Szerintetek mennyire elfogadható és/vagy önző, ha csak örökbefogadás útján szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat küzdöttem azért, hogy olyan alakom legyen, amivel meg vagyok elégedve. Több, mint 40 kilót fogytam és nem akarom a szülés miatt ezt újra megkockáztatni, mert nem tudnám végigcsinálni megint.


Egy szenvedés volt az egész és valószínűleg ezért is rettegek annyira az elhízástól és magától a gondolattól is.


A környezetem szerint viszont önző vagyok és nem elfogadható, hogy ilyen indokkal állok elő, mert szerintük egy gyerek mindennél többet ér és nem számít, hogy utána hogyan nézek ki, mert a lényeg, hogy van gyerek.


A szülők, barátok, ismerősök is folyamatosan ezt mondogatják. A párom elfogadja ezt a dolgot és többször mondta már, hogy neki jó az örökbefogadás, de lehet hogy csak miattam mondja ezt és valójában ő sem ért egyet vele.


Valóban ennyire gonosz vagyok és önző emiatt?



2022. febr. 17. 20:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy az. Szard le mások véleményét!
2022. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Te életed, ezáltal a te döntésed, én el fogadom, párod is el fogadja a többi nem számít.
2022. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%

Én két opciót ismerek:


- akarok gyereket

- nem akarok gyereket


Ha akarok, akkor sajátot, (kivétel, ha egészségügyi okok miatt nem lehet) ha nem akarok gyereket, akkor miért akarnám másét?


Te meg azt csinálsz, amit akarsz!

2022. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
84%

Miért lenne önző?

Ez a te dolgod. Ha nem akarom levágni a hajamat, önző vagyok?

Nem. Kinek van bármi köze hozzá?

2022. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
19%

Igaza van a környezetednek.

Örökbefogadott gyerekhez sosem lesz olyan a kötődés, mint sajáthoz.

Rossz pillanatokban még egymás fejéhez is vághatjátok, az meg kinek kell...

2022. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el, aki azt mondaná, hogy önző vagy, az ugyanúgy téged hibáztatna, ha szülés után nehezebben adnád le a plusz kilókat.
2022. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekvállalás, szülés, abortusz MIND MAGÁNÜGY! (Én ezeket nagyon tapintatosan kezelném, mert túl intim témák.)
2022. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Metionin ***** válasza:
76%
Ugyanúgy magánügy, mint minden ilyen gyerekkel kapcsolatos dolog. Akar, nem akar, honnan akar, mennyit akar, mégis kinek van köze hozzá rajtad meg a párodon kívül?
2022. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem önző, hanem egy nemes cselekedet.
2022. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
És ha önző lennél, akkor mi lenne? Mindenki önző. Ne foglalkozz mások véleményével. Egyébként tudtad, hogy egyáltalán nem kötelező gyereket vállalni?
2022. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!