Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadnál egy 5-6 éves,...

Örökbefogadnál egy 5-6 éves, cigány gyereket, aki állami gondozott és le van maradva a fejlődésben a kortársaitól?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
180 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok önmagam ellensége.
2021. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
79%

Mi a feleségemmel örökbefogadásra várakozunk, de 3 év alatti, egészséges gyerekre, látható rasszjegyek nélkül. Kövezzetek meg, de egy nagyobb cigánygyereket nem szeretnénk.


Ezért vagyok nagyon dühös, hogy most megtiltották az egyedülállók és a melegek általi örökbefogadást, mert eddig legalább ők megkapták azokat a gyerekeket, akiket a házasok elutasítottak. Most viszont maradnak a rendszerben :(

2021. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
29%
Ha meleg lennék, biztosan. Szivárványcsalád 🌈🏳️‍🌈
2021. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
Igen örökbefogadnék egyet. Nap mintnap szembesülök vele hogy a családi pótlékért szült anyuk nem törödömsége milyen károkat okoz egyes gyerekekben. Az inger szegény környezet amiből hozzánk kerülnek súlyosan megterheli őket,nem tudnak játszani,a játékot széttörik,ha mobil nyomkodásnál nagyobb feladatot kapnak pl körjátékozzunk,mondj egy mondokát elbőgi magát. Nem ismerik a gyümölcsöt sem. Tudom ha csak egynek is jobb életet biztosíthatnék,akkor boldog lennék. Sajnos a férjem ellene van teljesen.
2021. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Tudom, most lesz, aki szerint egy igazi szörnyeteg vagyok, de tuti nem.


Miért is nem?


Olyan helyen nőttem fel, ahol kicsi gyerekként találkoztam bőven (akkor) velem egyidős cigány gyerekekkel. Első osztályban lopott már meg cigány gyerek. Már akkor tudtak hazudni, verekedni, más gyereket zaklatni. Tisztán emlékszem, hogy másodikban volt soron kívüli szülői értekezlet, ahol egy bizonyos cigány gyerekről volt szó, akitől mind rettegktünk, mert mindekit terrorizált, undorítóan beszélt, verekedett, balhézott, nem lehetett normálisan megmaradni tőle. Persze ki nem lehetett rakni a suliból, mert az jajj, rasszizmus, minkább szenvedjen minden másik gyerek.

(29 éves vagyok, a mai napig ha meglátom ezt az embert, rendesen rossz érzéseim vannak tőle, egyszerűen van a kisugárzásában valami olyan szintű barbár gonoszság és agyatlan agresszió, hogy rossz rá gondolni.)


Vannak olyan cigányok, akiket kedvelek. Ha tegyük fel, furcsa mód őket érné valami és mondjuk nekik lenne "örökbefogadandó" gyerekük, akkor abból a gyerekből nem néznék ki rosszabbat, mint bárki máséból.


De nem, random cigány gyereket nem fogadnék örökbe. Pláne nem ekkorát. Pláne nem akkor, ha mondjuk nem halottak a szülők, hanem "csak" elvették tőlük, mert akkor még az is benne van a pakliban, hogy felbukkannak és nekem nem hiányzik a nyakamba konfliktus egy népes cigány famíliával.

Hány olyat hallani, hogy a századik unokatestvért is odahozzák, fenyegetőznek, késelnek, gyújtogatnak?


Nyilván nem a gyerek hibája, hogy már pici korában elrontották. Az sem, hogy nagy rá az esély, hogy pl. ittak és drogoztak a szülők, esetleg rokonok, stb.

De ez annyira halmozott probléma, hogy nem.


Esetleg kisebb fokú problémával rendelkező gyereket. Oké. Sok olayn dolog van, amivel még simán élhet teljes életet.


De ezt nem. A nyugalmamat és normális életemet nem adnám fel, hogy utána esetleg járhassak bíróságra, félthessem az életemet, stb.

2021. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
Most miért lettem lepontozva? Mi a problémátok azzal hogy én örökbefogadnék?
2021. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem korrekt választ adtál. Én sem értem a lepontozást, tőlem ment a zöld kéz. Látszik a válaszodból, hogy ilyen gyerekekkel dolgozol. Elárulod, hogy ez konkrétan mit takar?
2021. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem fogadnék örökbe ilyen kölyköt, nem vagyok hülye.
2021. márc. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Szőke Zoli2 válasza:
29%
Ha nem lehetne semmilyen módon saját, vérszerinti gyerekünk, akkor igen. Engem nem érdekel hogy milyen nemzetiségű a gyerek, az csak egy gyerek a sok közül. Az értelmi lemaradás pedig szeretettel és sok tanítással, törődéssel behozható,rajtam nem múlna. De most kövezzetek meg, zsidót viszont nem vállalnék. Bármilyen bőrszínűt, nemzetiségűt el tudok fogadni, de zsidót nem.
2021. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem vállalnám. Mondom ezt úgy, hogy nekem csak örökbefogadással lehetne gyerekem, de mivel így senki nem vesz feleségül, még ha jelentkeznék is, és valami csoda folytán kapnék is határozatot, legfeljebb ilyen gyerek "jutna". Akkor már inkább maradok gyermektelen. Ezzel együtt minden tiszteletem azoké, akik adnak esélyt az ilyen gyerekeknek, és sikeresen megbírkóznak a feladattal.
2021. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!