Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadás után kapcsolatta...

Örökbefogadás után kapcsolattartás a vér szerinti szülővel?

Figyelt kérdés

[link]

Állítólag a tengerentúlon kifejezetten gyakori, hogy évente egyszer a gyerek találkozik a vér szerinti családjával már totyogó kora óta. Nektek mi a véleményetek erről?


2020. ápr. 18. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
SOHA!
2020. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ostobaság. Most akkor kell neki a gyerek vagy nem? El kell dönteni. Az, hogy később maga a gyerek dönt úgy, hogy felkeresi az ok. De így berendezkedni. Ahhhh....
2020. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Jó ég, na ezt így nem... nem és kész... még a hideg is kirázott.

Értem én, hogy a gyereknek joga van megismerni a gyökereit, és nem is szabad titkolózni előtte, de ami sok, az sok. A biológiai "szülők" számomra idegenek, senkik, semmiképp nem elvált szülőtársaim, se nem a vérrokonaim házastársai, nem vagyok hajlandó akként tekinteni rájuk. Majd ha a gyerek eléri a megfelelő kort, természetesen felkeresheti őket, támogatnám is benne, de én magam semmilyen szinten nem lennék kíváncsi rájuk.

2020. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szsrintem sokkal jobb a gyereknek - ès mindenki màsnak is, de itt az ő èrdeke a fő- ha ismeri a vèr szerinti csalàdjàt. A cikk nagyon jòl összefoglalja, hogy mièrt, de talàn a legfontosabb, hogy nem èrzi ,,kìnos" titoknak a szàrmazàsàt, ès ha bàrmi kèrdèse van, arra vàlaszt kaphat.
2020. ápr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Van nyilt es zart örökbefogadàs itthon is.

Azaz hogy a gyerek egyik esetben ismerheti a biologiai szüleit masik esetben pedig nem.


A biologiai szülök kiszamithatatlansaga miatt szerintem nem jo dolog. Különben befolyassal birnak a gyerekre. A gyerekek meg elhisznek mindent. Talan az evenkenti egyszeri talalkozas még belefer

2020. ápr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem sem tetszik ez a kapcsolattartósdi. És mit gondoltok a nem hagyományos örökbefogadas utáni kapcsolattartasról? Pl. olvastam egy sztorit, ahol már évek óta nevelőszülőként nevelték a gyereket az örökbefogadók, a vér szerinti szülő tartotta a kapcsolatot, nem tűnt el, és csak azzal a kikötéssel volt hajlandó lemondani a gyerekről, hogy a nevelőszülők fogadják örökbe őt, nem más. Itt megmaradt a kapcsolattartás továbbra is, akkor is, ha erre törvény nem kötelezte az örökbefogadókat.

Vagy pl. házastársi örökbefogadás. Ha a férjem gyerekéről lemond az exe, én pedig örökbefogadom, de az ex mégis szeretne kapcsolatot tartani, akkor ott hogy kellene eljárni?

2020. ápr. 19. 08:49
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
A nyílt örökbefogadás Magyarországon nem azt jelenti, hogy a gyerek ismerheti a biológiai szüleit, hanem azt, hogy az örökbeadó és az örökbefogadó találkoznak egymással a procedúra előtt. Itthon maximum annyi szokott előfordulni, hogy az örökbefogadók évente egyszer a közvetítő szervezeten keresztül küldenek képet a gyerekről a szülőanyának.
2020. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én képben vagyok, hogy mik az itthoni szabályozasok és gyakorlatok, van öf. gyerekem is. Csak olvastam, hogy máshol létezik ilyen is, és én pl. házastarsi örökbefogadó vagyok, nálunk, csak úgy mint a nevelőszülős példában, egy kapcsolattartós szituacióból fordult át a dolog örökbefogadásba, és nem érzem olyan egyértelműnek a határokat.
2020. ápr. 19. 11:28
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
En már eleve azt nem ertem, ha valaki kapcsolatot akar tartani a gyerekével, apa és az új párja neveli szépen, akkor minek mond le róla hivatalosan? Nekem pl mint valaki gyerekeként, sokkal rosszabbul esne, hogy lemond rólam valamelyik szülőm, ahelyett, hogy sima elvált szűkösség lenne.
2020. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez annyira lutri. Lehet az örökbeadó egy normális, kedves valaki, akinek az élet így hozta, és tényleg nagy tiszteletben tartva minket csak kíváncsian tájékozódni akar. Akkor talán oké. És lehet egy bármifüggő, lejmolós vagy pszichésen nehéz alak, aki esetleg nem teljesen érdekmentes szándékkal bájologna vagy neadjisten lenne erőszakos. Vagy csak nem szimpatikus. Az ember persze megérti, hogy a gyerek majd kíváncsi lesz a gyökereire, és fő az őszinteség, hogy bízhasson a bennünk meg a világban, de egy ismeretlen felnőtt "családtagért" érthetően nem szeretne felelős lenni. Sokan meg még az anyósukkal is nehezen jönnek ki, pedig nélkülük se jöhetett volna létre pár szerettünk, és már prekoncepciójuk van a jövőt nézve, ha az unoka orra hasonlít az övére. :) Lehet, én vagyok túl bizalmatlan, de nekem ez túl félelmetes lenne.
2020. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!