Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztizést, dührohamot 5 éves...

Hisztizést, dührohamot 5 éves kisgyereknél hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Mostanában többször is előfordult elhúzódó, 20-30 percig is tartó dühroham és fogalmam sincs, hogyan lehetne kezelni. Például ő szállt le utolsónak a villamosról, mikor hárman mentünk, és utána üvöltötte, hogy nem ő akart lenni az utolsó, és próbált megkarmolni, rángatta a ruhámat és ordított. Hiába próbáltam nyugtatni vagy rászólni, tovább folytatta az ordítást. Vagy nem sikerült egy rajza és üvölteni kezdte, hogy "segíts" és közben rugdosott, ráncigált, hiába mondtam, nyugodjon meg, mit segítsek és szépen beszéljen, továbbra is kiabálta. Ilyenkor teljesen elborul az arca, képtelenség hatni rá, és nem tudom, mi lenne amit tennem kéne, hogy abbahagyja.
2019. júl. 4. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Pont ez a baj. Nem kell vigasztalni, nem kell szidni. Ugy kell csinalni mintha eszre sem venned. Beszelj hozza masrol, kedvesen, mintha nem is csinalna. Abbahagyja ha latja h nem reagalsz. De amig vigasztalod, szidod celter, miert ne csinalna? Ezt akarja, h figyelj ra, es te megteszed, ugrasz a hisztire, beszallsz a jatekba hol ezzel hol azzal a magatartassal. Pl. Hisztizett a lanyom mert nem adtam neki oda valamit amit akart, uvoltott stb. En meg kerdeztem h kersz inni? En szomjas vagyok. Nem kersz? Azert hozok neked is. Gyere nezzuk meg ezt a konyvet. Vagy neked az tetszene? Persze uvoltott de en ugy tettem mintha nem csinalna. Szerinted ilyenkor miert csinalna tovabb ha meg csak szora sem meltatom? Akkor nem fogja. De ha te figyelsz ra, figyelmet szentelsz neki barhogyan, addig csinalni fogja.
2019. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Próbálkoztam a figyelemeltereléssel, de még jobban ordít. Illetve amikor elkezd ráncigálni és rugdosni, arra azért kéne reagálnom, hogy ezt ne csinálja, ott azért nem csinálhatok úgy, mintha nem történne semmi.
2019. júl. 4. 22:43
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Ilyenkor kikapcsol az agya, nem lehet vele csinálni semmit. Hagyjad hadd tombolja ki magát.
2019. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Ilyenkor szokták az ilyen gyerket pl nyakonönteni egy pohár hideg vizzel, vagy beteszik a zuhany alá, stb.hogy kizökkenjen a bekattanásból.

Lehet hogy érdemes lenne felkeresni szakember aki segit a fiadnak kezelni ezt a dührohamot.

2019. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Valamivel ki kell zökkenteni. Soha, soha nem ütöttem meg a gyerekeimet, de voltak (szerencsére elhanyagolhatóan ritkán) olyan hisztik, amikor ruhástul beállítottam a kádba és ráengedtem a vizet. Öt perc múlva arra sem emlékezett, miért hisztizett. Ilyenkor teljesen kikapcsol az agya, elveszti a kontrollt önmaga felett, szidni nem érdemes, mert értelme sincs. Figyelmen kívül hagyni a legjobb. Ha nem csillapodik, valahogy kizökkenteni.
2019. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Kivizsgáltatni.
2019. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Engem az ilyenekért bebsztak a kádba ruhástól, és szépen lefürdettek hideg vízzel. Talán 2x viselkedtem ilyen idiótán, utána soha. Teljesen normális gyerekkorom volt. Most 23 vagyok, nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel.
2019. júl. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
El kell neki mondani ne hisztizzen, legkozelwbb azzoljon előre ha ő akaar elsonek leszallni. Mégegyszer elmondod haggya abba, mert ha nem, akkor nyakon öntöm vízzel! Nem hagyta abba, tényleg leontod egy pohár vízzel! Te figyelmeztetés! Utcán is vannak adómentes mindig kulacsban íz, meleg van, nem fog megfázni. Párszor megcsinálod, utánna már abba fogja hagyni, ha megemlítendő hogy egy pohár vízzel arcon Öntöd!!! Nálunk bevált! Az oviban is akki hisztizik, kancso vízzel leöntik.
2019. júl. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Ez szerintem sem normális már ilyen korban. Egy vizsgálatot megérne szerintem is.

Ha ott minden oké, akkor én is a nyakonöntést javaslom.

Van kisetesója?

2019. júl. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
En ilyenkor nem beszéltem hozzá. Ha nem hatott, kivezettem az udvarra. Vagy arrebb vonultam. Bár talan 2x emelt ram kezet, kapott hideg vizet a nyakába, azota nem emel ram kezet éa a duhet is egyre jobban kezeli. Mondjuk mi visszuk pszichologushoz is, mert volt ezer kivizsgalason. De a duhkezelesi nehezsegen kivul nincs mas baja.
2019. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!