Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondjátok, hogy egyedül nem...

Mondjátok, hogy egyedül nem nálunk van ilyen! Napi 2 óra Tv, telefon, elektronikai eszközök nélkül amikor otthon vagyunk?

Figyelt kérdés

4 és 6 évesek. Délelőtt amúgy is oviban vannak, készülődésnél azért megy a Tv. 4-re érünk haza, és onnantól 2 óráig nincs sem Tv, telefon, tablet, számítógép, macbook, semmi. 6-tól fél 8-ig viszont azzal játszanak, azon néznek mesét amin szeretnének. Mivel ez születésüktől így van, nekik nem volt új, tudják hogy ez a szabály, mi sem használjuk a párommal. Addig elmegyünk valahova a városba, kint vagyunk a kertben, kutyát sétáltatunk, olvasunk, társasozunk, tanulunk valamit, kreatív dolgokat csinálunk, stb...

Örülnek, amikor aztán eljön az az idő, amikor lehet mondjuk tévézni. De nem nyűglődnek, szívesen foglalkozunk egymással addig és nem arról szól a dolog, hogy mikor kapcsoljuk már be a tv-t, tabletet. Hétvégén is sokszor elmegyünk délelőtt otthonról (pl.: bolt, rokonlátogatás) de ha otthon vagyunk, akkor délelőtt is lehet ezeket nézni, játszani velük, csak ébredés után nem.


Ezzel nincs is gond. De tegnap két anyuka teljesen kiakadt rajta, hogy ez ma már nagyon durva szerintük, ráadásul addig én sem csinálok semmit, ők ezt nem bírnák. Én pont ezt szeretem benne, hogy együtt vagyok velük, a házi munkát csinálom este 6 után, meg kelek korábban. Engem meg az döbbentett meg,hogy valahol állandóan megy a tv, anyuka meg csak csinálja a házi munkát és akár napok is eltelnek anélkül, hogy velük lenne, nemcsak mellettük. Én ezen eddig nem gondolkodtam. Nálatok, ez hogy van? Mennyit vagytok úgy velük, hogy tényleg együtt játszotok? Nem a játszótérre gondolok, amikor leülsz a padra és ők elvannak, hanem például társas játék. Illetve, ma ez tényleg gáznak számít, hogy ilyen elveket követünk? Miért van szükség valahol állandóan a tv-re?



2019. júl. 9. 11:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem teljesen igazad van. Jól csinálod. Nekem még bqbám van de valószínűleg én is így fogom csinálni.
2019. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
4 és 6 éves gyerekeknek pontosan nulla percet kellene ezeket nézni/nyomkodni. Nálunk diavetítő van és mesekönyvek, ketten olvasunk a férjemmel.
2019. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Most te dicséretet vársz meg vállveregetést hogy de szuper vagy. Nem, nem csak nálatok van ilyen. Nálam és gyerekeim barátainál is vannak programok és elektronika-mentes időszakok.
2019. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de ez meg milyen kérdés már? Igen, másokkal is előfordul, hogy nem a gépet nyomkodják egész nap. Hihetetlen.
2019. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Én tévén és számítógépen nőttem fel. Akkor még újdonság volt és drága. Ma programozóként többet keresek egy év után, mint a szüleim 20 év után.
2019. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Lehet akkor csak mi élünk ilyen környezetbe, de jobban meggondolva minden gyerekes családban állandóan megy a tv, ez az alap. Bennem ez felmerült, mint kérdés. Dehogy várok én dicséretet, ez a dolgom, hogy a legjobb tudásom szerint nevelem őket.

De azért nem véletlenül születnek azok a cikkek sem, amik arról szólnak, hogy a gyerekekre milyen károsak ,stb. Tehát csak vannak olyan szülők, mint akikről én beszélek, ahol a tv nézés egyszerűbb megoldás mint foglalkozni velük. De azért, hogy még ők vannak felháborodva, mint tegnap az a két anyuka...

Na mindegy, jó látni, hogy itt a gyakoris anyukák nem ezek közé tartoznak. De attól még léteznek ilyenek, és személyesen tegnap óta végiggondolva, nem ismerek mást, de komolyan! De elhiszem hogy vannak.

Nem értem hogy egyes kommentek miért ilyen hangvételűek, de sejtem. Na mindegy, a mi gyerekeinek szerencsések, hogy foglalkozunk velük, és ez a lényeg :)

2019. júl. 9. 11:56
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én full félreértettem a kėrdést szerintem!


Azt hittem abban vársz megerősítést, hogy mások is ennyit gépeznek, nem csak a tieid. Csak mert a napi 2 óra egy 4 8évesnek rengeteg, főleg egyszerre és este.

Nálunk is van bőven gépezés (én "kütyücsaládnak" hívom magunkat sokszo), de nem ennyi, szerintem próbáld meg ezt kicsit korlátozni

2019. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem túl sok a napi 2 óra. Lehet találkoztál két hülye anyával, de egyáltalán nem az az általános, hogy ovis gyerekek egész nap tévézzenek, sőt napi 2 óra már azt jelenti, hogy jóval kevesebbet mozognak, mint ami kívánatos lenne.
2019. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg igazad van. Én is főként olyanokat ismerek, ahol folyamatosan megy a tv, van ahol még éjszaka is. Őszintén, a gyereken is kiütközött ez.

Közben meg megy a dumálás, hogy mi is így nőttünk fel, meg csak háttérzajnak megy. Meg fejleszti őket.

Lehet én is ezt hinném, ha nem láttam volna saját szememmel a káros hatásait. Nyilván a mai világban nem lehet technika nélkül felnőni és nem is kell. De egy limitre szükség van, és nem babysitternek kell használni már babakorban is.

2019. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is kicsit dicsekvésnek tűnik. Nagyon jól tudod, hogy nem csak ti vagytok ilyen család, de azért megkérdezed...

Ennek ellenére nincs ezzel semmi baj.

Megjegyzem, mi is így működünk.

2019. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!