Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Férfiként, egyedülállóként...

Férfiként, egyedülállóként hogy nevelhetném egyedül a saját gyermekemet?

Figyelt kérdés

Szóval itt vagyok a 20-as éveim elején, és azon gondolkodom, hogy van e arra lehetőség, hogy egyedül, saját gyermeket neveljek, aki vér szerint az enyém?

Hiszen az anyának is vannak jogai, és nem tudom, ez hogy tudna működni, van e erre esély egyáltalán? :O

Béranyaság, vagy... nem tudom :D


2020. jan. 3. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanúgy lehetne, mint ahogy az egyedülálló anyáknak megy.

Viszont gyereket nem tudsz anya nélkül összehozni, a béranyaság törvényellenes.

Emellett az anyának természetesen van láthatási joga, viszont elvileg tartásdíj fizetésére is kötelezhetö, ha a gyerek nálad lenne elhelyezve.


De mindettöl függetlenül a "20-as éveid elején" még közel sem vagy érett egy gyerek felnevelésére, még az anyáva közösen sem, nemhogy egyedül.

2020. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És honnan tudhatom, hogy a gyermek nálam lenne elhelyezve? Nem tud előre lemondni egy nő a jogairól?

Ez tök igazságtalan, hogy farokkal a lábam közt születtem, és nem nevelhetem egyedül a gyerekem.

2020. jan. 3. 17:49
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Legkésőbb jövő hétfőn vissza fog kelleni menned dolgozni, addig meg ne unatkozz ennyire!
2020. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A farkincád kevés még a gyerekcsináláshoz, nemhogy a neveléshez.

Mi bajod a nőkkel?

2020. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

nevelheted

de az elő időben nem gondolnám h neked adják lévén szoptatni nem tudsz és a gyerek érdeke h anyatejet kapjon a bébi


összejössz egy csajjal felcsinálod megvárod amíg 3 éves nem lesz a gyerek majd elperled tőle

legyen önálló lakásod ahol ott él a nő is neki ne legyen lakása se lakhatása máshol ne dolgozzon extra mennyiséget foglalkozol a gyerekkel h hozzád jobban kötődjön

kb ennyi

2020. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Amit ötös ír, valóban ez lenne a megoldás?

Nem egyszerűbb egy papírt írni, hogy az enyém legyen?


Másrészt meg nincs bajom a nőkkel, mi köze van ehhez? Egyedül akarom nevelni, ha nő lennék, csak elég lenne azt mondanom, hogy tablettát szedek, és felcsináltatom magam, majd lelépek.


Az anyatej... Azok az újszülöttek, akiket születésük után elhagynak, gondolom ők is sokat látják az anyjuk cicijét. Az egyéb opciókat én is tudom biztosítani.

2020. jan. 3. 18:28
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Az a közé ehhez, kedves kérdező, hogy mi a francért akarsz egyedül gyereket?

Miért lenne neked ez jó, ha egyszer anyák is nehezen bírják, még ha segítségük is van, akkor is. Márpedig a nőnek, már az ősemberek korában is a gyerek nevelésével kellett javarészt foglalkoznia. Ez ma is a nők dolga főként. Meg persze az apák dolga is, de azért valljuk be, hogy a nők csinálják a gyereknevelés nagy részét.

Ha nincs bajod a nőkkel, akkor jöjj össze valakivel, akit szeretsz, és aztán KÖZÖSEN vállaljatok gyereket.

2020. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Én értem mit szeretne a kérdező.

Minden tekintetben (amíg nem születik meg a gyerek) a nő dönt a sorsáról. Az ő testében van és a nő kockáztatja az életét a szüléssel.

De ugye, 100%-ban csak az anya biztos, az apja "bárki" lehet a gyereknek.

Így csak az evolúciót lehet okolni.

Külföldön béranyaság működhet. Mást nem tudsz 100%-ig biztosan tenni.

2020. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Hát figyelj. Ha találsz olyan nőt, akit felcsinálhatsz, s megszüli neked a gyereket és lelép, akkor tessék. De kötve hiszem, hogy találsz ilyent. Egy nő ha gyereket akar, akkor tényleg akarja és nem fog lemondani róla. Amúgy meg minek még neked ilyen fiatalon gyerek? Van saját lakás, ház, biztos állás jövedelem? Inkább keress egy olyan nőt, akivel ketten családot alapíthattok, arra több esélyed van.
2020. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat, említette valaki a béranyaságot külföldön. Az tulajdonképpen 100%-os? Tehát a teherbe esést követően már "csak az enyém" a kicsi?

És ez számomra biztosítva van?


Másrészt nem tudom, miért ne lennék alkalmas?

Ha valaki egyke, vannak támogató szülei, nagyszülei, lakása, pénze, ideje, energiája, akkor miért ne? Kérlek, magyarázzátok el.


Másrészt nem értem ezt a férfi ellenes sok kommentet... Olyan nagyon fontos a nőknek az egyenjogúság, amit 110%-ban megkaptak a XXI. század Európájában. Most akkor én miért ne akarjak egy női "privilégiumot"?

Megtehetem, hogy egyedül neveljem a gyermekem, és bosszant, hogy erre nincs lehetőségem. Legalábbis idehaza, mint felvilágosítottatok :DD

2020. jan. 3. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!