Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha egyedül fogadok örökbe, a...

Ha egyedül fogadok örökbe, a gyerek az én vezetéknevemet kapja vagy választhatom a nagyszüleim vezetékneveit neki?

Figyelt kérdés
Mondjuk a nagymamán Mezei Virág, a nagypapám Feles Elek, az én nevem meg Zöld Virág (kitalalt nevek), és egy Pirike nevü lányt örökbefogadok, akkor a gyerek lehet Mezei-Feles Piroska vagy Mezei Piroska vagy Feles Piroska - Vagy csak és kizárólag Zöld Piroska lehet?
2021. jan. 13. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Kezdjük azzal, hogy egyedülálló csak akkor fogadhat örökbe, ha a gyereket egyetlen házaspár sem akarja örökbe fogadni...

Egyébként meg úgy tudom, bármelyik variáció lehet, sőt, akár képzelt apa bejegyzése is, meg maradhat az eredeti vezetékneve is

2021. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 13. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Magyarországon már nem fogadhat örökbe egyedülálló, nemrég változtatták a törvényt.
2021. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék szülő lenni. Remélem lesz valahogy. Annyira mázlista minden édesanya, mindegy, cserélnék velük, mindegy, milyen lenne a gyerekem. Ott lennék neki mindig, szeretném őt, óvnám a rossztól, igyekeznék olyan anya lenni, akielkett biztonságban, szeretve érzi magát. Ő lenne az én szívem csücske. Remélem úgy alakul az életem, hogy egyszer én is anya leszek.
2021. jan. 13. 20:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz.
2021. jan. 13. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek csak a szülő nevét kaphatja. Az egyedülálló örökbefogadókkal kapcsolatos hírek folyamatosan változnak. A legutóbbi információk szerint a melegeket szeretnék kizárni, de egyébként egyesével ellenőriznének mindenkit, és engedélyeznék annak, aki szimpatikus.

De ha meg is kapod az engedélyt, a magyar rendszerben nagyon nehéz és korlátozott lehetőségeid vannak. Ajánlom az orokbe.hu-t, mielőtt belevágsz.

2021. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!