Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akit a...

Bogus20 kérdése:

Van itt olyan anyuka akit a környezete úgy ítél meg h alulöltözteti gyerekét?

Figyelt kérdés
pl. ritkán ad rá sapkát,vagy engedi h levegye, vagy pl. ha kedve van rohangálhat vizes hajjal kint, játszhat esőben vizesen stb... Milyen gyakran betegek az ilyen gyerekek? Mi alapján öltöztetitek? pl. annyi réteg amit ti vesztek fel vagy amit a gyerek szeretne felvenni? Anyósok, nagymamák, környezet mennyire szól ebbe bele?

2019. jún. 8. 14:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Külföldön lakom, itt nincsenek beöltöztetve a gyerekek tehát pl. újszülöttön nincs sapka szeptemberben, vagy mezítláb vannak márciusban. Én is így öltöztetem a gyerekem , négy éves még sosem volt beteg. Amikor mentünk haza akkor nézték hogy márciusban a babakocsiban mezítláb van a pár hónapos, de az a fajta vagyok akit sosem érdekelt hogy ki mit mond.

Egyébként meg pl. vizes hajtól nem lehet megfázni.

Ezek mind, maradi tévhitek.

A sapkát pl. utálja a fiam nincs rajta télen sem. Mint ahogy bent a kövön és mezítláb van , amióta járni tud. Örülök hogy ilyen erős az immunrendszere hogy még nem volt szükség arra , hogy lássa orvos. Az óvodás társai sem betegek soha. Nekem nagyon fura amikor utazunk Magyarországra , es május elején mikor 30 fokok voltak minden babakocsis gyerek hosszúujjúban , hosszú nadrágban. Meg épp a napokban volt egy kérdés hogy , a hat hetes babára kell - e sapka 30 °-ban 🙄

2019. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Hehe, anyósom szerint folyton "gyengén" vannak öltöztetve a gyerekeim. Szerinte akkor jó, amikor vörös szerencsétlennek a feje a melegtől... És nem hagyja, hogy levetkőzzenek, mert ő azt jobban tudja. Elég sok vita van ebből... Amúgy általában egy réteggel kevesebb van rajtuk idehaza, mint rajtam, mert nem egy fázós banda, és nem betegebbek többször, mint amúgy indokolt az iskolában cirkuláló bacik miatt.
2019. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

OFF

Nem semmi genetikai állományú lehet az az óvoda, ahol egyik gyerek sem beteg soha. XD Persze csont nélkül elhisszük, ez itt a Gyakori. Az én gyerekem 15 éves de még nem tüsszentett, csodagyerek, na.

ON

Még nem fordult elő ilyen, ugyanannyira mennek át rajta a betegségek mint rajtunk és a kortársain. Vizes hajjal nem megyünk udvarra, télen sapkát-kesztyűt-sálat veszünk fel, hűvösebb időben ujjas pólót stb. Nagyjából mindenki ezt követi a környezetünkben.

2019. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Szoktam olvasni blogokat, ahol a külföldiek kommentjeit szedik össze a magyarokról. Nos elég sokban benne van, a magyarok megfázástól való félelme. :) Szóval már-már szociális klisé, hogy beszólnak/megbámulnak érte páran.
2019. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Ja, anyósom is úgy pánikol folyton, hogy úristen, megfáznak, meg tüsszent egyet és úristen, megfázott, mintha valami halálos betegség lenne... -_-
2019. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Én. Anyósom szerint 22-23 fokban alváshoz nem elég a rugi+hálózsák, takarjam be pluszban, azért ébred éjjel mert fázik.

.

2019. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Anyósom, ha ott alszanak nála, kicuccol a nappaliba melléjük a kanapéra, pedig már 6 éves a legkisebb is, és amikor lerúgják a 2 pehelypaplan közül az egyiket, betakargatja őket. Csatakosra izzadnak -_-
2019. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Velem néha előfordult. Azt a szabályt követem, hogy míg nem kúszik-mászik, hanem csak feküdni tud, addig egy réteggel több ruha legyen rajta, mint rajtam, e én nem vagyok fázós. AMikor már egézs nap izeg-mozog, akkor ugyanúgy öltözettem, mint ahogy én öltözöm, egyedül a sapka az, amit én nem viselek, a gyerekekre adtam addig, amíg nem volt sok hajuk tavasszal és ősszel is, nyáron meg a nap miatt vékony fehér vászon légiós sapkát vagy kendőcskét.


Külföldhöz képets szerintme én is túlöltöztetem még őket, de az itteni anyukák többsége ijesztően beöltözteti a gyerekét, és ami ennél sokkal rosszabb, hogy meleg helyiségbe érve vsizont nem vetkőzteti le. Orvosi rendelőben, ahol 30 fok van a váróban, még simán plüssovrálban viszok be a babákat, le nem evnnék ról, akárhogy sír. Úgy általábna azt látom, hoyg amíg picike, addig mindegy, milyen idő van, nyár kivételével plüssoverált adnak rá, a legizzasztóbb, legkellemetlenebb dolgot, amit el tudok képzelni.


Még annyi, hogy megszállottam kerülöm a műszálas és kevert szálas anygaokat, csak jól szellőző pamutot, pamu-lent, esetleg gyapjút adok rá, ez is sokat számít.

2019. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

3!


Nem genetika, hanem logika. Nem kell a gyereket túlöltöztetni és nem gyengül le az immunrendszere. Szinten külföldön élek, nálunk se szokás a gyerekeket agyonoltoztetni. Sapkát pl én itt nem sokat láttam gyerekeken, sálat egyik se hord. Télen simán elvannak a magyar fogalom szerinti tavaszi kabátban, még vászon tornacipőben. Esőben is kint játszanak, bicajjal jarnak az

iskolaba és május elején a tizenvalahány fokban ott ugráltak a frissen nyitott strand kinti medencéjében. De a csecsemőknél kezdik. Az újszülöttre se aggatnak százmillió réteget, simán el van a baba sapka nélkül.

Valóban nagyon ritkán betegek, ami a felsőlégúti megbetegedéseket illeti. Mondjuk ehhez az is hozza jön, hogy eleve megfazassal orvoshoz se kell vinni a gyereket, max paracetamol ha lázas, így a felesleges antibiotikum se rombolja le az immunrendszeruket

2019. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok, harmadik válaszoló értelemszerűen nem az olyan betegségeket gondoltam mint bárányhimlő vagy egy hányós hasmenéses vírus.

És nem, nem hiányoznak a gyerekek sem az óvodából sem az iskolából betegség miatt. De nem hiszem , hogy neked kellene ezt bizonygatnom itt élek 15 éve , itt nevelek gyereket, látom amit látok.

Tegnap 15 ° volt, esett az eső , fújt a szél ugyanúgy rövidnadrágban és pólóban ment a gyerekem az óvodába mint a többiek és kint játszottak egész nap.

2019. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!