Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelőotthonból lehet örökbe...

Szereka kérdése:

Nevelőotthonból lehet örökbe fogadni? Él egy csodálatos, durcás, játékos, aranyos kislány, akit szívesen örökbe fogadnék, de legalább a nevelőszülője szeretnék lenni. Nem tudom, hogy merre induljak. Van ebben valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kisfiam osztályába jár egy kislány, akivel kezdettől fogva különleges barátságot ápolok. Később tudtam meg, hogy egy Nevelőotthonban él. Három testvére van, egy nővére, egy bátyja és egy huga. Mindegyikük különböző édesapától. Amennyire tudom, az édesanyja látogatja őket. Szeretném örökbefogadni, vagy ahogy fentebb is írtam, a nevelőszülőjévé válni. Van két gyermekünk, anyagilag nagyon jó körülmények között élünk és mivel az egyik gyermekem élsportoló, főállású anyaként "dolgozom". Tisztában vagyok azzal, hogyha nevelő szülő vagyok, akkor bármikor elkerülhet tőlem a kislány, de szeretnék neki teljes életet biztosítani. Szeretnék vele otthon tanulni, hogy jó tanulóvá váljon, meg szeretném mutatni a világot, szeretnék számára adni egy csodás szobát és mindent, amit csak erőnk, időnk enged. Nem akarom elszakítani a testvéreitől, és az édesanyjától sem. Egyszerűen csak tudom, hogy nem véletlenül találkoztam vele és tudom, mennyire bánnám, ha nem próbálnék mindent megtenni érte.

2021. febr. 9. 11:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha az édesanyja látogatja, akkor nem örökbefogadható.

A neveloszuloseg nem egyszerű és ott azonnal elvágod magad, hogy nem te választod ki a gyereket és nem egy gyereket kapsz.

2021. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni, de nagyon nemes gesztus.

Az egyik ismerősöm így vett magához 2 kislányt (bár ő nem Magyarországon él). Iskolaigazgató volt, ahova a lányok jártak, a férje pedig középiskolai tanár. Jó módúak és 3 saját gyerek után hozzájuk került a két kislány. Teljesen megváltozott a lányok élete. Okosak, tehetségesek, rengeteget foglalkoznak velük és imádják őket. (a vérszerinti anyuka lezüllött alkesz, apuka ismeretlen)

Ott nem cserélgetik a nevelőszülőket és inkább pártolják a kötődés. Így mentettek meg 2 értékes életet az elzülléstől és a nyomortól.

2021. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nemes gesztus, remélem sikerrel jársz 🙏

Én bemennek a nevelootthonba, és ott kérdeznék rá. Ismeretlenül is hatalmas respekt 👏 mindenképp írj hogy alakult a sorsa a kislánynak, és mire jutottál

2021. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos az első teljesen hiteles információkat íf. Ennek ellenére utána kerdeznék
2021. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem így működik. Kell alkalmassági, oktatás, aztán ha sikerült belőhetsz egy életkort és nemet és adnak egyet, nem te választasz.

Valóban jól hangzik az elképzelés, de nem ilyen ez. Ismerek nevelőszülőt, 1 évesen hozzákerült egy fiú, megszerették egymást, 3 év múlva pedig megjelentek a nagyszülők, hogy kell nekik a gyerek.. Megszenvedték mindketten. Mellette van egy nagyobb fiú, sérült, a poklok poklát járja meg vele, a 2 kistini nővérét is magához vette, velük nincs baj

2021. febr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

"...aztán ha sikerült belőhetsz egy életkort és nemet és adnak egyet, nem te választasz."


Hát nem, nem így mukodik. Nem adhat meg se életkort, se nemet és nem egy gyereket fognak kitenni hozza. Pl ezt a három testvért nem fogják elválasztani, ők mennek együtt egy neveloszulokhoz.

2021. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

A nevelőszülő a 21. században egy szakma. Akkor lehetsz nevelőszülő, ha elvégzel előtte egy 500 órás OKJ (vagy most nem tudom, épp mi) tanfolyamot, és megfelelő méretű, szobaszámú ingatlannal rendelkezel. Akkor a Tegyesz fizetett alkalmazottja leszel, és ők fogják neked küldeni a gyerekeket. Hogy te magad választhatsz-e, nem tudom, elképzelhető.

Viszont ez egy nagyon-nagyon nehéz hivatás, egy csomó traumatizált gyereket befogadni, aztán elengedni, amikor már a szívedhez nőttek, embert próbáló dolog.

2021. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
A területileg illetékes gyermekvédelmi szolgálatot kell felkeresni, hogy szeretnél nevelőszülő lenni. Ők kimennek hozzád környezet tanulmányt csinálni, hogy milyen körülmények közé mennének a gyermekek. Aztán ha megfelelsz, akkor el kell végezni egy nevelőszülői tanfolyamot és ha az sikeres akkor lehet belőled nevelőszülő amiért természetesen pénzt kapsz, de ezekről mind tájékoztatnak majd. Arról viszont érdemes lenne említést tenned, hogy te azt a kislányt szeretnéd, de közel sem biztos, hogy csak őt és csak egy gyereket kapsz. Bár nálunk előre jelzik a nevelőszülőnek, hogy vinnének gyereket, de vissza is utasíthatja. Örökbe nem fogadhatod a kislányt, ameddig az anyja látogatja. Ezek tudatában indulj neki a dolognak.
2021. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

7: "aztán elengedni, amikor már a szívedhez nőttek"


Hát ez az!


Én erre képtelen lennék. És nem is a magam érzelmei miatt. Ha azt látnám, hogy a gyerek örömmel megy a vér szerinti (vagy örökbe fogadó) szülőjével el, akkor elfogadnám. De hát ez a jellemző? Miért menne vele örömmel? Hiszen évek óta mivelünk élt, a mi lakásunkban, mihozzánk kötődött (és tökmindegy, hogy anyának-apának vagy Gizinek és Bélának szólított minket). A másik két felnőtt neki idegen! Tartok tőle, hogy pont ennek az ellenkezője a jellemző: hogy a gyerek sírva kapaszkodik a nevelőszüleibe, mikor a vér szerinti vagy örökbe fogadó szülők erővel rángatják magukkal. (És jellemzően soha többé nem viszik még csak látogatóba sem a nevelőszüleihez.)

Na ez az, amit én nem bírnék ki!

Aki ezt a rendszert kitalálta, az nem a gyerek érdekét nézte (pedig azt kellett volna!), hanem a gyereket úgy tekintette, mint egy tárgyat, ami a vér szerinti vagy az örökbe fogadó szülő tulajdona. És ha a tulajdonos megjelenik a tulajdonáért, akkor oda kell adni neki és ő megy a dolgára. Ezt csinálni egy gyerekkel totális embertelenség!


Nem érdekel, ha le leszek pontozva, nekem ez a véleményem a nevelőszülői rendszerről.

Épp ezért, ha örökbe fogadnék, akkor olyan nevelőszülőtől soha nem lenne szívem elvinni a gyereket, akinél látom, hogy jól érzi magát. És remélhetőleg ez a jellemző. Legföljebb magára hagyott csecsemőt, vagy újszülöttet kórházból, vagy intézetben levő, és szeretetre éhes gyereket fogadnék örökbe. Aki örülne, hogy mostantól van otthona és benne szerető szülei.


(Hála Istennek, csak elméleti a kérdés számomra, mert két gyönyörű, vér szerinti apróságunk van.)

2021. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszotokat! Elolvastam mindent arról is, hogy tanfolyamot kell elvégezni, stb. és mondjuk én pont szívesen felajánlom a gyerekért járó támogatást is annak, aki valóban rászorul. Igazából azért tettem fel a kérdést, mert tudom melyik intézményben él, még a gyámos elérhetősége is meglenne, de nem szeretném elvágni minden lehetőségemet azért, mert nem a hivatalos úton megyek. Szerintetek a nevelőotthonnak ezek szerint azért lehet egy üzenetet küldeni vagy telefonhívást elengedni? Mert ha jól olvastam, időpontot bármilyen ügyben kérhetek.

2021. febr. 9. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!