Aki támogatja a melegek örökbefogadását, a heterókkal teljesen azonos jogokat adna?

Figyelt kérdés

Az örökbefogadás legtöbb esetben sorszám rendszerrel működik. Az érdekel, hogy a támogatók, a hetero szülőkkel egy "kalapba" tennék a melegeket (vagy egyedülállókat), es ugyanannyi eséllyel kaphatnának egészséges, fehér bőrű újszülöttet, mint a heteró házaspárok, vagy ők csak azon gyerekre lennének jogosultak, akiket a heteró párok nem visznek?

Mert én ebbe azt látom, hogy valakinek a joga mindenképp sérül. Az újszülötté, aki kaphatna anyát, apát, vagy a melegeké, egyedülállóké, akiknek csak a problémás gyerekek jutnak.

(Ismerek pár gyermekotthont, ahol 12 év alatt nem lehetnének gyerekek, mégis vannak, ott pl. a 10 éves kislányok simán orális szexelnek az otthon falain kivül a helyi pedofillal mondjuk fél doboz cigiért. Ezt nem azért jelzem, hogy a gyermekvédelem hianyossagait firtassuk, csak gyakori érv szokott lenni, hogy a melegek olyan gyereknek adnak esélyt, akinek más nem, de látva ezeket a gyerekeket, erősen kétlem, hogy kapkodnának értük.)


2021. jan. 9. 07:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Azonos jogokat adnék. Szerintem aki támogatja azt, hogy a melegek is örökbe fogadhassanak az nem gondolja úgy hogy sérülne a kisbaba joga attól hogy hozzájuk kerül. Számomra ők ugyanolyan teljesértékű szülők lehetnek mint egy hetero pár, nem értem miért lenne rosszabb ez egy kisbabának.


Azt azért leszögezném mielőtt belém kötnek, hogy vannak melegek akikre egy hörcsögöt se bíznék nemhogy gyereket. Ahogy hetero párok közül is van ilyen. Nem ezen múlik a dolog.

2021. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, annak két oka van. Az állami gondozásban elő gyerekek nagy része nem örökbeadható, mert a szüleik nem mondtak le róluk. Minimális kapcsolattartás (néhány havonta egy telefon) elég ahhoz, hogy a gyerek örökké a rendszerben maradjon.

A másik ok sajnos az, hogy egy 10 éves, nagyon sok traumán átesett és ezért kész értékrenddel, szokásokkal rendelkező majdnem kamasz gyereket nem sok szülő tudna családtagként elképzelni. Egy idősebb korban örökbefogadott gyerekkel rengeteg probléma lehet. Számos téren lehet lemaradva a kortársaitól. Tanulásban, mozgásfejlődésben, érzelmileg. Sokan betegek is, tehát a pszichológus és a fejlesztések mellett még orvosi felügyeletet is igényelnek. Ezeket helyrehozni rengeteg pénz és energia, amit a legtöbb házaspár nem tud bevállalni. És ne legyünk álszentek, sajnos az emberek nem vágynak egy torzult viselkedésű, kötődésre valószínűleg nem képes problémás gyerekre, akivel már nem tudják megélni a kisgyerek kort. A melegek nem okolhatók azért, mert nem ilyen múltú gyerekekkel szeretnének családot alapítani.


Mivel a gyereknek keresnek családot, nem a szülőknek gyereket, a rendszer (elvileg) a gyerek érdekeire alapoz. Sajnos a valóságban sokszor nem így van, mert a rendszer elavult, nincs elég kapacitás, és olyan külső szabályozásoknak is meg kell felelni, melyek egyáltalán nem egyeznek a gyerekek érdekeivel.

A felmérések általában azt mutatják, hogy a meleg szülők gyerekei néhány pszichológiai jellemzőben általánosan eltérnek a klasszikus családban nevelkedőktől, de ezt főleg az okozza, hogy ez a modell nagyon ritka és különleges, nem az, hogy a két szülő azonos nemű. A tudomány jelen állása szerint tehát nem indokolt, hogy a gyerek ne kerülhessen meleg szülőkhöz.


A mai hazai rendszerben valóban igaz, hogy az egyedülállók csak olyan gyerekeket fogadhatnak örökbe, akiket a házaspárok elutasítanak. Nemcsak olyan szélsőséges példák vannak, amiket te írtál. Sokszor 2-3 éves enyhén beteg, főleg roma kisgyerekek sem találnának másképp családra. Egy pár általában többet tud vállalni, mint egy egyedülálló szülő, ezért valóban előfordul, hogy másképp a gyereket nem fogadnák örökbe. Viszont ma Magyarországon elenyésző számú örökbefogadás történik meleg pároknál, így főként az egyedülállók dolgát nehezítik feleslegesen.

2021. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Amiket leirtal, tisztaban vagyok, ismerem a gyermekvedelmet. Olyat viszont nem ismerek, aki egyedulallokent olyan beteg gyerekre vagyna, akit a házaspárok nem vallalnak. Es szerintem egy gyereknek, aki eleve hatranyos helyzetu a verszerinti szulo lemondasa miatt, joga van anyahoz es apahoz.
2021. jan. 9. 09:07
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Azonos jogokat adnék!
2021. jan. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Én is azonos jogokat adnék.
2021. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Na de álljon már meg a menet. Nem a pároknak van "joguk" örökbe fogadni, hanem a gyereknek van joga családhoz. Egyedülállónak semmiképp nem adnék egyenlő lehetőséget örökbefogadásra, mint párnak. Meleg párok esetében megfontolandó. De attól "joguk" gyerekhez még nincs! Nem kisállat, basszus
2021. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy gondolom, hogy a homoszexualitásnál rosszabb is van. Pl. vallás

Inkább legyen egy homoszexuális család tagja, mint egy szektáé.

2021. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Itt szerintem nem a rossz-rosszabb-legrosszabb közül kene valasztani, hanem ha mar eleve adott a hatranya, akkor a legjobbat.
2021. jan. 9. 13:08
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azonos jogokat adnék, igen. A TE logikáddal az egyedülálló szülőktől is el kellen venni a gyereket, merthiyg élhetne anyja és apja is....
2021. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem, miert kene elvenni? De egy mar eleve hendikepes miert ne kaphatna anyat es apat elsosorban?

En ezt nem tudom megerteni, de nem is akarok senkit meggyozni, csak erdekelt a tamogatok allaspontja.

2021. jan. 9. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!