Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen problémák miatt jut...

Milyen problémák miatt jut oda egy kapcsolat, hogy apuka és anyuka elválás mellett döntenek egy kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Házasok tervezett gyerek/gyerekek és mégis a gyerek 2-3 éves korára apuka elköltözik.
2019. jún. 11. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Egymásból kiszeretés (másba meg bele), megcsalás, bántalmazás (a szóbeli is az!), magát elhagyó feleség, gyerekre magasról tojó haverozó apuka, stb.
2019. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
1. vagyok, sokan megváltoznak az 1. gyerek után ilyen vagy olyan irányba.
2019. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Számos oka lehet, a házasságok általában megsínylik a gyerekvállalást, a gyerek megszületését követő 3 évben a legmagasabb a válási arány. A környezetemben ezek a leggyakoribb okok: szülés után a nő belebuzult a gyerekbe, a férj már nem számított; a gyerekvállalást rózsaszín habcsóknak képzelték el, aztán, amikor rájöttek, hogy mekkora szívás és teher egy kisgyerek, leléptek; megcsalás; csak a no élete változott a gyerekkel, a férfi haverozott tovább - bár azért tegyük hozza, a legtöbb no pontosan tudja, hogy milyen a férje, csak reménykedik, hogy majd a gyerektől megváltozik, aztán persze a gyerektől csak rosszabb lesz minden. Olyan párról is hallottam, ahol a férfi csak a no kedvéért ment bele a gyerekvállalásba, hamar le is lépett. De annyi oka lehet, ezt csak az adott pár tudná megmondani.
2019. jún. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Kb barmi lehet.

-Anyagi gondok

-Nehez a gyerekkel

-Kevesebb vagy egyáltalán nincs szex

-Anyuka csak anyuka, megszűnt nő lenni

-Apuka ellustult

Stb

2019. jún. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekünk van egy 1 éves kislányunk. Mostanabán rengeteg ismerősömről derültki,hogy elváltak. Pedig tervezett gyerek jött házasságban.

Nálunk nincsenek komoly problémák. De az tény, hogy más mint régen és nem egyszerű néha vannak súrlódások esetleg veszekedés.

De úgy érzem ,hogy a probléma azért van ,hogy megoldjuk

Sok családi programot is csinálunk. Apuka sokat játszik a gyerekkel és imádják egymást. Szerintem élni nem tudna nélküle.

Nagyon rossz lehet ahol olyan komoly probléma történik ahol egy ilyen komoly döntést hoznak,hogy pl apuka 2 hetente látná csak az imádott gyereket


Vagy lehet ezeknél a családoknál nem is a család az imádott?

2019. jún. 11. 13:48
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem több olyan barátnőm is, van, ahol a gyerek óta halódik a házasság, DE! minden egyes ilyen esetben már a gyerek előtt is ott volt a probléma csírája! A gyerek születésével már nem lehet elmismásolni a dolgokat, és sokkal jobban felszínre kerülnek a régi ellentétek. Ahol a gyerek előtt is mély bizalmon és szereteten alapuló, játszmáktól mentes kapcsolat volt, ott a gyerek után is sikerrel oldják meg a problémákat.
2019. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Hát nézd, kérsező. Az én szüleim special nem váltak el, pedig öcsém születése után teljesen megromlott a kapcsolatuk. Pedig mindketten tervezett gyerekek voltunk.

Úgy őszintén, ma, 20 évesen azt kívánom, bár ne is lenne apám.

Elsőre biztos borzasztó azt hallani hogy elválnak a szülők, de néha jobb így mint a látszatkapcsolat. Ha békében mennek szét annyira nem is lesz korlátozva a gyerek láthatása, tapasztalataim szerint ilyenkor nem minden esetben a bírói végzés szerint történnek a dolgok.


Meg hogy a kérdésedre is választ adjak, a környezetemben emiatt mentek szét sokan:


Megcsalás; anyuka elhagyta magát, csak a gyerek, a háztartás meg majd lesz valahogy; anyuka kilépett a munkájából mert az Ő életcélja a gyereknevelés nem a munka; apuka megunta a gyerekeket és munka után bulizni járt, nem haza

2019. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, úgy tűnik, mintha ítélkeznél azok felett, akiknek nem sikerül olyan jól megoldani a problémákat, mint nektek. Nálunk jó kapcsolatba érkezett a tervezett gyerek, foglalkozott is vele, én sem hanyagoltam el magam, mégis megcsalt egy új munkatársával. Szóval te ezt a problémát hogy oldanád meg? Hagynád, hogy csaljon, csak ne váljatok el? Persze tudom, veletek ez nem fordulhat elő, mint ahogy én is ezt gondoltam. Majd nézz vissza 10 év múlva, aztán írd meg, hogy még mindig együtt vagytok-e.
2019. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, de, ott is a gyerek az imádott, csak a férj-feleség nem imádottak egymás számára már. De biztos vagyok benne hogy a kérdésre magad is tudtál sorolni válaszokat, csak ez is a szokásos jóféle "nyannyer módjára kiülünk a padra és szidjuk azokat akik szentségtörő vááálááást mertek tenni". Mint a 80 éves károgó varjak. Látod, ebben nem partner (szerencsere) most más, szóval felesleges tovább ítélkezned.
2019. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező, azért nem biztos, hogy nálatok minden rózsaszín vattacukorból van, ha idejársz vállveregetést begyűjteni.
2019. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!