Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félős kisgyereket...

Nagyon félős kisgyereket milyen módszerrel lehet bátorítani?

Figyelt kérdés

A fiam nagyon félős, nem mer kipróbálni dolgokat. Fél a vízben, fél felmászni dolgokra, lecsúszni csúszdán, új biciklire ülni, rollerrel menni, szóval általában az ilyen sportosabb dolgoktól. Látom rajta, hogy szeretné, érdekli, mégis fél. Erőltetni sem akarom, pedig sokszor tudom, hogy csak egyszer kellene rászánnia magát, és utána tetszene neki.

Van valakinek valami ötlete, amivel segíthetnék neki?


2019. júl. 22. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2019. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, az én lányom is ilyen volt, most 12 éves, és már inkább én fogom vissza, szivesen kiprobál uj dolgokat. Ne erőltesd, de vidd olyan helyekre, pl. Játszóházba, ahol a játékok az ő méretéhez valók, sőt, engedd olyan játékokra, amikből már kicsit kinőtt. Igy magabiztosabb lesz.
2019. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

6 éves.

Nem szeretném, ha kimaradna a játékból, mert nem meri a dolgokat csinálni.

2019. júl. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!