Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te minden alkotását megdicsére...

Te minden alkotását megdicséred a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évben rászokott a gyerekem, hogy mindent megdicsértetne velem.


Ezzel nincs gond, magamtól is dicsérem egy csomót, de amikor konkrétan egy darab vonalat húz a papírra, egy kört rajzol, ráragaszt a papírra egy másikat vagy formátlan pacát gyúr a gyurmából, nem tudom, hogy meg kellene e dicsérnem. Fél másodperc alatt csinálja, egy vonal elfoglal egy papírt, és el akarja rakatni megőrzésre.


Már a papírt is sajnálom.


Korábban dicsértem ezeket is, mondjuk el nem raktam, hanem kidobtam, mikor nem figyelt, manapság már azt mondom, hogy azt őrizzük, amivel sokat dolgozik, azok az értékesek, de nem hatja meg, mert szerinte a vonal is szép és hiába mondom, hogy rajzoljon még hozzá, az készen van és meg kell őrizni.


Értelmes gyerek, mindenfajta állatot készít gyurmából, palotát tündérekkel is tud rajzolni, de ezekre nem tudok mit reagálni, mi lenne a helyes..


Néha úgy érzem, hogy tudja, hogy a kacsás rajza meg a darab görbe vonal a papíron össze sem mérhető, csak nem érdekli.


Egyáltalán hogyan kell megtanítani neki, hogy mi értékes, és mi nem? Már nagyobbacska, szeretném emelni a szintet, nem szeretném, ha minden apróságért hasra kelljen esni(már nem olyan őszinte a dicséretem)


5 éves, akkor alkot, ha szeretne, ami heti 5 alkalom legalább.


2019. júl. 17. 23:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Őszinte vagyok vele, és csak a teljesítményére reagálok. "Ügyes vagy helyett", "Nagyon sokat dolgoztál vele", vagy "szép a színe, jó az alakja, itt-ott".

Ha csak 1 perc alatt összecsap valamit akkor mosolygok, hogy "tudsz te ennél jobbat is, látom, ehhez most nem volt kedved".


Nem lesz baja a gyereknek, ha nem dicséred a semmit.

2019. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Ami papírra készül, azt megdicsérem. Amit a falra, bútorra mázolnak, azt nem. (4, illetve 2 évesek)
2019. júl. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Egy 5 évesnél a vonalat es a pacát egészen biztosan nem dicsérem. Nem beképzelt majmot akarok a gyerekemből nevelni, hanem értelmes embert, aki felismeri hogy mi az értékes és mi értéktelen.
2019. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Azt dicsérem meg, amivel sokat dolgozott. Igyekszem azt is elmondani, hogy miért kapja a dicséretet. A vonalakra stb. azt szoktam mondani, hogy "tudsz te ennél szebbet is alkotni, de köszönöm" vagy "sajnálom, hogy nem fejezted be, de köszönöm elteszem.".
2019. júl. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Nos, és egy vonalban is látok dícsérni valót. Milyen szép egyenesre sikerült! Nahát, mintha vonalzóval csináltad volna!

De amúgy firkák, pacák esetében megkérdezem először, hogy "ez mi?". Fontos, hogy mit szeretne vele ábrázolni, hiszen lehet, hogy valami elvont dolog, ami a kis fejében benne van, de ennyit tudott belőle megalkotni a rendelkezésére álló dolgokkal.

Pl a vonal esetében simán lehet, hogy az egy "papírlap oldalról". Az ilyen válasz hatalmas dicséretet érdemelne, mert arról tanuskodik, hogy jó a gyerek térlátása, érti a dimenziókat.

2019. júl. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Az én lànyom még nincs 5 éves, de a vonal-paca művet én sem dícsérem meg.

Volt, hogy megkérdeztem, hogy mi ez? Mert ezt még gyakorolnunk kell. Közösrn is rajzolok vele, így látja, hogy hogy "kellene" kinéznie.

Lehet, hogy a fiadat nem is érdekli maga a rajzolás, csak dícséretet és figyelmet keres.

2019. júl. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

5!


Egy 5 évesről beszélünk.

2019. júl. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém is 5 éves, gyönyörűen színez, alakokat rajzol, ha van kedve. Azonban előfordul, hogy vele is, hogy pár perces, összecsapós rajzhoz van kedve. Én ehhez egy nagy A/4-es lapot összevágtam kb 1/8-aira és az a firkálós lap. Tudja, hogy nagy lapra nem firkálunk csak úgy, ja és ennek is van hátulja :) El nem teszem, bár neki azt mondom. Ezekre a rajzokra én nem reagálok, szóval nem hiszem, hogy a dicséret miatt rajzolja ezeket.
2019. júl. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

#7!

ezt most nem értem, hogy az én hozzászólásom alapján miért fontos ezt kiemelni :o

Igen, egy 5 évesről, tudom, tudok olvasni.

2019. júl. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

9!


Semmi dicsernivalo nincs abban ha egy 5 éves képes egy egyenes vonalat húzni. Abban meg pláne nincs, ha olyan baromságot mond, hogy az a vonal egy papírlap oldalról. Ennyi erovel lehetne a vonal New York varoskepe egy mindent elpusztito foldrenges utan, vagy gyufából készült Tadj Mahal ami összedőlt.

2019. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!