Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van nevelőszülőkkel kapcsolatb...

Van nevelőszülőkkel kapcsolatban tapasztalat?

Figyelt kérdés
6hetes a kicsi fiam....nagyon nagyon szeretem de az anyagi helyzetem miatt arra kényszerülök hogy pár hónapra vagy hétre még nem tudom nevelő szülőkhöz adjam ameddig össze szedem magam anyagilag...de nagyon félek hogy nem lenne jó helyen bántanak vagy ilyesmi...vagy hogyan viseli majd hogy nem velem van...volt igy hogy erre kényszerültetek? tudtok több felvilágosítást adni errol a nevelő szülő témáról a hivatalos részéről? Köszönöm
2022. márc. 14. 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Átmeneti nevelésbe vétel amiről beszélsz. Ne csináld. Nagyon nehéz lesz visszataszító, mert bizonyítanod kell, hogy megszunt az ok, ami miatt atadtad és nem fordul elő többé.

Család nincs?

2022. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Én nevelőszülő vagyok. Bántani biztos nem fogják, ilyen pici babát teljesen meg lehet szeretni.

Viszont, csak anyagi nehézség miatt a gyám hivatal sem venné el, ha te jelzed ezt, akkor utána minimum 6 hónapig nevelőszülőnél lenne a baba mert 5l6 hónap a felülvizsgálat, és ahogy írták fent, nehéz lenne vissza kapni mert akkor már mindent ellenőrizni fognak, lakhatás feltétele, anyagi helyzet, család stb.

De tudsz menni a babáddal együtt anyaotthonba, különféle hálózatok biztosítanak lakhatast anyáknak babával, és segítenek talpra állni. A gyám hivatalt kérdezd meg melyik hálózat van a közeledben és őket keresd fel. Vagy írj privátban hátha tudok segíteni ha egy megyébe élünk

2022. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Ja, te vagy akinek a pasija nem akarja a gyereket??? Mert akkor ne dumálj anyagi helyzetről,mert hazugság...
2022. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2022. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is inkább családtag, rokon, barát segítségét kérd.

Ha egyszer kiemelik a gyereket a családból, nagyon nehéz lesz visszakapni. Ez még véletlenül sem úgy működik, hogy odaadod pár hétre/ hónapra valakinek, aztán egyet csettintesz és vissza kapod. Amíg nem lesz teljesen stabil anyagi helyzeted, biztos otthon, fix havi jövedelem, addig esélyed sincs visszakapni. Add be bölcsibe , védőnői javaslatra, 6 hónapos kortól fogadják a babát és akkor el tudsz menni dolgozni, amíg a baba bölcsiben van. Vagy vigyázzon rá családtag, amíg dolgozol.

2022. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell lepontozni,olvassátok el a fórumot. Az elozo kapcsolatábol szuletett a baba,a mostani párja pedig nem szereti, nem akarja. Rá beszeli ezt a libát,hogy adja oda a gyereket vkinek, mert majd lesz közös családjuk. Ez a kis buta meg majd beledöglik,de mégis meg akarja tenni.
2022. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is mindjárt ez az undormány jutott eszembe.. Az apa beleegyezése nélkül nem adhatod örökbe. Add oda az apának, ezerszer jobb dolga lesz nála mint nálad valaha is..

Akinek a f@sz fontosabb a gyerekénél.. Remélem soha többet nem adatik meg neki, hogy szaporodjon.

2022. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogod te visszakérni a gyereket mert a péló fontosabb. De ne is kérd, jobb lesz annak a gyereknek az apjánál. Vagy igazából bárhol máshol mint nálad és a kanidnál
2022. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Bazeg, hányok komolyan tőled …
2022. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Én lelkibeteg vagyok már ettől a sztoritól komolyan.

Az apa magyon komolyan fel léphet ez ügyben,az ő bele egyezése nélkül nem adhatod senkinek a gyereket,de vissza se kapnád az biztos.

Te alkalmatlan vagy anyának,embernek,a szívem szakad meg a babáert 😔😔😔

2022. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!