Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van összefüggés?

Szerintetek van összefüggés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányaim egy hete éjszaka se pisilnek be,4 évesek és még cumiznak.A férjem tegnap du mikor kint főztem beszélt velük hogy elromlik a foguk és mutatott nekik képeket szuvas fogakrol.Mire beértem közölték a lányok hogy nekik többet nem kell szép fogakat akarnak.Viszont este mindkettő bepisilt.Szerintetek jó ötlet volt ez? Egyszerre a kettot? Az egyik lányomnak olyan szomorú a szeme ma egész nap.Rossz így látni.Azt még tudni kell,hogy én a cumi tunderrel akartam elvenni a szulinapjuk utáni héten (2 hét múlva lesz a 4.szulinap),elkezdtem mondogatni nekik,hogy felkészítsem őket.De a férjem ezzel most össze kavart mindent.Nyilvan jót akart,de azt sem akarnám hogy végre ágy tiszták lettek és vissza essenek.Mi ilyenkor a jó megoldás? Köszönöm ha valaszoltok!



2019. jún. 29. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tereld el a figyelmüket, adj pl rongyit plüsst nekik. Sokat simizd nyugtasd őket
2019. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En ugy olvastam, hogy maguktol elhagyjak.


Uolyan frusztrációt okoz ha elveszed (ertem h nem szo szerint vette el de elriasztotta meg amugy se értem az osszefuggeat a szuvasodas és a cumi kozt) a cumit mintha a cicit venned el, de tapasztalatom nincs, mert az en gyerekem meg kisebb es meg se probaltam elvenni.

2019. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát ikerlányok? A leírásod alapján regresszió is közrejátszhat, ami elég gyakori a kisgyermekeknél, általában nem rendellenes. Regresszió lényege: a gyermek az aktuális életkorához képest korábbi életkorban levők szokásait veszi fel / tartja meg, pszichés okokból.


Ilyen pl 4 évesen cumizni. Vagy már nappal szobatiszta volt, és legfeljebb csak ritkán pisil már be a gyermek, de váratlanul elkezd gyakrabban bepisilni, látszólag ok nélkül. A látszat mögött ilyenkor valós pszichés ok van.


Igen, könnyen lehet összefüggés a cumi ilyetén elvétele, valamint a váratlan bepisilás között.


Javaslataim:


Ad egy:


ezentúl a férjed se ijesztgesse a gyerekeket. Magyarázzátok el nekik, hogy apa úgy értette: NÉHA csúnya lehet a fog, ha még 4 évesen is cumizik egy gyerek. Vagy jobb, ha az igazat mondjátok: nem szoktak a cumitól romlani a fogak. (A cumizás hátránya a függőség inkább, hiszen ha elveszti, akkor egyik pillanatról a másikra nem használhatja, hacsak ne megy másikat helyette. Evvel szemben az ujjai mindig kéznél vannak úgyszólván.)


Ad kettő:


érdemes megkeresni az okát, miért cumiztak még (majdnem) 4 évesen (bár ha valamiért mentességet kaptak az óvodába járás alól, akkor esetleg lehet, hogy nincs semmi különösebb oka, hanem életkori sajátosság), bár részben természetes a cumizás 3 évesen és attól korábban

(ön-nyugtató mechanizmus egyes fajtái kisgyermekkorban mind a cumizás, mind az ujjszopás, mert az anyamellre emlékezteti őket, és az anyai szeretetre is az esetek egy részében), de társadalmilag az ujjszopás elfogadottabb a 4-6 évesektől (nyilvánosan), bár annak hátránya, hogy általában előreálló fogakat, deformitást okoz idővel.


Sajnos az utóbbi ellen (fog deformitás) máig nincs igazi MEGELŐZŐ megoldás, mivel az ujjszopás alapvető ön-nyugtató lelki mechanizmus az ovisoknak, sőt, ha csak éjjel csinálja egy kisiskolás, az is természetes, míg óvodás korban nappal is elfogadható. Azaz ha tiltjuk az ujjszopást (a cumizással együtt), akkor bár a fogai ennyivel is kevésbé terhelődnek -más kérdés, hogy a fogváltás segít valamicskét a problémán-, azonban nem mindig tudja az ovis helyettesíteni azt, pszichésen. (A spontán játék és rajzolás során kerülőutas pszichés megoldással igyekszik enyhíteni a lelki frusztrációját az óvodás gyermek, de az ujjszopás tiltását nem mindig tudja maradéktalanul, mert az annyira alapvető ön-nyugtató mechanizmus.)


Tehát dicsérd őket, hogy tudod, ők már képesek mindig wc-be pisilni, kakilni, most pont nem sikerült nekik, semmi baj, legközelebb megint tudnak! (Éreztesd, hogy bízol a képességeikben) És hogy nyugodtan szopizhatják az ujjacskájukat! A cumihoz meg már olyan nagyok... Büszke vagy rájuk, hogy már nem cumiznak, ahogy az ovisok legtöbbje se szokott cumizni. Mond el nekik mindezt.

2019. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Hasznosnak voltak, ők már ovisok,és igen ikrek.Kozben megbeszéltük együtt 4-en hogy ha korlatozzuk a cumit (konkrétan egész nap a szajukban volt, nyilván az oviban nem de most nyári szünet van) hogy alvasokhoz megkapják,de nappal próbáljuk meg hogy nem cumiznak.Azota nem volt bepisiles sem, és ők is örültek hogy nem.lesz megvonva.Sokat dicsérem őket amúgy is,mert nekik kell a visszajelzés.Ma teljesen mások voltak már elkezdtek játszani a jatekaikkal és egymással is és nem úgy hogy veszekedés lett a vége.Egyszer hiányolták kérdezték lehet e egy picit.Igent mondtam kb. 5 perc után letették.Nagyon mély ponton voltam érzelmileg amiért szomorúnak láttam őket és előttük elsirtam magam.Elmondtam miért sírtam megértették és át beszéltünk mindent (nyilván a koruknak megfelelően). Nagyon okosak, bízom bennük. Remélem hogy jól csinálom most,de basszus nehéz ez nagyon.Valahol nekem is el kell fogadnom hogy nőnek, már nem kicsik.😊
2019. jún. 30. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Senki se mondja, hogy nagyon könnyű volna a gyereknevelés. :) De ha az ember megismeri a korosztályok közös pontjait, akkor onnantól már csak a konkrét gyermekről kell a tapasztalat, és kevésbé nehéz a nevelés. (Sok örömmel vegyítve, azokat is biztos érzékeled.)


"hogy alvasokhoz megkapják,de nappal próbáljuk meg hogy nem cumiznak."


Ez járható út, persze nem szerencsés, hogy előbb teljesen el lett véve tőlük a cumi, de még lehetett korrigálni, és ezek szerint nem zavarta meg a gyermekeid pszichéjét, se fejlődését. :)


Avval sincs gond, hogy ha a felnőtt belátja , ha hibázott, és elmondja a gyereknek, akármilyen pici is. Más kérdés, hogy a túl gyakori váltás a nevelési elvek tekintetében már zavaró hatású lehet, szóval jól meg kell gondolni, hogy tényleg hibáztál-e (vagy a párod) és csak olyankor váltani, ha valóban korrigálásra szorul a nevelési attitűd.

2019. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!