Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Gyerek örökbefogadása tapaszta...

Gyerek örökbefogadása tapasztalat? Mire jutott a gyerek? Egészséges, lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
Külön érdekelne a roma gyerekek örökbefogadása, de minden érdekel :) azt is jó lenne, ha írnátok, hogy hány évesen fogadták örökbe.

2022. júl. 28. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
33%
Te szeretnél örökbefogadni, vagy mi az alaphelyzet?
2022. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
94%

Kettő örökbefogadás van a közvetlen környezetemben.

Az egyik egy roma lány, belőle tanult nő, immár családanya lett, egy helyi prominens fi lett a férje. Szépen élnek.


A másik fiú, ő nem roma, rá ez este legalábbis nem, ő olyna bűncselekményt követett el az örökbefogadó szülei ellen, hogy börtönbe került még fiatal korában. Utána fel is bontották az örökbefogadást.

újszülött korban volt az örökbefogadás mindkét esetben, mindkettő értelmiségi család.

2022. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
71%
3 roma gyereket fogadott örökbe egy ismerősöm (tesók). Fél év múlva visszaadták őket, egyszerűen nem lehetett bírni velük, pedig mindent elkövettek.
2022. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
100%
Rokonok közt van egy örökbe fogadott testvérpár. Nem romák. Már felnőttek, semmi baj nem volt velük, tanulásban, magatartásban, viszonylag szép eredményeket értek el az életben. Annyi változott, hogy megromlott mindkettejük viszonya az örökbefogadott szülőkkel, akik időközben el is váltak. Nem is tartják a kapcsolatot már jó pár éve egymással. De normális életet élnek, családjuk van.
2022. júl. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:
Nem akarok jelenleg örökbefogadni, csak érdekel. Nem is vetem el, de csak 19 éves vagyok :)
2022. júl. 28. 11:49
 6/76 anonim ***** válasza:
100%
Idős szomszédasszonyom újszülöttként örökbefogadott gyerekei már felnőttek, mindkettő rendes, tanult, családos ember lett, már az unokákat hordják hozzá. Sosem volt náluk tabu, hogy nem vérszerintiek. És vicces, hogy sok mindenben hasonlítanak, pl. mindenki zenél valamin.
2022. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
84%

Az örökbefogadást vissza lehet csinálni? Vissza lehet adni a gyereket?

Én úgy tudtam, ilyen csak nevelőszülőségnél van. Úgy tudtam, az örökbefogadás végleges és visszavonhatatlan. A saját gyerekedet sem adhatod be a zaciba, ha nem bírsz vele. Még akkor se, ha ellened bűncselekményt követ el.

2022. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
87%
Tiktokon ajánlom Szebenyi Kriszta videóit, az ezzel kapcsolatos tapasztalatait osztja meg, és bár még kicsik a fiúk, de példaértékűen neveli őket.
2022. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
87%

Na, itt bukik az elmélet, hogy minden nevelés kérdése.

Sajnos ez nem igaz, az öröklött természet sokkal erősebb.

A férjem ex-főnöke 2 roma fiút fogadott örökbe. Az egyik diplomás mérnök, a másik börtönben ül garázdaságért. Ugyanúgy nevelték őket.

A faluban van egy csaj, aki örökbe fogadott egy kisfiút, most lesz 10. osztályos. Szakgimibe jár, szóval nagyjából teszi a dolgát. Bár az anyja sokat panaszkodik, hogy kezelhetetlen, de szerintem csak olyan normális kamasz. De fehér egyébként, valami 14 éves lány szülte, aki úgy döntött, hogy nem tartja meg.

2022. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%
9: még a nagyon liberális szakirodalomban is leírják, hogy nem minden a nevelés... A hozott anyag (genetika) igencsak sokat nyom a latban.
2022. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!