Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbeadtam a fiam a nevelőany...

Örökbeadtam a fiam a nevelőanyjának, de megbántam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjemmel még a fiam babakorában elváltunk, én nagyon magam alatt voltam, anyagilag sem voltam rendben, ezért többnyire a volt férjem gondoskodott a gyermekünkről, de azért hetente többször is töltöttem vele időt. A férjem szinte azonnal újranősült, szerencsére jól bánik a nő a gyerekekkel, amúgy óvónő ráadásul, tesó is lett, a fiam boldog velük, és amikor egy idő után felvetették, hogy a nő örökbefogadná a fiamat, úgy éreztem, nem mondhatok nemet. Sosem leszek olyan jó anya, mint a nevelőanyja, és sosem tudnék neki egy olyan boldog és teljes családot biztonsítani, mint ami ott körülveszi. Megbeszéltük, hogy azért tarthatom a kapcsolatot vele, ugyanúgy, mint mikor még láthatások voltak, de kezdem bánni, ami történt. Félek, hogy egyszercsak kitalálják, hogy nem hozzák többet a fiamat, és nekem nem lesz semmi eszközöm arra, hogy lássam. Pedzegették korábban, hogy felköltöznek Budapestre, az tőlem 180 km, hogy tartom én onnantól a fiammal a kapcsolatot? Vagy félek, hogy nagyobb korában a fejemhez fogja vágni, hogy örökbeadtam, pedig nem érzem ezt olyan klasszikus örökbeadásnak, egyszerűen csak ott él teljes családban, így hozta az élet, de én nem mondtam le róla a szívemben, ugyanúgy szeretem, és szeretnék gondoskodni róla én is, csak nekem ez nem megy egyedül. Tudom, rémes anya vagyok, kérlek ne gyertek ezzel, tudom magamtól is, de állati nehéz egyedül csinálni a dolgokat, és engem mindig az vezérelt, hogy a gyerekemnek a legjobb legyen. Meg fogja érteni a fiam? Vagy utálni fog? Egyelőre még kicsi, nem érti ezt az egészet, nem is foglalkozik vele, de azt azért szokta mondani, hogy "anya, hiányzol", és ilyenkor mindig összefacsarodik a szívem, mert ő is nekem, de már késő, a volt férjem nem engedné, hogy több időt töltsünk együtt, ezt a kicsit is bármikor elveheti tőlünk az örökbeadás óta. Elvileg jogilag nem lehet már visszacsinálni a dolgot, de ha valaki mégis ismerne valami precedenst ilyesmire, örülnék, ha megosztaná. Köszönöm.
2019. szept. 21. 13:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Ha ugyan ugy latogattad eddig is es szeretted, en a helyedben semmikepp nem adtam volna orokbe egy masik nonek. Mar nem tudsz mit csinalni.
2019. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez elég nagy butaság volt. Ha holnap kitaláják, hogy elköltöznek Honolulura és vissza sem néznek, akkor sem tudsz mit tenni.
2019. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem miért kellett örökbe adni....

Amuyg nem, nem visszafordítható, csak különleges esetekben és akkor sem te lehetsz az, aki megfordíthatja, hanem az orokbefogado

2019. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen, mindig is tartottam a kapcsolatot a fiammal, évek óta egy megszokott rend szerint, az örökbeadás után is, és mivel a volt férjem nem egy szörnyű ember, nem éreztem úgy, hogy félnem kell, hogy keresztbetesz, de már akkor is bánom, mert bármikor változhat. Igen, hülyeség volt, de lelkileg nem voltam jó formában, és úgy tűnt, ezzel teszek jót a gyerekünknek. Azzal nem segít senki semmit, hogy megírja, milyen nagyot hibáztam. Attól még nem fogok tudni jobban együttélni ezzel a hibával.
2019. szept. 21. 13:50
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Ok. Akkor milyen segitseg kell? Nem visszafordítható ah orokbefogadas.
2019. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Pár tanács is megteszi, hogy hogyan viszonyuljak ehhez az egész helyzethez hosszútávon... Teljesen elveszettnek érzem magam.
2019. szept. 21. 13:54
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Mormold nagyon az imát, hogy a férjed tartsa az ígéretét és valóban tarthasd a kapcsolatot a fiaddal.Írtatok róla legalább papírt? Mert mondjuk az védene.Bár utólag már mindegy.Nehéz egyedül nevelni egy gyereket, de azért mert valaki óvónő attól még nem lesz jobb tőled...Nem is értem, hogy nem gondoltad végig mit csinálsz(bármennyire car volt a lelkiállapotod).Nem lennék a helyedbe.

Amúgy ha nem nevelik ellened akkor meg fogja érteni a fiad, vagy legalábbis nem fog haragudni.Szerintem.Főleg ha tényleg végig tartod vele a kapcsolatot.

2019. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem írtunk semmilyen papírt, evileg nem is lehet ilyesmiről.
2019. szept. 21. 14:10
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy jobb így a gyereknek. Így teljes jogú tagja a családnak. Valamiért csak így döntöttél. Nem hinném, hogy ellened nevelnék.

Szerintem hozd ki a legjobbat a helyzetből. Levelezhettek is pluszban, írhat, rajzolhat Neked egy külön "naplót", ha van kedve.

2019. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

Ha van egy pulóvered és odaadod valakinek, visszakérheted azzal, hogy mégis szükséged van rá (legfeljebb nem adja!).

Egy gyerek nem tárgy, van lelke, érzései, később értékítélete is lesz.

Próbálj úgy élni, hogy a fiad megbocsásson neked...

2019. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!