Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló férfinak örökbeadás?

Egyedülálló férfinak örökbeadás?

Figyelt kérdés

Megvan minden szükséges papírja, várólistás. Azóta lett egy párja aki férfi.

Nyílt örökbefogadásnál bele köthetnek ebbe? Vagy nem lenne gond?



2019. nov. 19. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, de egyedülállóként, ne legyen regisztrált élettársi kapcsolat.
2019. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha van az baj?
2019. nov. 19. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, de akkor az ő alkalmasságát is vizsgálni fogják.
2019. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a homoszexualitás gond az örökbefogadásnál, mivel magyarországon azonos nemű párok nem kaphatnak gyereket. Egyedülállóként fogadjon örökbe, a helyében letagadnám, hogy van élettársam.
2019. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az azonos nemű párok is kaphatnak gyereket olyan értelemben, hogy csak az egyikük gyereke lesz, tehát jogilag a pár másik tagja nem lesz szülő.
2019. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan, jogilag semmi akadálya, viszont elfogadónak kell lenni, mert a házaspárokat előnyben részesítik az egyedülállókkal szemben. Nyílt örökbefogadásra emiatt kevés az esély, mivel rengeteg házaspár vár újszülöttre, és van köztük olyan is, aki elfogad beteg, vagy roma származású babát. Ezért a szervezetek őket értesítik először.


Ráadásul ilyenkor az örökbeadónak is van beleszólása, és a magyar társadalomban sem az egyedülálló szülők, sem a homoszexuálisok nem túlzottan népszerűek. Különösen azokban a társadalmi rétegekben, ahonnan az örökbeadott gyerekek többsége származik. Vannak kivételek, például magánutas örökbeadás esetén, de annyira kevés az esély, hogy erre alapozni a gyerekvállalást nem érdemes.


Megyei és országos listáról viszont sokszor kapnak gyereket egyedülállók, ritka esetben akár férfiak is. Sajnos a rendszer működése nem elég egyértelmű és átlátható ahhoz, hogy ki lehessen zárni az illetékesek egyéni nézeteit, de hivatalos akadálya nincs. Akár előny is lehet, hogy az egyedülálló státusz ellenére két szülőjelölt van. Ha elfogadó a pár, akkor van esély.

2019. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
48%
Szerintem siessetek mert pártunk és kormányunk tervez egy törvénymódosítást ami szetint csak házasok fogadhatnak örökbe.
2019. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem siessetek mert pártunk és kormányunk tervez egy törvénymódosítást ami szetint csak házasok fogadhatnak örökbe."

Én már azon sem csodálkoznék, ha állampolgárság és szavazati jog is csak akkor járna.

2019. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hat de anya is
2019. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szeribntem 67 idok ota szuletett
2019. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!