tök feleslegesen sajnos, mert csak olaj a tűzre szitu ez általában.

2019. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

A hisztitől nek igazán, de a szófogadatlanságtól igen! Amikor szépen elmondom, hogy mit kellene vagy éppen nem és ugyanúgy folytatja röhögve még büntetés után is..


Én török is!

2019. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nehezen viselem.Ideges leszek tőle, pedig elvileg akkor kellene nyugodtan viselkedni.Majd talán bele jövök,mert még csak most kezd ellenkezni.Valószínűleg azért is viselem nehezen mert eddig könnyen kezelhető volt.De per pillanat ha elkezdi 220 lesz a vérnyomásom és kifutnék a világból.
2019. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor tanítod meg neki, hogy hogyan kell a feszültségét kezelnie. Ha azt látja rajtad, hogy ideges vagy, kiabálsz, törsz-zúzol - akkor ne csodálkozz, hogy ő is ezt csinálja, ha valami baja van. Viselkedj úgy, ahogy szeretnéd, hogy ő is viselkedjen. Pár év, és le fogja utánozni.
2019. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
A hiszti nem zavar. A szófogadatlanságtól viszont kiborulok. Nagyon sok mindent tudatosan leszarok. Illetve foglalkoztatni kell őket. Ha ők foglalkoztatják egymást, abból csetepaté lesz. Kitartás, már csak 16 èv és nyugodt szívvel utazhatsz el egy lakatlan szigetre.
2019. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 5 és 2,5 éveseim vannak.
2019. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs baja és tényleg csak hiszti, azon én nevetni szoktam (persze úgy, hogy ő ne lássanak). Egyébként sokszor elkezdem utánozni őket, aztán röhögésbe fullad a vinnyogás. 😄
2019. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

20 hónaposom most kezdi bontogatni a szárnyait. Már rég tudom hogy nem lesz könnyű vele, igazi önfejű, falnak menők típus. Meg persze én is, elvégre vkitől örökölni kellett. Próbálok higgadt maradni, hagyni neki hogy megélje az érzelmeit, nagyon sok tudatosság kell hozzá és ha fáradt vagyok nem mindig sikerül. Ha érzem, hogy kezdek kiborulni inkább itt hagyom a szobában, kiülök a folyosóra veszek 3-4-5-10 mély levegőt és úgy megyek vissza hozzá.

Bajosabb ha olyan helyen tör rá valami, ahol nincs megteremthető nyugodt légkör pl bolt közepén, utcàn a gyalogos átkelőn. Ezeket a helyeket próbálom úgy megközelíteni, hogy legyen egy-két aduász a tarsalyomban, akkor kevesebb a kudarc.

Az az igazság, hogy ez nem csak neki de nekem is nagyon komoly lecke, minden egyes alkalommal.

2019. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az értelmetlen hisztitől borulok ki teljesen. Ha egyszer-kétszer a földhöz veri magát még csak megmosolygom de amikor egész álló nap megy a rapli és mindenhova toporzékolva, ordítva követ azt már sokszor nehezen bírom idegekkel és mire a férjem hazajön egy idegroncs vagyok. Egyébként én szoktam bevenni magnéziumot a nehezebb napokon, amikor alszik szoktam tornázni, hogy levezessem a stresszt.
2019. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be ha bevittem a szobába és ott hagytam.Ő is lecsillapodott és én is. :)
2019. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!