Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érjem el hogy egyedül...

Hogy érjem el hogy egyedül aludjon?

Figyelt kérdés
6 éves a lányom.Az apjával már 3 éve külön élünk. S mivel egyedül éltünk, ő gyakran félt, így végül mindig együtt aludtam vele,aminek az lett a vége hogy 3 éve együtt alszunk, az ő szobájába a franciaágyon.Nem is volt gond eddig, nekem is jó volt hogy ott alszik mellettem,s neki is.Na de most lett egy uj kapcsolatom,összeköltöztünk 1 hónapja, a lányom viszont nem hajlandó egyedül aludni. Nem tudom otthagyni, sír, hisztizik,kiabál, kérlel hogy aludjak vele. Próbáltam már mindent megbeszélni vele, de nem változott semmi. Nem tudok a párommal aludni miatta. Adjatok kérlek tanácsot, mit tegyek? Nagyon elrontottam?
2019. júl. 18. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nemet kell mondani és kész. Nincs olyan, hogy nem tudsz a pároddal aludni. Felnőtt vagy, ő meg gyerek. Az van, amit te mondasz. A hisztit abba fogja hagyni.
2019. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Próbáld megbeszélni vele, hogy ő már "nagykislány", az ovis társai is egyedül alszanak. Ne hozd fel, hogy ez azért kell, hogy a pároddal tudj aludni, mert abból féltékenykedés lesz.
2019. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Na szóval ha valóban semmiféle szép szó és szoktatási módszer nem válik be, akkor egyet kell értsek az első Valaszolóval. Lépj át felnőttbe és ne hagyd hogy ő uralkodjon rajtad. Te vagy a szülő, te húzod meg a határokat.
2019. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
12 éves fiam sokszor felébred éjjel és átjön hozzám. Odabújik és reggelig marad. Nem tudom talán ő is fél vagy rosszat álmodik! Néha kéri maradjak vele amig elalszik
2019. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Én sokszor féltem még alsóban is éjjelente, utána meg a horrorfilmek miatt nem mertem rendesen aludni, gyakran rettegve aludtam el, párnabunkert építve, babákkal körülvéve..


5 éves gyerekem velem alaszik, régen volt, hogy hónapokig egyedül aludt magától, de mióta rosszat álmodik néha, kényelmesebb mindkettőnknek, ha velem alszik.. legalábbis eddig az volt, mert folyamatosan forgolódik, rugdos..de legalább kipihenve, jóledvűen ébred és végigalussza az éjszakát.


Szerintem nincs gond azzal, ha veled alszik, én külön aludtam és csupa rossz emlékem van, tiszta sokkban voltam már a rémálmoktól, féltem elaludni, nemtudhatta az ember, mi lesz este az esti horror.


Szerintem olyan 7-8 éves korukra kellene egyedül aludniuk

2019. júl. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1 évig aludtunk együtt, az én lányom 11 éves. Közel egy éve költöztünk össze a kedvesemmel. Eleinte többször volt, hogy a lányom velünk aludt, aztán hol külön szobában, hol velünk. Most egy pár hete egyéb okokból átkerült a mi szobánkba az ágya, így velünk alszik külön ágyba-bár perpill egy hete az apjánál van.

Szóval szerintem ez az egész egy nagy kompromisszum mindenki részéről. Nyilván kell nektek is az együtt töltött este, de meg kell érteni azt is, hogy a lányod egy gyerek,ő nem fogja fel még hogy milyen egy párkapcsolat. Ha erőszakkal kitessékeled, akkor azt fogja látni, hogy jött egy fickó, aki őt kitúrta az anyja mellől. A párodnak is be kell látni, hogy ez nagy változás mindnyájatok életében, idő kell míg tisztázódnak a helyzetek.

Próbálj a gyerekeddel is kompromisszumra törekedni! Pl. beszéljétek meg, hogy hétfő-kedden a "Pistivel" alszol, szerdán meg majd vele. Akkor tudni fogja, hogy leszel vele is, talán könnyebben elfogadja amikor nem és idővel majd átfordul. Gondold el, hogy kb mióta öntudatra ébredt vele vagy minden éjjel, és most egyik napról a másikra nem akarsz. Ő csak ennyit ért meg ebből egyelőre, hiszen 6 éves. Ez egy nehéz időszak mindenkinek, összerázódni egy csapattá. Mi is még ebben vagyunk, de ezen csak az idő segít és sok sok türelem, szeretet és elfogadás,

remélem megoldódik nálatok is :)


A lányod apjával milyen a kapcsolat? Ha egyszer egyszer ott aludna, akkor azért nektek is lenne szabad estétek.

2019. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!