Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadók vagy örökbefogad...

Örökbefogadók vagy örökbefogadásra várakozók, mit gondoltok a törvénymódosításról?

Figyelt kérdés

Jövő hét elején fogadják el az örökbefogadási tv. módosítását. Szakemberek véleményét nem kérdezték (ezért most petíciót is indítottak), és többek közt eltörölnék vele a kötelező felkészítő tanfolyamot.

Nyilván vannak olyan örökbefogadáson gondolkodók, akik gyűjtik az infókat (és képesek is feldolgozni azokat), körbejárják a témát, és így a helyzetet és magukat is eléggé ismerve tudnak felelősségteljesen dönteni. Nekik lehet, hogy felesleges a kötelező tanfolyam. De azt gondolom, elég sok olyan is van, aki erre nem hajlandó/képes, így egy irracionális kép él benne az egész örökbefogadásról (elég itt elolvasni néhány kérdést)… ezt pedig később a gyerekeken fog csattanni.

Kíváncsi lennék, ti hogyan látjátok ezt.



2020. máj. 15. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem hasznos pedig a tanfolyam.

Csak megmondom őszintén most már túl drága.

Mi 2017-be 12 ezer/fő most meg talán 70ezer/fő(de ez nem biztos csak ennyi rémlik)

Ez magán véleményem részemről.

Bocs

2020. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Egyetértek, baromi drága a tanfolyam, így vélhetően sokan meg fogják ezt spórolni, ha nem kötelező. Szerintem nagyon fontos témákat érint viszont, hogy mást ne mondjak, azt, hogy miért nem szabad eltitkolni a gyerek előtt az örökbefogadás tényét. A 90-es évekig nagyon gyakori volt ez, és igen sok felnőtt szív emiatt ma is.

Szépen összefoglalja az alábbi cikk, miért gond az információhiány:

[link]

2020. máj. 16. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hiba, hogy nem lesz kötelező. Én csak házastársi örökbefogadó vagyok, nekem nem kellett tanfolyamra mennem, de én konzultáltam is rendszeresen egy a területet jól ismerő gyerekpszichológussal az öf. előtti és utáni hónapokban is, és nagyon kellett az.

Viszont alkalmassági nálunk is volt, legalább kétalkalmas pszichológiai vizsgálattal, családlátogatással, mint a hagyományos örökbefogadásoknál, és a tegyesznél tapasztaltak alapján szerintem valóban nem árt némi szemléletváltás a rendszerben, mert az tényleg tortúra volt. Kétszer mentünk keresztül rajta, két gyerekkel, és mindkétszer életünk legstresszesebb hónapjai voltak azok, és mintha szándékosan arra provokált volna minket a pszichológus, hogy érezzük magunkat a lehető legrosszabbul. És persze, nem árt némi stressztűrés, lehet ez is valamiféle rosta, de nem értem, miért kell ennyire ellehetetleníteni, hogy a családok megélhessék az örömüket a folyamat során is. Olyan ez, mint a szülő nőt kifeszíteni a szülőágyra, és azt mondani neki egy megalázó, kiszolgáltatott, traumatikus szülés után, hogy örüljön, hogy gyereke született (szültem is, van tapasztalatom erről is). Persze örültem, örökbefogadás és szülés után is, de nem lenne rossz, ha közben nem dögölnék földbe az ember lányát.

Én értem, hogy az az elv, hogy a gyereknek keresnek szülőt, nem a szülőknek gyereket, de ennek nem kellene azt jelentenie, hogy ezért az örökbefogadásra jelentkezők érdekei vagy érzései nulla mértékben számítanak.

Ettől függetlenül a mostani törvénymódosítást kifejezetten károsnak találom.

2020. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ettől függetlenül a mostani törvénymódosítást kifejezetten károsnak találom."

+1

2020. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleve bármilyen gyerekvállalás előtt kötelezőnek kellene lennie a tesztelésnek és a felkészítésnek. Pláne örökbefogadásnál ahol nagy az esélye, hogy egy bántalmazott, rosszul szocializálódott, lelkileg tönkretett gyereket veszel magadhoz. De én akkor is kötelezővé tenném a felkészítést ha saját gyerekről van szó.
2020. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5#

Egyetértek.

2020. jún. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!