Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy szandistól...

Szerintetek egy szandistól 105cm-es gyereknek jó a 16-os Csepel márkájú bicikli?

Figyelt kérdés
Mindenképpen csepel bicót szeretnék neki használtan venni, de a 12 colos elég kicsinek tűnik. Szerintem idén kinőlné. 14-est meg nem gyártanak.
2019. jún. 26. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem érdemesebb lenne nagyobbat venni. Túl nagy nem lenne neki, és legalább minimum jövőre is tudná használni.


Egyébként kinőné, és nem kinőlné. Már a "nől" szótól is kiráz a hideg, de ez még borzasztóbb.

2019. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lányom is ekkora.16-os biciklit kapott húsvétra. Egy picit nagy még neki, de nem lett volna érdemes 14-est venni.
2019. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első, tájdivatos ige a nől. ,,Kicsi vagyok én majd MEGNŐLÖK én'' gyerekdalban is így szerepel. Az egy dolog, hogy neked nem tetszik, felénk gyakran mondják így. De nem ez volt a kérdés és nem vagyok nyelvtanmágus se, hogy ez foglalkoztasson.
2019. jún. 26. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de a dalban is úgy éneklik, hogy "megnövök".

Egyébként szerintem nagy lenne a bicikli. Vagy egyáltalán nem tudja használni vagy csak olyan nehezen, hogy teljesen elmegy tőle a kedve.

Érdemes lenne elmenni egy kereskedésbe, ahol ki tudja próbálni mindkét méretet. Úgy könnyebb méretet választani. Nemcsak a testmagasság számít, hanem az is milyen tetalkat, mennyire hosszúak a lábai.

2019. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kislányom könyvében megnőlök van. Neten is így olvastam. De mindegy. Megnéztük a bicajt ma egy boltban és 16-os a jó méret. Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 26. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szabó Lőrinc: Kicsi vagyok én


Bocs, de direkt rákerestem.

Kislànyom könyvében is "megnövök én" van, nem tudom milyen tankönyvből tanul a gyereked, de nyelvtanilag helytelen a "megnőlök", hacsak nem határon túli magyarok vagytok, akkor elkêpzelhető, hogy úgy van írva.

2019. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hiába erősködtök, ha nálunk így is mondják, és nem vagyok határontúli magyar se. [link]
2019. jún. 28. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanekkora lányomnak 12 colos van ésnem kicsi. A 16-os sztem marhanagy ekkora gyereknek.
2019. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!