Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves és 1 hónapos a...

Két éves és 1 hónapos a kisfiam. Ügyesen beszél már mondatokban is. Nagyon értelmes, viszont az igen szót nem használja, ha eldöntendő kérdést teszek fel neki. Bólogatni sem szokott. Szerintetek ez gond?

Figyelt kérdés
Olyan, mint egy kis papagáj, elismétli a kérdésemet, de nem tudom meg, hogy ő valójában mit is szetetne egy adott szituban. Mintha nem lenne saját véleménye.

2019. júl. 11. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak a nem létezik.Se az orvos,se a védőnő nem mondta, hogy ez baj volna.Belejon majd az igenbe is 😂
2019. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
és mit reagál ha olyan kérdést teszel fel neki amire mindenképp igen lenne a válasz?az echolália(utánmondás) ennyi idősen meg kéne hogy szűnjön.
2019. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá válasz. Néz rám, és szó szerint megismétli a kérdésemet.
2019. júl. 11. 09:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztalom az igen az egyik legkésőbbi válasz. A fiam 21 hónapos, nem tökéletesen de mondatokban beszél. Az igent nem használja ha kérdezem pedig ismeri a szót egyébb helyzetekben használta már nem egyszer (igazából helytelenül). Az unokatesója egy évvel idősebb, korán és ügyesen kezdett ő is beszélni, de az igent mint választ még csak az utóbbi hetekben kezdte. A húgom kislánya 2,5 évesen kb egy hónap alatt kezdett beszélni, de az igenre még min. egy fél évet vártunk.

Szerintem ha eldöntendőt kérdezel és megérteti ha igenleges a válasz akkor gond nincs. Majd jön az is.

2019. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utánaolvasgattam jobban, találtam egy megnyugtató mondatot, miszerint: "Egy-három éves korban az echolália természetes jelenség." A forrás amúgy jgypk-s tananyag, ami úgy gondolom hiteles.
2019. júl. 11. 14:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát 3 évesen nem hiszem hogy normális.Más kérdésre tud válaszolni?ami nem eldöntendő vagy ott is ismétel?ez sem mindegy.Nagfiam3 évesen ment oviba és ott szépen válaszolt igennel is,elötte bölcsiben is ügyesen válaszolgatott.Probáld tanítani neki hogy az adott helyzetben hogyan kell igennel válaszolni.Kissebbik fiamnál autizmust diagnosztizáltak,szoval nála tudjuk ez miért van(de van más tünete is)
2019. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok túl személyes, megkérdezhetem, hogy milyen tünetei voltak a kisebbik fiadnak?
2019. júl. 11. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Véletlenül se tanítsd (direkt módon, iskolás módon). Ez érvényes minden gyerekre kb 7 éves korig. Pedagógus vagyok, 7 éves korig indirekt nevelő, fejlesztő módszereket alkalmazunk túlnyomórészt.


Az echolália valóban természetes jelenség, és nem annyira életkorfüggő, hanem egyénenként beszédérés függő. Teljesen egészségesen fejlődő gyerekek között előfordul az is, hogy hirtelen a 3. szülinapja körül, vagy alig korábban kezd el szavakat mondikálni, 1-2 hétre rá meg már mondatokban beszél.


Tehát egyénileg a beszédérés szintje is befolyásolja az echolália gyakoriságát, bár általában 1-2 évesen jellemző.


Ilyen életkorban nem hogy baj volna, de egyenesen jó jel az echolália, hiszen 7 éves kor alatt a gyermekek legfőbb tanulási formája az utánzás. Idővel persze felváltja ezt egyre inkább a kreatív megnyilvánulás, az önálló mondatalkotás is. Türelem. :)

2019. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Uh, nagyon köszönöm a megbízható választ! 🙂Tényleg egy nagyon okos kisfiúról van szó(nem szülői elfogultság), aki idegenek szerint is ügyesen beszél a korához képest. Az utánzás persze vicces, igazi mókamester tud lenni, másokat mindig megnevettet. Viszont egész nap hallgatva idegesítő tud lenni,nekünk,szülőknek.Ezért is ötlött fel bennem az aggodalom.
2019. júl. 12. 21:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Erre mondta dr Vekerdy Tanás gyermekpszichológus, hogy minket magyarországiakat persze idegesít, ha a kisgyerek százszor elmondja ugyanazt, míg mondjuk Ukrajnában, Olaszországban a felnőtteket nem zavarja. Verset hogyan tanulsz? ;) Amúgy értelek. Megnyugodhatsz, mert amiről írsz, az alapján semmi jele bajnak.


Ha volna baj, 25 hónaposan még megállapíthatatlan (bár egyes gyógypedagógusok -anyagi érdekből- "megállapítanak" bajt akkor is, ha nincs), ráadásul csak ezer gyerekből egy, aki középsúlyos, vagy súlyos fogyatékkal él; vagy még ritkább.

2019. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!