Örökbefogadott gyerekednek hogyan és mikor beszéltél először a testvéreiről?

Figyelt kérdés
Házastarsi örökbefoadó vagyok, nem voltam tanfoyamon, nem tudom, hogy kell ezt kezelni. A gyerek babaként került hozzánk, nem emékszik, milyen volt egy háztartásban élni a vérszerintijével, de ismeri őt, volt kapcsolattartás egy ideig. A féltestvéreit viszont nem ismeri, és egyelőre nem is tud róluk. Amúgy szeptemberben lesz 3 éves. Mikor és hogyan kellene neki beszélni a féltestvéreiről?
2020. jún. 6. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem erről inkább egy pszichológust kérdezz
2020. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem minél hamarabb. Pontosan azert, hogy ebbe nőjön bele, mert ha idősebb korban tudja meg, abból lehet komoly sértődés.
2020. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy ne itt informálódj, hanem „valódi” hozzáértőktől. Pl. a Mózeskosár Egyesületnek remek (térítésmentes) egyéni tanácsadása is van (ők a legrégebbi civil szervezet, amely hazánkban az örökbefogadások szereplőinek segítésével foglalkozik – nem adnak örökbe gyerekeket –, ők alakították ki a felkészítő tanfolyamokat is), de vannak örökbefogadóknak is csoportjaik, ahol adekvát információkkal gazdagodhatsz.
2020. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!