Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos a gyermekünk....

20 hónapos a gyermekünk. Minden kérdő mondatra nem a válasz?

Figyelt kérdés
Ő még csak 1-2 szót mond, de sok mindent megért.Viszont mostanában ha kérdezzük nem a válasz.Eddig elvicceltem, mert azt gondoltam, hogy ezt csak azért hajtogatja mert ezt tudja biztonsággal mondani.Most meg olvasom, hogy ez a dackorszak egyik velejárója?Valóban így van? Még beszélni se tud és már dackorszakba van?

2019. jún. 9. 21:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Én míg elvicceltem direkt sokat kérdeztem, mert bírom hogy mondja a nemet, közbe meg azt csinálja amit kér az ember.Erre azt olvasom, hogy választási lehetőséget adjak neki illetve próbáljak úgy kérdezni, hogy ne kelljen nemet mondania, hanem dönteni.Amit én eddig csináltam azzal ,,kárt" tettem a fejlődésében?
2019. jún. 9. 21:28
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Kérlek ne olvasgass ilyeneket. Lehetne az is, de ez még nem az. Ha az lenne, akkor nem csinálná meg amit kérsz. De az viszont tényleg jó lenne, ha választania kéne. Nem tettél ezzel amúgy semmi rosszat.


Egy védőnő. (Úgy sem hiszitek el, de gondoltam leírom)

2019. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne eldöntendő kérdést tegyél fel neki, hanem ajánlj fel választási lehetőséget. Pl ne azt kérdezd, fel szeretné-e venni azt a ruhát, amit mutatsz, hanem tegyél elé 2-t és hadd válasszon. Vagy ha szokott kapni gyümölcsjoghurtot, vegye le ő a boltban a polcról azt, amelyik neki tetszik.


Ha dackorszakban lesz, akkor nem fogja megcsinálni, amit kérsz, hanem hisztizik és az ellenkezőjét teszi. Persze nem 0-24-ben, vannak olyankor is jobb pillanatok, de ez még nem az. 😊

2019. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ruhát pld választhat.Főleg mert ha azt húzzuk fel amit ő választ könnyebb öltöztetni:), vannak dolgok amikben dönthet.De pld ma is kérdeztem éhes e? Erre rázta a fejét, hogy nem és nekiállt enni a levest.De ha azt kérdezzük hintázás után, hogy jó volt e a hintázás, arra is nem a válasz.Magyarázom neki, hogy nyugodtan mondhat igent is, de ő inkább nemet mond és rázza a fejét.

Majd figyelek, hogy ne kérdezgessem feleslegesen és teremtünk több lehetőséget számára, hogy dönthessen.

2019. jún. 9. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

"ma is kérdeztem éhes e? Erre rázta a fejét, hogy nem és nekiállt enni a levest."

NE kérdezd, hogy éhes-e, hanem szólj neki, hoyg jöjjön enni.


"De ha azt kérdezzük hintázás után, hogy jó volt e a hintázás, arra is nem a válasz."

Ezt minek megkérdezn? Megmondod, hogy holnap megint hintázhatsz, nem kell állandóan kérdésekkel gyötörni..

2019. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem ,mert nem velem hintázott hanem az apjával míg én eltakarítottam az ebéd romjait.


Ha a válaszomban megtaláltad a kérdéseket akkor nyilván azt is, hogy írtam, majd megpróbálom kevesebbet kérdezni..

2019. jún. 9. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Tök mindegy, mennyit kérdezel. A 2 évesek folyton azt mondják, hogy nem, nem kell túlságosan komolyan venni és ennyi.
2019. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Hatalmas vagy, védőnő...

LEírja a kérdező, azt olvasta, hogy jó lenne, ha dönteni kéne a gyereknek. Ere te, ne olvasson ilyeneket, de jó lenne, ha dönteni kéne a gyereknek. NA, ezért nem hiszünk neked, hiába írod oda minden válaszodhoz, hogy mi vagy.

2019. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!