Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Érdemesebb lenne örökbefogadni?

Érdemesebb lenne örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Van egy kis családbafogadottam, aki az unokahúgom. Anyukája sajnos gondnokság alá vont mentális beteg, az apukájának meg nem kellett, mert a felesége nem bírta elviselni.


Másfél éve nálam van, évente van felülvizsgálat, elszámolás, bizonygatnom kell, hogy ráköltöttem a tartásdíjat, és annyira megterhelő, hogy már bánom, hogy elfogadtam tartásdíjat az apjától. Mi magunknak is szinte mindent használtan vásárolunk - bútort, elektronikai holmikat, ruhákat, nagyon szépek, és kedvező áruk van -, de ezekkel el sem számolhatok, mert nincs róla számla, pedig komplett szobabútort is vettem neki 100ezer forintért, amit imád, és ikeában lett volna 200 is, de így nem tudom elszámolni.. Excel-táblák, számlákat kéregetni, stb.. így igazából a tartásdíj nekem csak púp a hátamon, és inkább nem is kell. Ráadásul felfordítottuk az életünket hogy végre szeretetben nőhessen fel, és még én érzem magam kérdőre vonva a pénzügyekkel kapcsolatban.. nagyon nem kell ez. Inkább tehetné a pénzt az apja valami babakötvénybe.


A gyámhatóságon már jelezték első körben is, hogy látják, hogy ez nem 1 évre szól, érdemes lenne végleges gyámságot kérni, de végül 1 évben maradtunk.


Azóta is klassz minden, szüleivel nagyon ritkán találkozik. Ez az éves felülvizsgálat meg kicsit felőröl már minket.


Érdemes lenne elgondolkodni a nyílt, családon belüli örökbefogadáson? Akkor nyugtunk lenne?


2020. okt. 21. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked és a párodnak (ha van) eldönteni.

Ha felnevelitek, mint egy sajátot, akkor hajrá. Nem lesz annyi papírmunka utána.

2020. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes lenne, akkor valóban békén hagynának titeket, kérdés, hogy a szülők hajlandóak lennének-e hivatalosan is lemondani róla. Még apukát se lehet 100 százalékosan tudni - nem ő lenne az első, akinek nem kell a gyereke, de azért le nem mondana róla, inkább ne legyen másé se -, a mentális beteg anyánál pedig utána kéne kérdezni, hogyan működik ez, van-e egyáltalán bármilyen szülői joga.
2020. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szép és nemes dolog, amit tesztek, csak gratulálni tudok hozzá.

Ha megvan a kötődés, a kölcsönös ragaszkodás, akkor én is javaslom az örökbefogadást.

Ha örökbe fogadjátok, utána már jogi értelemben olyan, mint 1 saját gyermek.

2020. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!