Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek hasfájásra panaszkod...

Kisgyerek hasfájásra panaszkodik, mikor kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

A lányom 3 éves, ha eszébe jut mindig megjegyzi, hogy fáj a pocak. A bölcsibe azt mondták a legtöbb gyerek mondogatja, de mikor kell komolyan venni? Mondtam háziorvosnak is, de szerinte semmi baja.

Rengeteget tud enni, többet eszik mint én. 105cm magas, tehát nem alacsony, és átlagos testalkatú, se nem húsos, se nem vézna. A kedve is jó, mégis idegesít, hogy pár naponta megjegyzi kb mióta ismeri ezeket a szavakat. Egyszer náthás lett, fülfájásra panaszkodott, szaladtunk a gyerekorvoshoz, aki küldött minket fülorrgégészetre. Nem volt semmi baja a fülének...


2019. júl. 17. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Laktozerzekenyseg lehet.

Bar kiskorban (3,4,5,6 eves kor) en nem tudtam megkulonboztetni a hanyingert es a hasfajast mindig azt mondtam valamelyik van csak nem tudom melyik 😂 mondjuk nekem tenyleg mindig volt valamelyik nem csak ugy mondtam. (Kesobb ki is derult mi okozta)

Probald vele megertetni, hogy az orvosok csak akkor foglalkoznak vele ha tenyleg faj valami... igy hatha csak akkor fogja mondani mikor tenyleg faj. De szerintem a viselkedesen latszik ha rosszul van.

2019. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Emésztése rendben? Nincs szorulása, hasmenése, hascsikarása?

Lányom akkor szokta mondogatni, amikor az emésztése miatt bajlódik.

2019. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenni felírni, milyen ételek, italok után jelentkezik a hasfájás.

Az én fiam akkor mondja, hogy fáj a hasa ha éhes vagy fél órán belül wc-re kell mennie.

2019. júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen jól látod hasi fájdalom(de fej vagy akár más fájdalom lehet idegi alapon is).


Föleg kisiskolás korban alakul ki az idegi alapu fájdalmak. Amik fájnak, de nincsen mögöttük probléma. Ez azért alakul ki mert emlékezet és igazi hasfájás egybe esik egy régi szituációval, ami folyamatosan vissza jön. A szülö és akár ovonök állandóan kérdezgetik, ezen a témán lovagolnak a fájdalom érzet nö, és a végére egy erös akutt fájdalom lesz, pedig tényleges baj nincsen mögötte.


Fontos, hogy figyeljed a gyereket, hogy a fajdalom mögött lehet-e probléma. Van-e mellé hányás, hasmenés, nyomottság... Figyeljed milyen ételek után van a hasfájás, ez akkor is jelentkezik mikor a figyelme lekötött? Ha bármi tünet van vagy érezhetöen erösödik akkor menjetek orvoshoz.


Ha nem látsz össze függést a fájdalom mögött. Akkor mikor mondja, hogy fáj akkor mond neki, hogy megérted, hogy fáj, majd elmúlik. Soha ne kérdezd meg töle" ma fájt a hasad?" mert ezzel emlékezteted egy nem létezö fájdalomra... Es azt se mond neki, hogy ez nem is faj, vagy ez nem baj, mert bizony ö érzi a fájdalmat akkor is ha az nem valós, és az csak ront a helyzeten ha nem érted meg. Èrtsd meg öt, de ne csinálj problémát belöle.

2019. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!