Krande kérdése:

A titkosan vagy magán úton örökbe adó szülőanya mennyire "felejti el" és lép tovább?

Figyelt kérdés
Aki tud, legyen szíves írni arról, hogy *a saját tapasztalata alapján* mi játszódhat le egy szülőanyában, aki egyszer lemondott a gyerekéről, és a gyerek aztán nem kereste őt. Házastársnak, esetleg megtartott későbbi gyereknek mennyire szokás elmondani, hogy fiatalkorában szült még egy másik gyereket? Lehetséges, hogy valaki a családban tud róla, hogy az anyjának / nagyanyjának van valahol egy másik gyereke, akit ő nem kereshetett, és aki nem kereste őt? Esetleg van itt valaki, aki ismer ilyen titkolt (vagy nem) féltestvéreket?

#továbblépés #Másikgyerek
2021. máj. 13. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Egy volt munkatàrsamnak volt örökbe adott fèltestvère. Az anyjuk 16 èvesen szülte. Aztàn nagy korkülönbsèggel mèg 2 gyereket, őket felnevelte.

Egyszer ment èrdeklődni, mert beteg gyereke született, ès meg akarta tudni, vajon az a betegsèg öröklődött-e a csalàdban.

Az anya (munkatarsam anyja) elèg zűrös volt. Nem tudom milyen èrzèsei voltak az örökbeadott gyerekèvel ès az örökbeadàssal kapcsolatban.

Egy masik munkatarsamat (ugyanabban a vàrosban) a testvèreivel együtt elvettèk a szülőanyjuktòl. A nevelőszülő, akihez került, kesőbb örökbefogadta. Őt nevezte csak anyjànak, aki megszülte, arra nagyon haragudott. Azt is mondta ra, hogy nem kène az ilyennek engedni, hogy gyereket nevelhessen (szült mèg többet)

2021. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Anno a kutatásomat ilyen témában írtam, és noha örökbeadó anyákkal nem beszéltem (erre nem kaptam lehetőséget, sokan nem is válallták volna) alapítványok, és örökbeadó anyákkal foglalkozó pszichológusok segítségével van némi rálátásom. Ez nagyban függ attól, hogy mi is vezetett az örökbeadásig. Pl ha a 16 éves lánynak az abortuszt nem engedték, hanem arra kényszerítették hogy kihordja a terhességet majd örökbe adja a babát, akkor nyilván ő minél hamarabb szeretné meg nem történtté tenni. Ezt nyilván nem lehet, de igyekszik a legkevesebbet gondolni rá. Persze van, hogy eszébe jut, de nem ez határozza meg az életét. Később akár férjhez mennek és saját gyereket vállalnak. Aki teljesen ki akarja ezt zárni az életéből, az nem mondja el a házastársának. Persze van, aki igen. Aztán ott van a másik csoport, mondjuk vegyük szintén tiniket, aki nem akarja elvetetni, sőt meg akarja tartani,de a szülők nyomására mégis örökbeadja. Az ilyen anya sosem tud ezen igazán túllépni. Ő lesz az, aki minden komolyabb párkapcsolatában el is fogja ezt mondani, a későbbi gyermekeinek is és sokszor gondol arra hogy megkeresi az elhagyott gyereket; de erre vagy lehetősége, vagy bátorsága nincs. A szülőkkel megromlik általában a kapcsolat mert a lány őket hibáztatja, amiért nem nevelhette a gyereket saját maga. Aztán van az a helyzet, amikor már többedik gyerekről van szó, tehát nem az elsőt adja örökbe, hanem mondjuk egy nemvárt harmadikat, mert vagy nem akarja, vagy nem tudja ellátni, nem tud megfelelő körülményeket biztosítani neki és nem akarja az abortuszt választani. Őszintén, ilyenről hallottam a legkevesebbet. Nem első gyerekről nehezebbb már lemondani, mert már az illető tudja, milyen is anyának lenni. Ilyen esetben persze az otthon lévő gyerekeknek is magyarázatot kell adni, hogy mi történt a pocakban lévő baával. Ebben az esetben, a család nyilván tud az örökbeadsáról és a gyerekeknek valószínűleg később el is mondják - azért írom hogy valószínűleg, mert ilyen esetről speciel nem is beszéltek nekem.
2021. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!