Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Magyarországon vannak árvaházak?

Magyarországon vannak árvaházak?

Figyelt kérdés

a nem szeretnék gyereket szülni ezért felhozta a párom hogy fogadjunk be egy gyereket

32N



2020. máj. 18. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekotthonok vannak.
2020. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Komolyan van olyan ember, aki csak a szülés miatt nem akar gyereket vállalni? (Nincs)


Jeletettem. Szerencsére már csak pár hónap és kezdődik a suli.

2020. máj. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
"kedves" 2-es, igen vannak. Van akinek nem gyönyörű dolog a szülés. Bármilyen fura egy fájdalmas dolog, van, hogy igen komoly komplikációk merülnek fel. Honnan tudod, hogy nem látott ilyen példát? Nekem egyik barátnőm nemrég szült, nagyon nem volt zökkenőmentes. Utánna műteni kellett és ahelyett, hogy babázott volna kórházban feküdt. Kijelentette, hogy többé nem akar szülni és azok után amit mesélt én is félni kezdtem a dologtól.
2020. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Nincsenek árvaházak Magyarországon. Ha komolyan érdekel az örökbefogadás, akkor az orokbe.hu weboldalt ajánlom.
2020. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
3-as ne félj! Nekem is horror szülésem volt, de meg én se félek. Nem tudhatod mit dob a gép. És hat minden jó, ha a vége jó. Valószínűleg nem lenne veled semmi gond. Az a gyakoribb.
2020. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
a 2. kommentelőnek a választát nem értem hogy miért baj ez neked
2020. máj. 19. 08:53
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Örökbefogadás létezik Magyarországon, de nem úgy működik, ahogy sokan gondolják. Nem lehet besétálni az árvaházba és kiválasztani egy gyereket. Komoly ellenőrzéseken és felkészítő tanfolyamon kell átesni, majd általában sok éves várakozás következik. Megadhatod, hogy milyen gyereket tudsz elfogadni, de nem te választasz, hanem téged választanak ki egy gyerekhez, és te csak arról dönthetsz, hogy szeretnél-e megismerkedni vele, és ha jól alakul, elkezdeni az örökbefogadást.


Olvasgasd az orokbe.hu-t, ott mindent megtalálsz a témáról.

2020. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

"... fogadjunk be egy gyereket"

Basszus, egy gyereket nem befogadunk, hanem szeretnénk ha az Életünk része lenni, ezért örökbefogadjuk.

Egyébként azért mert félsz vagy nem akarsz szülni, nehogy azt hidd, hogy az elsők közt lesztek, akik örökbefogadhatnak. Meddő párok várnak éveket, úgyhogy mire 40 leszel, akkorra esetleg sikerül.

Különben a szülés a világ legszebb dolga, pedig 18 órát vajúdtam, de az érzést nem lehet elmondani milyen csodálatos volt amikor megszületett.

2020. máj. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
8-as nem az. NEKED az volt. Így helyes. Nekem pl nem volt csodálatos. Egy természetes dolog volt aminek célja volt. Ennyi. Se több se kevesebb. Hagyjuk már ezt a szektás baromságot. Főleg nem fogod lenyomni annak a torkán aki nem is akar szülni.
2020. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem is ez a célom. Nekem minden úgy történt ahogy azt az orvossal és a szülésznővel megbeszéltük.

Se beöntés, se oxitocin, se gátmetszés, és kádban vajúdás.

Ha problémamentes egy terhesség, nincs komplikáció a vajúdás és szülés alatt, akkor igenis pozitív élmény lesz. (ehhez természetesen kell megbízható orvos és szülésznő, akikkel azért 9 hónap alatt kialakul egy bizalmi kapcsolat)

2020. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!