Hogy intézhető el, hogy a halálom után ki nevelje a lányomat?

Figyelt kérdés

Az apját nem ismerem, papíron nincs apja. (Gyakorlatilag tudom ki az, de nem megbízható ember, veszélyes lenne a lányomat rábízni, vannak ügyei, ami miatt bármikor lecsukhatják.)


Egyedülálló anyaként nevelem a lányomat, 8 éves most. Nálam pár hónapja diagnosztizáltak szívelégtelenséget, ami még gyógyszerekkel karban tartható, de szeretnék felkészülni mindenre.


Testvérem nincs, a legközelebbi rokonaim a szüleim. Viszont nem szeretném, hogy a lányom hozzájuk kerüljön, engem is úgy neveltek, hogy még egy rosszabb jegyért is majdnem agyonvertek.


A legjobb barátnőmmel viszont beszélgettünk erről, ő azt mondta, ha bármi történne, magához szeretné venni a lányom, úgyis a születése óta mellettünk van, olyan mint egy nagynéni.


Mi a hivatalos útja ennek, ha nem állunk rokoni kapcsolatban, de azt szeretném, hogy ő nevelje a lányunk?



2021. aug. 25. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ügyvédet kell megkérdezni, ha irattok egy papírt, akkor bármi történik veled, a barátnődet fogják ez alapján először keresni a gyerek felügyeletével kapcsolatban.
2021. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
LányUNK...? Mármint a lányod?
2021. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy lányunk, mert épp a vér szerinti apja jár a fejemben...
2021. aug. 25. 10:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Félek attól, hogy hozzá kerül. Nem rossz ember, csak mindenféle bizonytalan hátterű járművekkel üzletel, nem szeretném, ha egyszer lecsuknák, és a lányomnak abban a tudatban kéne élni, hogy börtönben van az apja. Jobb, ha nem ismeri. Meg szerintem ő sincs felkészülve egy gyerekre.
2021. aug. 25. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendelkezhetsz a gyám személye felől. Ügyvéd megcsinálja a papírt.
2021. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szüleim ezt nem támadhatják meg?
2021. aug. 25. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
De igen
2021. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyámhivatalnál vagy a helyileg illetékes önkormányhatnál is meg lehet nevezni a gyámot, nemrégiben csináltam meg én is, én az önkormányzatnál voltam. Volt olyan lehetőség hogy megnevezek több gyámot, hogy én őket akarom halálom esetén, de van olyan is, hogy pluszban kizársz valakiket. Tehát: kizárod a biológiai apát és a szüleidet, barátnőd jelölöd gyámnak. Ilyen esetben apuka és szüleid nem nevezhetők ki gyámnak, DE ha nem vállalja barátnőd a gyereknek ilyenkor a gyámhivatal jelöl ki gyámot, ha nincs ilyen akkor állami gondozásba kerül. Ha pl neked meg barátnődnek együtt lesz autóbalesete és mindketten meghaltok, akkor a lányod onnantól nagy valószínűséggel állami gondozott lesz. Ha viszont csak barátnődet jelölöd meg gyámként, nem zársz ki senkit, veled lesz valami és a szüleid megtámadják a végzést mèg akkor is lesz “súlya” a papírnak és akkor is inkább azt nevezik ki gyámnak, akit te akartál, nagyon kivételes helyzetben nem (tehát ha pl anyukadék akkora hodályban laknak hogy a gyerek egész osztálya ellakhatna náluk, meg napi szinten tartják a kapcsolatot, míg barátnőd a híd alatt lakik és évente egyszer látja a gyereket). Nekem ezeket mondta az ügyintéző, így én úgy döntöttem nem zárok ki senkit csak megnevezek gyámokat. Amúgy ha időközben változik bármi, akkor még bármikor lehet módosítani pl úgy hogy mégis kizársz valakit a gyámságból.
2021. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!