Szerintetek mi a jobb egy nevelt gyereknek: hazagondozás vagy örökbeadás?

Figyelt kérdés

Kezdő nevelőszülőként érdekelnének a vélemények. 2 gyermek van nálunk,egyelőre egyiknél sem lehetséges egyik verzió sem.

De kíváncsi vagyok,ki hogy gondolkozik ezzel kapcsolatban. Persze nemcsak nevelőszülők véleménye érdekel.



2019. szept. 30. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyéni dolog, hogy nem lehet kijelenteni, hogy melyik a jobb. Nyilván jó, ha az ember a saját családjában nő fel, de ha a körülmények nem alkalmasak, akkor ez lehetetlen.
2019. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak kívülállóként elképzelve szerintem ez esetfüggő. Ha a gyerek szeretettel kötődik, akkor szerintem az egy fokkal fontosabb, mint akár az anyagiak vagy egészség, és nagyon kell(ene) az állandóság, kiszámíthatóság is. De a vér szerinti szülők, nevelőszülők, örökbefogadók is olyan sokfélék lehetnek... hogy épp kivel jár jól hosszú távon a gyerek, hogy ő kit hiányolna, vagy épp az az üdvösebb, ha "hermetikusan" elválasztják tőle, azt így általánosságban szerintem nem lehet megítélni.
2019. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez rengeteg körülménytől függ. Elsősorban a vérszerinti család hozzáállásától, és attól, hogy miért kerültek gondozásba. Nevelőszülőként általában sokkal nehezebb elfogadni azt, hogy a rendszer elsődleges célja a gyerek hazagondozása, miközben látod a vérszerinti szülők rossz körülményeit vagy hozzáállását. De rengeteg pozitív példa is van, amikor a gyerek szerető családba, jó körülmények közé kerül haza, tehát nem lehet kijelenteni, hogy ez mindig rossz.


Az örökbefogadás kevésbé szélsőséges, hiszen a határozat megszerzéséig, majd a barátkozás alatt sokminden kiderül, és általában pozitív kimenetele lesz, de a veszteséggel a gyereknek kell megküzdenie. Család és gyerek függő is, hogy ez mennyire nehéz.


Esettől függ, hogy melyik jobb. Nem érdemes előre eldöntened, hogy szerinted melyik, mert sajnos nevelőszülőként nem tudod befolyásolni. Abból kell a legjobbat kihozni, ami a gyerekkel történik.

2019. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván ez sok tényezőtől függ, de ha belátható időn belül nincs esély a normális hazagondozásra, akkor mindenképp az örökbeadás. A gyerek számára legfontosabb a stabil érzelm (és anyagi) háttér, amellyel van esélye normális életet, jövőt felépíteni magának. Erre nagyjából 0 az esély, ha a vér szerinti szülő kénye-kedve szerint felbukkan az életében, hamis reményeket kelt benne, szétcseszi a gyerek lelkét és az eddig elért eredményeket.

Annak semmi értelme, hogy évekig "aszalódjon" a gyerek a túlterhelt állami rendszerben, miközben felkészült, szerető, örökbefogadásra alkalamasnak nyilvánított szülők várnak évekig a gyerekükre. Szép eszme, hogy "a gyerek legfőbb érdeke, hogy a vér szerinti családjában nőjön fel", de nagyon nem értek egyet vele - ha a vér szerinti család alkalmatlan a feladatra, akkor nem szabadna foggal-körömmel erőltetni a dolgot.


"És igen, volt pozitív példa, amikor a megfelelő állapotban lévő, (minden téren) szülőhöz visszakerült a gyermek. A gyermekotthonban egy, (lehetett volna kettő…) az átmenetiben három. Körülbelül hatszáz gyereknél tizenhat év alatt nem túl sok. Került több is haza, csak az már az elején látszott, hogy kudarc lesz, és senki sem gondolja komolyan. Már aki ismerte az ügyet."

Forrás (érdemes elolvasni):

[link]

2019. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindegyikben volt valami hasznos,valami tanulságos. Én személy szerint az örökbeadásra tenném le a voksomat,de elfogult vagyok e téren,mivel a 2 nagyfiunkat örökbefogadtuk. Ők 20 és 10 évesek.


Persze amennyiben reális esély van úgy hazagondozni,hogy ez a későbbiek folyamán érzelmileg és minden más tekintetben is megtérüljön a gyerek számára,akkor a vérszerinti család jobb. Sajnos erre a mi esetünkben nem látok esélyt.


Illetve a tanfolyamon elhangzott,hogy sok esetben a hazagondozás után visszakerül a gyerek a rendszerbe.


#4-es: Köszönöm a cikket,mindjárt elolvasom.

2019. szept. 30. 12:09
 6/7 A kérdező kommentje:

Elolvastam. Néhol kicsordultak a könnyeim. Egyébként meg nem fűznék hozzá semmit. Szerintem olvassátok el,érdemes.


#3-as: Teljesen igazad van abban,hogy abból kell majd kihoznunk a legjobbat a gyerek számára,ami történni fog. Egyrészt,valóban nem tudjuk befolyásolni,másrészt meg mindennek oka van.

Épp csak játszadozok a gondolattal,hogy mi lesz majd,ha...?

Persze,jó lenne felnevelni mind a kettőt (nagyon megszerettük őket),de a nev.szülőség célja elsősorban nem ez.

Ismerek nevelőszülőt,aki 3 gyereket nevel (testvérek), születésüktől kezdve,és nem gondozhatók haza,nem adhatók örökbe. Ők az első nevelt gyermekei.


Egy másik nevelőszülő már több gyereket adott örökbe vagy gondozott haza.


Szóval tényleg nem tudni előre,viszont nagyon jó benne lenni és segíteni ezeken az apróságokon,bármi lesz is a vége😃.

2019. szept. 30. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
jo volt olvasni a hozzaszolasokat
2023. jan. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!