Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenység. Hogy...

Testvér féltékenység. Hogy csinálod hogy mindkettőjük megkapja a figyelmet?

Figyelt kérdés
Vagy ha többen vannak akkor mindegyikük ugyanannyi figyelmet kapjon
2019. jún. 30. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Csak egy apróság: a nagyobbat érdemes bevonni a kisebbel való teendőkbe, majd megdícsérni, hogy érezze, milyen ügyes és fontos a segítsége. Ezzel ő is hasznosnak érzi magát.
2019. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Még annyit fűznék hozzá, hogy a nagyobbat mindig vedd előle. Így nem érzi elhanyagolva magát. Pl ha lassan etetés van a kicsinél, előbb kerdezd a nagyot, vagy készíts neki ételt.

Ha alszik a baba, akkor a naggyal foglalkozz, ha pedig apuka hazaér, neki lepasszolod a kicsit és elmentek a naggyal csavizni, akár egy fagyira. Legyenek közös dolgaitok.

Mindig tartsátok szem előtt, ahogy a kicsi érkezett később a családba, neki kell beleszoknia abba, hogy nem ő a legelső, és nem a nagyot kitúrni egy baba érkezése miatt.

Nálunk bevalt.

2019. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Mennyi a korkülönbség? Milyen idősek?

Én sosem tudtam pontosan ugyanannyi időt ráfordítani külön-külön, de szerencsére nem is kellett. Az első hónapokban amikor a kicsi többet aludt, sokkal több idő jutott a nagyra/nagyokra, később egy kicsivel kevesebb.

De egy idő után ki tudod/tudjátok alakítani úgy a napjaitokat, hogy mindenkinek megfelelő legyen.

Szerintem kell néha a segítség, hogy ne legyen probléma, amíg kettő gyerek van, elég a férj, háromnál vagy többnél érdemes a rokonokat vagy fizetett embert igénybe venni időnként.

2019. jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Én is a segítséget emelném ki. A 2 nagyom között 13 hónap korkülönbség van, annyit segít a nagyobb, hogy csak lesek. A pisis pelust kidobja, ha sír a pici, hamarabb odamegy, mint én, visz neki játékot, mitogatja neki a könyveit. Iszonyú cuki. Mindig megköszönöm, hogy segít, elmondom, hogy nagyon ügyes nagylány már és szuper nagytesó. Nagyon szokott mosolyogni. 😊 Igyekszem mindig vele is foglalkozni, pl etetés közben olvasok neki, vagy mondókázunk, így nem érzi elhanyagolva magát. Nagyon szereti a kistestvérét és egyáltalán nem viselte meg az új helyzet.
2019. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
15 hónap van köztük
2019. jún. 30. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!