Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek mikor kezdte...

A ti gyereketek mikor kezdte a hisztizést?

Figyelt kérdés
A kislányom 13 hónapos és igen határozott elképzelése van a dolgokról. A minap sétáltunk az utcán ő jött mellettem majd meglátott egy lépcsőt és ott le akart menni egyedül. Megfogtam, mire ordítva a földhöz verte magát és olyan cirkuszt rendezett, hogy kínomban azt sem tudtam mi tévő legyek. Amikor lehiggadt megfogtam a kezét lementünk együtt, akkor kitépte magát a kezemből és megindult egyenesen a futópályára, felvettem mielőtt elüti valaki erre megint olyan ordításba fogott hogy azt hittem elsüllyedek... A boltban már megmondja mit akar és ami nem kell neki arra ingatja a fejét, ha mégis odateszem kiborul és visít. A játszótéren imád hintázni, de gondolom más kisgyerek is így amikor látom, hogy várnak akkor ki szoktam őt venni, mondván csak elég 20 perc hintázás erre mindig égtelen sivalkodásba kezd, földhöz veri magát, befeszül és fut vissza a hintához. 13 hónaposan olyan mint egy dackorszakos néha, komolyan eldobom az agyam tőle. Ha már most ilyen milyen lesz a dackorszak??? Vagy ez már az lenne? Tapasztalat akaratos kislányokkal? Hogyan kezeljem az ilyen kirohanásait?

2019. júl. 17. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, bizony. Tanuld meg nem komolyan venni, semmi ciki nincs ebben. Minden szülő tudja, hogy ez egy ilyen "műfaj". Mondanám, hogy majd elmúlik, de érzésem szerint csak a téma változik. Most a hinta miatt vágja földre magát, 15 évesen majd a "Péter" miatt fogja ;)
2019. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a dackorszak. A hisztirohamra kb.lehetetlen jól reagálni. Jobb megelőzni a bajt. Először is, ne terheld túl a gyereket. Egyszerre egy program elég. Pl.délelőtt elmentek a boltba. Utána hazamentek, pihentek, délután jöhet a játszóterezés. Reggel mondd el a gyereknek, hogy mi az aznapi menetrend. Kicsinek tűnik még 13 hónaposan, de érti, amit mondasz. Mielőtt elindultok, mondd el még egyszer, hogy hová mentek és milyen viselkedést vársz tőle. Pl.Most elmegyünk a boltba. Szeretném, ha nyugodtan ülnél a babakocsiban, amíg vásárolunk. Választhatsz magadnak egy valamit. A játszótéren is mondd neki, hogy mi fog következni. Pl.látod, az a kisgyerek vár a hintára. Még egyszer meghajtalak, aztán kiveszlek és játszunk mást. Fontos, hogy mindig tarts ki az elhatározásod mellett. A lépcsős dolgot én pl.úgy csinálnám, hogy hagyom leülni, ül egy kicsit, aztán szólok, hogy itt az ideje tovább menni. Ahogy leírod, most a gyerek irányít. Itt az ideje, hogy megszabd a korlátokat, és a kezedbe vedd az irányítást.
2019. júl. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb mint a tiéd.Most 21 hónapos és egyre többször ,egyre több mindenért veti magát a földre.Lassan hozzászoktam, már nem érzem magam zavarba miatta.Főleg mert a hasonló korúak valóban ilyenek, ezzel nincs mit tenni.Max túlélni, mindig azzal biztatom magam ,hogy ez csak egy újabb fejlődési szakasz amire szüksége van.Ha lenyugodott, meg próbálok a ,,lelkére hatni" ,hogy megértse mi miért történik.Én el szoktam mondani ,hogy na most lassan kiszállunk a hintából és a többi, de ugyanúgy üvölt mintha csak mindenféle előkészítés nélkül kivenném.Kitartás.
2019. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!