Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos lesz a lányom...

20 hónapos lesz a lányom eddig nagyon, , jó" természete volt?

Figyelt kérdés

Nyilván mint minden gyerek ő is hisztizett, de könnyen lehetett terelni a frusztrációját.Kb 2 hete viszont folyamatosan ,,pukkancs".Ha nem bírja felhúzni a szandált,ha valami nem úgy jön össze ahogy szeretné, ha nem úgy történik valami ahogy elképzelte.Kész káosz az egész.Más sincs mint üvöltés és a nem 125 féle árnyalata..Ez már a dackorszak volna? A 3 héttel fiatalabb unokatesója nem produkál ilyeneket.Őszintén szólva kész vagyok a gyerekemtől, az állandó tiltakozástól ,hisztitől, akaratoskodástól.

Mire kell most figyelnem, mert én az első hét után már úgy voltam inkább mindent ráhagyok hátha akkor kicsit csöndesebbek lesznek a napok.De állandóan megy a műsor még mindig.



2019. jún. 25. 15:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és 2 napja már ha rájön üt is.Ezt nem engedem megfogom a kezét, de azért próbálkozik ,,megverni".
2019. jún. 25. 15:37
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Oleld meg. Ne hagyd neki hogy csapkodjon. Azt en sem hagytam. En is inkabb kivarom vagy kiemelem a helyzetbol.
2019. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Ebben a korban önállósodni szeretne, mindenre kíváncsi és normális, hogy frusztrált. Tényleg legyél ott mellette, vigasztald szavakkal, öleléssel és legyél türelmes. Amennyire csak lehet, engedd kibontakozni.
2019. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
NE öleLgesd, mert ezzel csak adod alá a lovat. Ha hisztizik, hagyd magára, amíg abba hagyja. Ne engedd, hogy üssön. Egy gyereket nevelni is kell, nem hagyni, hogy azt csináljon, amit akar.
2019. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez már a dackorszak. Az én fiam 21 hónapos, kb 1,5-2 hónapja kezdte, hogy mindent egyedül akar csinálni, ha vmi nem úgy sikerül vagy ellentétes a terveivel kitör az őrület. Ennek is vannak fokozatai, ha sikerül jobb megelőzni. Ha nem és teljes a filmszakadás akkor épp ahol érte vagy kicsit arrébb ahol nem zavartok senkit, hagyni kell hogy megnyugodjon. A verekedést én sem hagyom. Megfogom a kezét és határozottan rászólok, hogy nem, ezt nem! Ha kell 10-12x is. Közben jár az agyam, hogy mi okozhatja a kitörést. A nagy hisztiknek álltalában nem látható az oka (pl elborult a kockavár vagy kacsa a cipő, ezeket simán lehet kezelni) ha elfáradt, elunta, fáj vmi, melege van vagy fázik akkor szajkóznátok, hogy oldjam meg. Pl egy mai példa, autóval mentünk haza és egyszer csak sikítós ordításba kezdett, álmos volt már, de ilyet még sosem csinált. A második kitörésnél jöttem rá, hogy nagyon leengedtem az ablakot és a huzat zavarja. Nehéz most velük mert még nem tudják pontosan kifejezni magukat, főleg az érzelmeiket, nekünk kell kitalálni mi lehet a baj és megmutatni/tanítani hogyan kezeljék ezeket.

Persze ezek így nagyon egyszerűnek tűnnek, aztán a 20. hisztinél már az én agyamat is elönti a sz@r. De minden nappal közelebb vagyunk a megoldáshoz, én látom a fejlődést, mindkettőnkön.

2019. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát én pillanatnyilag csak napi túlélésre játszom.Nyilván amit nem lehet azt akkor se lehet, ha épp hisztizik miatta.De olyan dolgokban amik számomra nem fontosak,neki meg azok azokban hagyom, hogy csináljon amit akar.Azt pld megérti, ha sietünk valahova, vagy ha ki akar menni, hogy olyankor én teszem fel rá a szandált, vagy hogy pelust kell cserélni és együttműködik, de ha itt bent vagyunk és számára ,,nincs semmi plusz" pelenkázás után akkor kiborul, rugdos nem hagyja magát, kész birkózás az egész.Emellett 1 hétig végig aludta végre az éjszakát most meg újra ébred többször és üvölt mintha nyúznák.Az hogy ,,rosszalkodik" nem is zavarna ,ha tényleg jól érezné magát, de mindig van valami amin totál kiborul.Vagy leülök mellé játszani és elveszi a játékot, hogy én ne játsszak vele ,de amúgy meg elvárja hogy ott üljek..Szóval nem tudom.Olyan korainak tűnik a dackorszak mindenhol a 2.5 évet írják.Minden esetre el vagyok keseredve kicsit, még ha tudom is, hogy számára ez fontos fejlődési szakasz is.

Köszi a válaszokat.Mennek a zöld kezek.

2019. jún. 26. 13:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Kompromisszum, többek között. Tehát ismerkedj szakkönyvekből az életkori sajátosságokról, és ennek mentén szabj értelmes határokat következetesen (de ne a hatalmadat éreztetve, hanem higgadtan és rövid magyarázattal, még ha ne mis beszél, ugyanis esélyesen jól érti). Az érzelmi biztonságához kell a kisgyermekeknek az értelmes határ.


Eközben pedig gondolkozz, a ti életetekben mit szabad megtennie, beleértve azt is, mi jó a gyermeknek és hogy mit szeret, tehát hangsúlyozd számára azt is, hogy mit tehet meg.


Ne hagyd rá a dolgokat (legfeljebb néha), és nem is kell sok mindent tiltani tehát (tiltsd, ami életveszélyes, stb, néhány alapvető tiltásról van szó). De legalább ennyire fontos megmutatni számára, hogy mit szabad neki (azok közül, ami épp tetszik neki). Kompromisszum.


További részletek:


[link]

2019. jún. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!