Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lányomnak jo e az...

4 éves lányomnak jo e az étrendje vagy kevés min lehet változtatni?

Figyelt kérdés

reggeli: 1 lágytojás fele (A reggeli szinte minden nap más )

Tízóraji: 2 dl smoohie (van mikor tej, kakaó, görögjghurt, ivójoghurt, gyümölcsök)

ebéd: 1 szelet pizza (az ebédet sosem és készitem mert nincs rá időm a munkám miatt ezért van mikor rendelek pizzát vagy édesanyámtol hozok kaját vagy gyors kaját veszek)

vacsora: puding (a vacsora általában édes szokott lenni pl tejbegriz, sütik, stb)



2019. jún. 23. 19:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Komolyan kérdezed??? Ez így borzalmas. Semmi tá0anyag, csak marhaságok.
2019. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Uzsonna kimarad, ebéd meg puding? Semmi zöldségféle, ha nem smoothie a tízórai, akkor nulla gyümölcs? Reggeli, tízórai OK, de a többi...
2019. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
bocsánat, vacsora a puding..
2019. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Ez így nagyon kevés, a fiam 3,5 éves de ezt amit ide összeírtál kb a reggelije lenne és eggyáltalán nem kövér mégcsak nem is husis.
2019. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Már fogyókuráztatod a gyereket?

Én elvetetném tőled, halvány fingod nincs a gyerek nevelésről.

2019. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,a 15 hónaposom különbül eszik, pedig 1 éves kora óta nagyon kezd válogatós lenni.

Reggelire a lágytojás mellé kenyér, zöldség,sajt?

Tízóraira oké a gyümölcs,esetleg mellé kis sós keksz/pirítós?

Ebédre pizza?! Max vacsira tudom elképzelni. Levesek? Főzelékek?

Uzsonna?

Vacsorára egy puding? Lehetne az az uzsonna (Bár ez se túl jó) és vacsira valami laktatóbb.

Nálunk a 15 hónapos így eszik:

Reggeli általában még az ágyban 150-250 ml tejital. Rendes reggelit nem szokott kérni, kipróbáltam, ha nem adok tejitalt se eszik.

Tízórai müzli vagy zabkása minden nap másfajta friss gyümölccsel.

Ebéd: sima darabosból pl. tészta vagy rizses étel nagyon keveset eszik, pár falat, husit se eszi darabban egyelőre, csak pürésitve (próbálkozom töretlen), így főzelékeket kap vagy édesburgonyás ételt, néha üveges kaját, ha nem vagyunk otthon.

Uzsonna natúr joghurt friss gyümölccsel pici müzli vagy gabonapép belekeverve, vagy házi gyümölcsös túró, esetleg tejpép friss gyümölccsel, de ez elég ritka.

Vacsorára próbálkozunk kenyér, sajt, felvágott, nyers zöldség, de ezeket nagyon nem akarja. Így sokszor hasonlót kap, mint ebédre. Vacsorára szoktam párolt zöldséget (répa, krumplikocka,brokkoli, karfiol stb), hogy gyakorolja a villával evést, nagyon szeret vele kísérletezni.

2019. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
6os vagyok, ja és fekvés előtt megiszik még kb 200 ml tejitalt.
2019. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Üres kalória az egész, borzasztó az étrendje..

Javaslom mielőbb tanácskozz a háziorvossal vagy a védőnőtőkkel mert tönkreteszed ezzel a rengeteg cukorral,szénhidráttal az egészségét.

2019. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Tízóraji? Ugye ez az egész kamu?


Nem, ebben az étrendben SEMMI nem jó.

2019. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Kevés.

A tojás mellé teljes kiőrlésű pékáru, zöldségféle, sajt, jó minőségű sonka még elférne. Esetleg itt lehetne adni még tejes italt mellé. Vagy amerikai palacsinta gyümölcsökkel, zabkása gyümölccsel vagy kakaósan, fahéjasan, mézzel vagy nádcukorral. Kb 5 perc alatt kész. Rántotta hagymával, paprikával, paradicsommal.

Tízóraira a gyümölcs mellé cukrozatlan gabonaféle jó lenne vagy olajos magok.

Ebédre a pizza oké szerintem, de csak 2 hetente egyszer például és inkább krémlevesek ( hidegen is finom így nyáron ), csőben sült vagy rakott, töltött zöldségek, zöldségszószos, husis tészták vagy főzelékek lennének táplálóak. Uzsira adnék inkább édeset, sütit vagy egy húsos, hüvelyes leves után. Vacsira melegszendvics, jó minőségű húsáru, zöldségek, májkrém, natúr krémtúró zöldfűszerekkel, natúr joghurt, kefír, kakaó. Írtad, hogy a munkád miatt nincs időd főzni. Este esetleg a következő 1-2 napra főtt ételt készíteni? De pl. pörköltet, tokányt nagyobb mennyiségben készíteni és a fagyóba eltenni. Csak előkapod, kiforralod. Hozzá főzöl egy gyors főzeléket, tésztát vagy rizst meg összedobsz pl. egy tejfölös uborkasalit, paradicsomsalátát vagy főtt burgonyát. Bolognait is le lehet fagyasztani és csak egy kis tésztát kell hozzá főzni.

2019. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!