Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy vette eszre hogy a...

Ki hogy vette eszre hogy a kisgyerekenek vashianya van?

Figyelt kérdés
Mik voltak a jelek? Aggodom hogy kislanyom nem e vashianyos. Alig akar enni hus feleket nem is eszi meg. Sajnos en is vashianyos vagyok azert is gondolok arra hogy esetleg nala is az allhat a haterben kedden tudok csak a gyerek orvossal beszelni.

2019. jún. 9. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Azért a vashiány nem olyan gyakori gyereknél, és több 10 millió vegetáriánusan nő fel, vagy azért nem eszik húst mert nincs rá pénz.

Komoly tünetei vannak, gyengeség fáradtság , sápadtság de ha te vashiányos vagy akkor pontosan jól tudod tüneteket.

Azért ilyen kósza ötlet miatt remélem nem akarod szúrkáltatni a gyereked.

2019. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Az enyém már nem kisgyerek, hanem kamasz, és most derült ki, hogy vashiányos. Semmi baja nem lesz, ha csináltattok egy vérképet, nem kell megvárni, hogy rosszabba legyen. Nekem is előbb kellett volna lépni, de későn jutott eszembe a lehetőség, mikor visszaemlékeztem, hogy én is ilyen voltam ennyi idős koromban, de engem nem vizsgáltattak ki a szüleim, ezért csak akkor derült ki, mikor a fiammal terhes lettem. Akkor meg már a sima vastabletta nem segített, injekcióra kellett járnom hetente 2x. Ezért én most elvittem a lányomat, és be is bizonyosodott, hogy nagyon erősen vashiányos.

A legerősebb tünete a nagyfokú aluszékonyság volt.

2019. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Sápadt volt. De fokozatosan lett ilyen kis sápadt, meg eleve nagyon világos bőrű, a gyerekorvos 1 éves státuszon adta a vérvétel beutalót. Szóval nem mindig olyan feltűnő. Rokonok akik nem mindennap látják talán inkább észreveszik. Nagyon sokat volt beteg és az étvágya se volt jó.


A kicsi sokkal kevesebb húst evett és nem volt vashiányos egyébként sose. Volt vérvétele más miatt.

Tényleg nem lehet túl gyakori a vashiány. Nálunk felszívódási zavar okozta a nagynál. A kicsinél minden gyanús volt már időben szóval nála nem volt gond felszívódással, időben kezdett diéta miatt. (Tejfehérje és fruktóz amúgy)

2019. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem se volt semmi tunetem ami arra utalt volna hogy vashianyos vagyok. Kislanyomnal is csak annyi tunet van hogy nagyon keveset eszik van mikor csak egy ketto kanallal. 6eves meg eddig szerencsere nem volt vervetelen.
2019. jún. 9. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Ősszel kezdte a bölcsit a kisfiam, 2 évesen 2 hónaposan. Decemberig sokat betegeskedett, de én betudtam annak, hogy közösségbe került, majd erősödik az immunrendszere. A karácsonyt kórházban töltöttük tüdő, és mellhártyagyulladással. Januárban a gyerekdoki javasolt egy vérvétel, hogy megnézzük az immunrendszerét. Nekünk ott derült ki a vashiány, azóta szed vasat, és láss csodát 6 hónapja semmi baja nem volt. Étvágya is jobb lett tőle.
2019. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló azt hittem én írtam a válasz elejét. Szintén nem vizsgáltattak ki és terhesen súlyos lett vérszegény is lettem...

Ha a fiamnál jelentkezik viszem orvoshoz. Kérdező ugyan az a tűnete, mint egy felnőttnél.

2019. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiamnál úgyhogy alig évet és hízott ,ártani nem árt ha megnézeted vérképét.
2019. jún. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
A vashiány igen gyakori gyerekeknél, csak legtöbben nem tudnak róla, mert nem derül ki. Nem fejtem ki, mert hosszú lenne. Kisfiamnál két évesen derült ki, kórházba került más miatt, ott rutin vérvétel során derült ki. Semmi, de semmi tünete nem volt(már súlyos vérszegény) , tehát ha tünet van, szerintem már régóta baj van. Én is vashiányos és vérszegény voltam kicsinek is és vagyok most is .
2019. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!