Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szandált ti mezítláb vagy...

Szandált ti mezítláb vagy zoknival adtok óvodás korú gyereketekre?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam elől zárt szandált vettem neki (dd step), mert gondoltam nehezebben megy bele a homok,könnyebb vele futóbiciklizni. Mezítláb hordta.

Erre pár napja kijött neki egy vízhólyag, tegnap meg kidurrant neki és annyira fájt neki és vérzett, nem gondoltam volna hogy kényelmetlen a szandálja, nem szólt miatta, de nagyon sírt tegnap annyira fájt neki.

Gyorsan vettem is egy geox nyitott orrú szandált neki tegnap,ezen nincs varrás a lábujjaknál.

Kérdésem hogy ezt mezítláb vagy zoknival adjam rá?

Tavaly nem volt ilyen gond :-/

Ti hogy szoktátok? Csak a dd.step volt a rossz?


2019. jún. 22. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Zokniban van mert neki is ki dorzsolte a szandi es a papucs is.
2019. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Zoknival adtam altalaban, mert hajlamos az osszes szandal feltori, vagy kidorzsoli a labukat.

Ha alapban nincs is gond, de elobb-utobb izzad a labuk meg a legjobb szandalban is es a pantoknal, saroknal igy mar feltorheti a labukat.

Ugyan mezitlab jobban nez ki jobban, de kicsi gyereknel ez nem szempont. Ha mar nagyobb, az mas, mert akkor szolnak egyertelmuen, ha nem komfortis. Ilyenkor vittem magammal egy-egy par zoknit es ha kellett, akkor megkaptak.

De pici gyerek kepes jarni orakon at a cipoben/szandalban ugy, hogy kenyelmetlen neki es csak akkor veszi eszre az ember, hogy miert volt nyugos a gyerek, amikor lekerul a cipo... addigra meg mar ott van a vizholyag/seb.

2019. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Zoknival adtam rá mindig, a homokozóban meg levette a cipőt is, zoknit is, így sosem volt semmi problémánk.
2019. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Akkor én nagyon tájékozatlan voltam bakker..

Nekem olyan természetes volt hogy hőségben zokni tabu.

Nem sül be nagyon a lábuk így?

Vettem bokazoknikat tegnap neki,de ő elég izzadós gyerkőc, nem fog nagyon melege lenni?

Tehát pl akkor 34 fokos hőségriadóba is zokni?

2019. jún. 22. 09:43
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
zoknival
2019. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Könyörgöm, egy vékony zoknitól nem lesz melegebb. Én pl turacipoben közlekedem amikor dolgozom -postás vagyok- ami nem épp egy vékonyka nyári szandál, de simán elfér a zokni benne. A bokazoknit nézd meg, hogy a pánt fejlettig érjen, különben továbbra is ki lesz dörzsölve a lába.
2019. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

2-es vagyok

En mindig pamutzoknit veszek, mert a muszalasban izzad a labuk, de abban telen is.

Nyaron igy is, ugy is izzadni fog benne valamennyire, zokni nelkul is izzad nekik (nekunk is) a legjobb papucdokban, szandalokban is.

De ha zokni nelkul izzad, akkor nagyon hamar fel is tori a szandal/papucs a labukat.

2019. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
zoknival
2019. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Én is zoknival, mert anélkül feltöri sajnos a sarkát - ráadásul pont a műanyag szandal, ami amúgy a vizezeshez ideális lenne. Vékonyka zoknit keresek hozza, és ahol/amikor lehet, mezítláb van. De erre a legtöbb anyuka valószínűleg úgy jött rá, mint te.🙂
2019. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
A zárt orrú szandiban még jobban belemelegszik a lába. Én nyitott szandihoz nem adok zoknit rá.
2019. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!