Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Gyerek örökbefogadása tapaszta...

Gyerek örökbefogadása tapasztalat? Mire jutott a gyerek? Egészséges, lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
Külön érdekelne a roma gyerekek örökbefogadása, de minden érdekel :) azt is jó lenne, ha írnátok, hogy hány évesen fogadták örökbe.

2022. júl. 28. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
94%
Nem valami egyszerű ám manapság örökbefogadni sajnos. Még roma gyermeket sem, őket általában azért, mert nem mondanak le róluk a szüleik.
2022. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
86%

A Bölcső Alapítvány indítója...

[link]


"Budavári Zita, a Bölcső Alapítvány alapítója, két fogadott gyermeket nevel. Véleménye szerint legkésőbb a kamaszkor éveiben egyértelműen kiderül, hogy a gének a dominánsak. Mint fogalmazott, az örökbefogadás előtt optimisták vagyunk, az első években azonban egyre inkább elcsendesedünk és bízunk az 50-50 százalékos elosztásban, a kamaszkor idején pedig már pillarezdülés nélkül tudjuk, a genetika mindent visz."

2022. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
100%

10-es: igen, a szakirodalom. Csak a közhiedelem meg nem ezt vallja.

Nekem adhd-s mindkét gyerekem, és még a gyerekpszichológusok is ilyeneket mondogatnak nekem folyton, hogy a "gyerek az anyja tükre". Meg "akkor van baj a gyerekkel, ha otthon van baj", meg ilyesmi. Holott én nem tudok már ennél többet tenni a gyerekekért.

Bocsi az offért.

11-es: persze, csak az olyan gyerekeket lehet örökbe fogadni, ahol lemondanak róluk a szülők. Elég szomorú ez a gyerekeknek, hogy a sülő hiába drogos, alkoholista, munkakerülő, mégis az ő jogai erősebbek a gyerekénél.

Az állami gondozott gyerekeket csak nevelőszülőknek adják ki, és a vér szerinti szülőknek van láthatási joguk. Ha nem roma gyereket akarsz, jelenleg kb. 8 évig kell várni, roma gyereket talán kapsz 5 év után.

Ezt tényleg érdemes tudni, mert sok naiv fiatal állítja, hogy jaj, hát tele vannak az árvaházak, fogadjunk örökbe. Sajnos akikkel tele vannak az árvaházak, ők nem örökbe fogadható gyerekek.

2022. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
94%

14: és még ennél is rosszabb a helyzet, ha csecsemőt szeretne valaki örökbefogadni.


Akik "bentmaradnak" az állami gondoskodásban, és esetleg örökbe adhatóak, azok már bőven 8-10 éven felüliek. Elég reménytelen helyzetben. NAgyon rizikós az örökbefogadásuk.

2022. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
97%
7: Pedig vissza lehet csinálni, vissza lehet adni a gyereket. Egy ismerősömék is kb 2 éve adták vissza a kislányt aki 5 vagy 6 évig volt náluk. 7 évesen fogadták örökbe és elkezdett lopni a családtól, hordták pszichológushoz, közös terápiára, tényleg mindent megtettek, de már odáig fajultak a lány dolgai, hogy félő volt a vendégeket lopja meg (családi vállalkozásuk van-étterem-szállás) , lelkileg a házaspár már teljesen kivolt és úgy döntöttek nem akarják hogy erre menjen rá az életük és felbontották az örökbe fogadást. Ez se volt könnyű nekik, ezt is nagyon megszenvedték. Nekem is elképzelhetetlen ez, én is öf szülő vagyok. De van ilyen.
2022. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
100%

Felbontható az örökbefogadás


[link]

2022. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
8%
Hol a hozzászólásom??
2022. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
91%

Nem írtam semmi rosszat, anyukám tapasztalata volt 42 év óvónői munka után.

Sajnos a vér kiütközött,nem lett belőlük jó ember. Pedig magyar családok nevelték őket,nagyon szépen.


Ez így volt,ahogy ide leírtam!!

2022. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
96%

Nem olvastam minden hozzászólást. Sajnos nem minden nevelés kérdése.

Kolléganőm 9 naposan fogadott örökbe egy kislányt, majd 2 hetesen egy kisfiút. Pár év különbséggel.

A lány már 20 éves, sulit nehezen végezte el, sok fejlesztésre szorult, felmentették több tantárgyból. Nem ért a pénzhez és az időt is csak akkor tudja megmondani, ha digitális órát lát. Aranyos, rendes lány egyébként, de a hozott gének, a terhesség alatt elszenvedettek nem tűnnek csak úgy el.

A fiú egy fokkal jobb képességű. De vele sem egyszerű.

Egyik sem roma.

2022. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
94%

2 családot ismerek, ahol örökbefogadtak. Mindkét család újszülöttet vitt haza.

A fehér kisfiúval minden rendben volt, most osztályvezető főnővér (nem tudom, hogy mi a férfiak megnevezése ebben a szakmában) egy kórházban.

A másik család egy roma kislányt fogadott örökbe. Ott kb 11-12 éves koráig nem volt gond, nagyon értelmes, okos gyerek volt, a szülei rengeteg foglalkoztak vele. Azután elkezdett lopni, elszökdösni, a szegénytelepről hozták vitték haza a rendőrök. Az anyukája még beíratta középiskolába, de az első napon már nem jelent meg. 15 évesen szülte az első gyerekét. Most 30 éves, 6 vérszerinti gyereke van, mind más apától és még 4 lízingelt gyereke a mostani élettársától.

A szülei sokáig küzdöttek azért, hogy jó útra térítsék, teljesen tönkrementek lelkileg. Végül kitagadták a családból. Az apukája szó szerint belehalt a csatározásba.

2022. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!