Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiút egyszerre...

2 éves kisfiút egyszerre szoktassam le a cumisüvegről és a cumiról?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 2 éves a kisfiam és (talán kicsit elkéstem vele), de már szeretném ha a cumisüvegről és a cumiról is leszokna. Napközben vizet iszik pohárból, bögréből, de este reggel még tejitalt-tejet kap. Továbbra is szeretném ha reggel inna tejet vagy kakaót, vegyem el a cumisüveget teljesen és próbálgassam bögréből? Most egyátalán nem kell neki bögréből a reggeli ital.


Másik a cumi. fél éves kora óta csak alváshoz kap cumit, napközben nem. Kórházba kerültünk és ott mivel nagy fájdalmai voltak, hagytam napközben is cumizni így rászokott. Most ott tartunk hogy ha rajta múlna egész nap cumizna, próbálom tőle sokat elvenni, de ez a fokozatosság nem vált be. Tudja hova raktam és csak sír-sír ha nem adom neki vissza.


Kérlek ne azzal gyertek hogy nem kellett volna cumit adni stb, hanem adjatok tanácsokat. A cumisüveget megpróbálom már estére elvenni, a fogai és a szobatisztaságra nevelés miatt is.


2019. júl. 1. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne erőltesd, meg fog érni rá! Tudom, sokam bactatnak, hogy ne cumizzon a gyerek, de ne tőrődj velük! Ha ez nyugtatja meg, akkor ez. Unokaöcsém volt nagy cumis 3 évesen egyik napról a másikra ki lehetett dobni, másnap nem is kereste! Mintha elvágták volna.

A cumisüveg helyett meg a szívószákat tudom javasolni. Szolták szeretni. Ilyen olyan flancos pohárba teszed és örömmel fogja inni.

2019. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szívószálat megpróbálom.

Az a baj hogy nem beszél, semmit de tényleg semmit. Így cumival egész nap a szájában meg elég nehéz lesz beszélni... :(

2019. júl. 1. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem erőltetném, pláne egy 2 évesnél. Iszik szépen pohárból, semmi nem indokolja, hogy a reggeli-esti cumisüveget elvedd tőle. Ha csak abból inna, az más lenne, de ez inkább a szertartás miatt kell neki, teljesen rendjén van így.

Az egész napos cumizást valóban jó lenne mérsékelni, de nem biztos, hogy ezért nem beszél. Az én fiam nem cumizott, és ő sem beszélt még ennyi idősen.

2019. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is aggódtam a cumisüveg miatt, de a védőnő szerint nyugodtan maradhat ha csak a hajnali meg az elalvós tápszert issza belőle.

Az én fiam mindig nagy cumis volt, de ő is csak alváshoz, meg autóban kapta meg. Aztán nálunk is jött a kórház... itthon sokat cumizik, de szerencsém van mert el tudom venni tőle. Udvaron, útközben sosem kell neki. Egyébként ő beszél, a védőnő azt hitte sosem volt cumi a szájában, mikor mondtam neki hogy de elég nagy cumis, akkor hirtelen nem nagyon tudott mit mondani. A beszéd beindulása nem ettől függ, az érthetősége már más kérdés.

2019. júl. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két éves sztem pici még a leszoktatáshoz. A kisfiam most lesz 3 júliusban, mondjuk ő sosem cumizott, de az üveget ő maga dobta ki pár hete, és azóta sem kereste. De vele már meglehet beszélni a dolgokat. Én nem siettetném.
2019. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megpróbálom csak a napközbeni cumit csökkenteni a korábbi csak alvásos cumizásra.

Tejitalt pedig próbálgatom bögréből néha-néha, hátha rákap.

2019. júl. 1. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Sosem értettem miért "kell" elvenni. Minden gyerek magától el fogja hagyni.

Biztos, hogy nem fogom ezzel stresszelni a gyereket.

Mi szoktatjuk rá, a kényelem miatt, aztán meg ha megelégeljük elvesszük....

Persze vannak szélsőséges esetek, de szerintem az nagyon ritka.

2019. júl. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiam fél éves koráig cumizott, magától hagyta el, így ezzel kapcsolatban nem tudok írni... DE, 6 éves és cumisüvegből issza a reggeli kakaóját. 3 évesen akartam leszoktatni de mindenki (gyerekorvos, óvónők, anyukám) azzal jött, hogy várjam meg amíg magától elhagyja, ha ez neki a megnyugvás akkor ne vegyem el tőle. Így is tettem. Havonta beszélgettünk róla, hogy már nagyfiú blabla... tudta-tudja is, de azért reggelente most is mondogatja, hogy anya légyszi még a suliig had igyam abból. (szeptemberben megy iskolába) Kára nem lett belőle, hogy idáig cumisból ivott (csak a reggeli kakaót!!), a fogai jók, ügyes-okos nagyfiú, tehát nem is egy visszamaradott gyerek!

Szerintem a cumiról próbáld meg először leszoktatni, a cumisüveget meg hagyd meg neki.

2019. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!