Létezik Magyarországon ez a típusú örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Ha ismerek valakit, aki szülés után le szeretne mondani a babájáról és nekem adja örökbe, a kórházból már én vigyem haza.
2020. júl. 27. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem ismerem annyira a törvényeket, szóval ne vedd tényként a válaszomat, de ez nagyjából úgy hangzik,mint a béranyaság, ami itthon illegális.
2020. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Nyílt örökbefogadásnak hívják. A béranyaság teljesen más tészta...
2020. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
#1 vagyok, most utána olvastam és ez tényleg más, bocsi.
2020. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan alapítvány, amelyik az ilyen emberek összehozásával foglalkozik.

Konkrét eset (igaz vagy 15 évvel ezelőtt történt):

Szóval a házaspárnak nem lett gyereke, bejelentkeztek örökbe fogadó szülőknek.

És az alapítványt megkereste egy állami gondozott lány, aki teherbe esett a barátjától. Lakhatásuk megoldatlan volt, a gyereket nem tudták volna magukkal vinni és állami gondozottként nem is nagyon voltak anyai ösztönei. Az alapítvány hozta össze a lányt és a gyermektelen házaspárt, beszélgettek is egymással még a szülés előtt. A lány megszült, és a kórházból már az örökbe fogadók vihették haza a kisbabát. Pár évvel később ez a lány ismét teherbe esett, akkor minden ugyanígy volt, ugyanez a házaspár kapta a második gyereket is.


Tehát legálisan lehet ilyet csinálni. Asszem Gólyahír volt az alapítvány neve.

2020. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Magánutas örökbefogadás

[link]

2020. júl. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így fogadtuk örökbe a fiamat ha kérdésed lenne írj nyugodtan privit. De a kérdésed miatt azt érzem még nem jelentkeztetek öf-ra, hisz akkor tudtad volna hogy ez a nyílt öf. Nem tudom esetleg már meg is ismertél egy ilyen lányt és szeretnéd örökbe fogadni a kicsit? Akkor sürgősen jelentkezz a tegyesznél hogy a procedúrán végig menjetek és örökbe fogadhassátok.
2020. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, de tudtommal ehhez időben (tehát minél előbb, akár e héten) el kell indítani az örökbefogadási eljárást.


Amire te készülsz, azt magánutas örökbefogadásnak hívják. Első lépés: vedd fel a kapcsolatot (telefon) a lakóhelyed szerinti területileg illetékes Gyermekvédelmi Szakszolgálattal, VAGY egy örökbefogadási alapítvánnyal (pl. Gólyahír, Bölcső, Várva várt alapítvány, Mózeskosár egyesület stb.) ők lépésről lépésre elmondják, mi a teendő.


Szükség lesz pszichológiai alkalmasságira, a hivataltól kijönnek megtekinteni a lakást, van tanfolyam (nagyon hasznos, bár talán már opcionális) stb. Így kaptok majd érvényes hatarozatot, ha úgy tetszik, engedélyt az örökbefogadásra.

Ha a szülésig nincs meg ez az engedély, akkor (ha jól tudom, de nem 100%) kihelyezéssel adhatják hozzátok a picit, de erről ismét a hivatal dönthet csak, nem a szülőanya.


Olyan nincs, hogy minden papír nélkül kivihetitek a babát a kórházból, hogy majd később elintézitek a papírokat... ennek megvan a hivalos menete.


Sok sikert kívánok!

2020. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, aranyosak vagytok! :)

Igen, konkrét lány babáját szereténk örökbefogadni.

2020. júl. 28. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!