Gyermekotthonban dolgozó gyermekfelügyelők mennyit keresnek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 23. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez szervezet függő, de ha van szakképzettség akkor a garantált bérminimumot mindenképpen meg kell kapják ami 210 600 ft. Ugyan ez vonatkozik arra is ha legalább érettségivel rendelkezik, viszont akkor el kell végezni egy dajka vagy ifjúságfelügyelő tanfolyamot. Talán ezek pár hónaposak lehetnek azt hiszem. Az alapbéren felül jár egy szociális ágazati pótlék melynek összege függ a végzettség szintjétől (alap, közép v. felsőfokú) és az eddig ledolgozott évek számától. Így kapsz egy szint besorolást... Akkor számításba kell venni a pótlékokat, délutános-éjszakás pótlék. Ha esetleg van gyerek akkor a csjk érvényesítése is dob rajta. A nettó 150 ezer az mindenhol alap....de ennél jóval többet keresnek...átlagosan nettó 180-200 ezer kb...
2020. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 170-200 között. Érettségi kell hozzá mindenképpen meg OKJ pl. gyógypedagógiai segítő munkatárs vagy pedagógiai segítő munkatárs stb. Én is és a férjem is sérült gyerekek általános és szakképző iskolájában dolgozunk,ami egyben kollégium is. Más a kinevezés neve pl. az iskolában nevelést oktatást segítő munkatárs a neve vagy valami hasonló, kollégium esetében gyermekfelügyelő,de ugyanannyi az alapbérünk, viszont jön még rá,ha ügyeletet bevállalunk vasárnaponként a kollégiumban vagy 12 órázunk éjszaka. Nem egyszerű szakma főleg,ha sérültekkel kell dolgozni és a munka mennyisége,ha lelkiismeretesen csinálod, akkor rengeteg a fizetés meg alacsony hozzá. Ha csinálni szeretnéd,akkor ne a pénz motiváljon,mert egyáltalán nincs megbecsülve a szakma. A gyermekotthonban nagyon nehéz sorsú gyerekek vannak megtört lélekkel és állandóan feszegetni fogják a határokat.
2020. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon alul vannak becsülve 😔 főleg ahhoz képest, mennyi feladat hárul rájuk, milyen nehéz sorsú gyermekekkel kell foglalkozniuk. Én csak gyakorlaton voltam gyermekotthonban, (kisgyermeknevelő a végzettségem) de nagyon megviselt.
2020. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
81%

Én gyermekotthonban dolgozom. Megbízási szerződéssel jobban keresek órabérbe átszámítva mint a gyermekfelügyelők, nevelők, de elvileg jobban mint az otthonvezető, aki vezetői pótlékot is kap(ebben nem vagyok biztos). Hátránya, hogy nem kapok semmilyen pótlékot (éjszakai, hétvégi, ünnepnapi), nincs BKK bérletem. Előnye, hogy nincs heti fix óraszámom, én mondom meg, hogy mikor tudok dolgozni, nem tudnak rángatni. (egyetem mellett nem tudom vállalni a fix óraszámot, ezt elfogadták) Akkor van 200%-os bérem, ha azonnalival hívnak be, mert valaki kiesett a beosztásból (betegség, azonnali felmondás, nem jön pl. az éjszakás és bentragadok nappalosként 24 órázni), és én be tudok ugrani. Alapból br. 1600. Gyenge lelkűeknek nem ajánlom, napi szinten küldenek el melegebb éghajlatra, büdös kutya, cseléd, minden voltam már. Kis mocskok, de lehet őket szeretni. :) Annak se, aki nem tud pörögni, mert mindig van mit csinálni.

23/L

2020. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!