Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Elindítottam az örökbefogadási...

Elindítottam az örökbefogadási procedúrát. Mesélnétek történeteket?

Figyelt kérdés

36 éves nő vagyok és egyedülállóként fogok örökbefogadni. 0-3 év közötti kislányt kértem származási megkötés nélkül (de külső jegyeiben lehetőleg hasonlítson rám), tág paraméterekkel az egészségi állapotot illetően (de fogyatékkal élő gyermeket nem vállalok, nem merném).

Bármiféle örökbefogadási történet érdekel. Ide is írhattok, de privátban is szívesen fogadnám őket. :) Ki milyen gyermeket kért, voltak-e nehézségek, hogyan éltétek meg mindannyian (szülők és gyermekek is) az öf. folyamatot?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2019. okt. 6. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Hát igazából, elég kevés esélye van hogy ilyen szűk feltételekkel, egyedülállóként gyermeket kapj, sajnálom :-( De persze csodák mindig történnek. A családunkban több örökbefogadott is van, egy olyan ismerősöm van, aki hasonlóan agyedülállóként vállana gyermeket, ő 7. éve vár az értesítésre.
2019. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2001-ben és 2010-ben fogadtunk örökbe. Akkor még egyszerűbb volt,kevesebb várakozási idővel. Bár ez sok mindentől függött akkor is és most is. Pest megyében a leghosszabb a várakozási idő.


Mi is 0-3 éves korig szerettünk volna gyereket. Az első fiunk 16 hónapos,a második 9 hónapos volt,mikor hozzánk került. Mindkettőre 1 év 1 hónapot vártunk onnantól kezdve,ahogy elküldtük a levelet a TEGYESZ felé. A nagyfiunk már 20 éves,fehér bőrű,kék szemű,világosbarna hajú (szőkének indult),de félig roma származású gyerek. A kicsi 10 éves,kreol,barna haj,barna szem. Az ő szüleiről nem tudunk semmit. Mindketten egészségesek.


Közel 5 hónapja pedig nevelőszülő vagyok egy 4,5 és egy 5,5 hónapos babával.


Ha valamire kíváncsi vagy még,történetek,mindennapok,írhatsz privit is,de kérdezhetsz itt is.


Még annyit most,hogy mindketten tudják a kezdetektől,hogy nem mi vagyunk az igazi szüleik.


Ti hol tartotok? Szurkolok nektek!

2019. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Bocs. Te hol tartasz? Közben kiesett a tény,hogy egyedül indultál neki.
2019. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim házaspár fogadtak örökbe. 4 évet kellett várniuk.
2019. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagyok lepontozva? A színtiszta igazat írtam!
2019. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem nafyon fogsz kapni egyedülállóként ilyen kicsi gyereket.
2019. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Ne vedd magadra, amit sokan írnak. Az átlagosnál sokkal elfogadóbb vagy, így igenis van esélyed egyedülállóként is! Sajnos a várakozási idő teljesen kiszámíthatatlan. A megyétől is függ, és attól is, hogy országos listára jelentkezel-e.


Ha még nem ismered az örökbe.hu blogot, nagyon ajánlom. Facebook csoport is tartozik a bloghoz, ahol elfogadó, támogató a közösség. Rengeteg örökbefogadással kapcsolatos kérdést és történetet olvashatsz itt, és időről időre találkozókat is szerveznek, ahol más várakozókkal és örökbefogadókkal lehet ismerkedni. Rövid várakozást kívánok!

2019. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
36 évesen egyedülállóként vágtam bele a folyamatba. Szinte ugyan ilyen paraméterekkel mint te. 0-3 éves korig származási megkötés nélkül. Egészséges gyermeket, vagy enyhén sérültet. Egy gyermeket ajánlottak nekem, aki szívbeteg volt. Nagy vívódás volt, de tudtam, hogy nem tudom vállalni. 43 évesen engedtem el a dolgot. Nem lett gyermekem. Most 46 vagyok és letettem a terhet. Kívánom őszintén a legjobbakat.
2019. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedülállóként szerencsés vagyok. Nem csak szomszédos megyéből vállaltam az örökbefogadást. 1-4 éves gyermeket szerettem volna, egészségeset.2 év 9 hónapot kellett várnom a kislanyomra. Csodaszép, roma származású kreol bőrű csajszi. 15 hónaposan került hozzám, most már óvodás. Azt hittem, már nem is leszek anyuka, és megis. Azóta született két fiam, így 3 gyerekes boldog édesanya vagyok.
2019. okt. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

Én is úgy olvastam, hogy a megadott paramétereim elég tágak és ezekkel jó esélyekkel indulok. Pláne, hogy számíthatok segítségre (támogató, közel élő szülők), jól keresek, saját lakásom van. Hajdú-Bihar megyében jelentkeztem amúgy.

Az életkoron még változtathatok, lehet felviszem 4 vagy 5 évre, de tudom, hogy minél kisebb a gyermek, annál könnyebben alakulhat ki a kötődés, annál egyszerűbb lehet az egész családdá válási folyamat.

Remélem, hamarosan egymásra találunk a kislánnyal. :) (lányt kértem, még ez maradt ki)

Az örökbe.hu-n sokat olvasgattam már, köszönöm az ajánlást! És a történeteket is. :)

Már csak a tanfolyam van hátra. Pár héten belül meglesz az is, tehát elvileg december előtt megkapom a határozatot, ha jól kalkulálok. És utána jön a várakozás. Jó lenne valami viszonylagos időt tudni, hogy mégis mennyit kell várni. :( De az ügyintéző hölgy sem tudott saccolni.

Sokat beszélgetek egyedülálló jelentkezőkkel. Van, aki 5 hónapon belül (jelentkezéstől számítva) már babát kapott, van, aki évek óta vár. De azt mondják, ezekkel a paraméterekkel, zöld megyében (ahol sok a gyermek) elvileg 6-18 hónapnak kellene lennie a paramétereimmel határozattól számítva. Reméljük, így lesz. :)

Köszönöm a drukkolást!

2019. okt. 14. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!