Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mit mondtok, ha a terhesség...

Ti mit mondtok, ha a terhességről vagy aszülésről érdeklődnek? (Örökbefogadó szülők)

Figyelt kérdés
Úgy gondolom nem tartozik mindenkire az örökbefogadás. De elkerülhetetlen, hogy ne legyen beszédtéma a terhesség és a szülés. Ti ilyenkor mit mondtok?

2019. dec. 7. 17:23
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig őszintén éltem az életem és bár nem fogadtam örökbe babát, de ha ezt tettem volna, nyíltan és egyenesen vállalnám. Nem tartozik senkire, de ez az embereket nem zavarja általában, belebeszélnek, rákérdeznek dolgokra. Semmi esetre sem hazudnék semmiről.
2019. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
71%
Hát én elmondanám, ha tudom, hogy miylen volt az orokbeado terhessége és szülése. De mondhatod azt is, hogy nem akarsz erről beszelni.
2019. dec. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Az igazat mondanám. Az örökbefogadás nem szégyen.
2019. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen elmondanám, hogy mi a helyzet, nincs ebben semmi szégyellnivaló.
2019. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
93%

Örökbefogadó szülőként mindig az igazat mondtam,miért kellene ezt titkolni vagy akár szégyellni?

Sőt,ha a gyerekek előtt kérdezték,akkor is őszintén válaszoltam.

Valakitől hallottam egy szép gondolatot,mely szerint az öf.anyuka nem a méhében,hanem a szívében hordja ki a gyermekét. Ezt sokszor mesébe szőve mondogattam is a fiaimnak. Annyira megjegyezték,hogy 8 év körüli lehetett a nagyobbik,mikor a jelenletében kérdeztek a terhességről,és megszólalt a fiam: én anyának a szívében voltam.

2019. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Több örökbefogadó családot is ismerek. Mindenki nyíltan beszél róla. Mondjuk én nem vagyok az a vájkálós típus aki rárepül a témára mint tyúk a takonyra, hogy de miért nem lehet saját gyereked, meg hogy nem félsz, hogy ilyen olyan lesz?
2019. dec. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is örökbefogadó szülő vagyok , soha se titkoltam, mindig nyíltan beszéltem (beszélek) róla. Nem szoktak a miértekbe vájkálni, bár abban sem látnék semmi szégyellni valót. Ha valaki érdeklődik, sokkal inkább a folyamat érdekli őket, mi kell hozzá, mennyi idő volt, milyen a tanfolyam, szóval az út érdekesebb mindenkinek, mint a miért, én meg szívesen elmesélem. Fiamnak én nem a "szívembe hordtalak" a mese (persze szép gondolat, ne értse félre senki) hanem az igazi történetét tudja, hogy xy (tudjuk a szülőanyuka nevét-nyílt öf volt) vigyázott rá a pocakjában, hogy meg tudjon születni és mi már ott vártuk a kórházban, mert ahogy megszületett én vittem ki apának megmutatni, utána én etettem én vigyáztam ott rá.
2019. dec. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk en nem tudom ki az aki ezek irant igy erdeklodik. Vagy hogy? Odamegy hozzad, hogy he neked is kemenyedett a hasad? Volt gatmetszesed? Nekem ezek olyan furi dolgok. Van olyan ismerosom aki magatol elmeseli, de en nem szoktam igy rakerdezni.

Egyebkent en biztos megmondanam, hogy Danikat orokbe fofadtam. Tema lezarva.

2019. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Nem ciki az örökbefogadás, félre ne értsetek.

De nem gondolom, hogy mindenkinek tudnia kell. Oviban, suliban is nem szeretném, ha beszédtéma lenne. Nem különbözik semmiben a többiektől, ugyanúgy családban él és várva volt.


Meglepően sokszor téma a te hol szültél, kinél, volt-e fogadott orvosod, sőt van aki a szülésélményt is megkérdezi (sima szülés vagy császár, siettették-e stb.).

2019. dec. 8. 17:04
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el: minél inkább titkolózol vagy ferdítesz, ködösítesz, annál inkább beszédtéma lesz. Ha valaki kérdezi, simán elmondod mi a helyzet, kérheted, hogy lehetőleg azért ne terjessze és kb. ennyi.

Remélhetőleg a gyerek előtt nem titkolod. Az nagyon nagy hiba lenne.

2019. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!