Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Gyerek örökbefogadása tapaszta...

Gyerek örökbefogadása tapasztalat? Mire jutott a gyerek? Egészséges, lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
Külön érdekelne a roma gyerekek örökbefogadása, de minden érdekel :) azt is jó lenne, ha írnátok, hogy hány évesen fogadták örökbe.

2022. júl. 28. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
75%

30-ra:

Mondjuk én se vagyok képes megérteni, hogy egy 19 éves (valószínűleg lány) miért az örökbefogadáson gondolkodik. Ezen azoknak kéne gondolkodniuk, akiknek már évek óta nem jött össze a baba, vagy olyan korban kerültek össze, amikor már nincs túl nagy esély arra, hogy természetes úton összejöjjön. Vagy ha eleve tud valaki olyan betegségéről, ami miatt kicsi az esélye a természetes úton született gyerekre.

2022. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
50%

Nagy divat ez mostanában. Ne szülj, fogadj örökbe, mert így úgy a föld, sokan vagyunk, stb.

Csak aztán amikor rájön, hogy a 90 százalék roma, akinek a 80 százaléka mentálisan sérült szülőktől származik, akkor majd átkozza a hülyeségét, hogy mi a francért nem szült.

2022. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
16%
Igen, most ez a menő. A kormány gyerekvállalás ösztönző kampánya a fiatalok fejében pont fordítva csapódik le és csakazértseszülök! Hajrá, lehet próbálkozni, de fájni fog!
2022. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért ennyire sok rasszista és örökbefogadás ellenes ember került ide, de sajnálom :( a valódi tapasztalatokat köszönöm, viszont azokkal nem értek egyet, aki azt mondja, hogy ha cigány gyerekem lesz, akkor az minimum lopni, megeroszakolni, megolni fog....
2022. júl. 28. 21:33
 35/76 A kérdező kommentje:
Hozzateszem a legtöbbet nem tapasztalati úton írták... Csak sok az előítélet :(
2022. júl. 28. 21:34
 36/76 anonim ***** válasza:
82%
Nem előítélet, tapasztalat. De nézz utána a statisztikáknak. Az, hogy cigány/roma valaki, az tény, még az örökbefogadásnál is rákérdeznek erre, pedig nem rasszisták…Szerinted mennyire gondozott terhességből születnek az örökbeadott gyerekek? Isznak, drogoznak, észre sem veszik, hogy terhesek, majd eldobjàk a gyereket!? Szerinted mennyire lesznek egészségesek ezek a gyerekek? De persze te tudod! Van aki szexel, majd eldobja a saját vérét, más meg bajlódjon vele..
2022. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
100%
Normális családból nagyon ritkán jönnek állami gondozásba gyerekek. Ha árván maradnak esetleg, akkor van egy normális nagyszülő, nagynéni ,egyéb rokon, aki magához veszi a gyereket! Csak a nagyon problémásak kerülnek be..
2022. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 A kérdező kommentje:
Azt természetesen elfogadom, hogy a kezeletlen terhesség miatt több a betegség és probléma. De nem hiszem, hogy a genetika meghatározza az embert. Alaptemperamentumot, szellemi képességeket örökölhet, de rosszindulatot nem gondolom. Innen kezdődik a rasszizmus, hogy valaki arra gondol, hogy azért lesz rosszindulatu valaki, mert ilyen vagy olyan a származása. Azért szerintem több pozitív történet is van örökbefogadással kapcsolatban, bár mindenképpen a bonyolultabn út. Én is csak akkor fogok örökbe fogadni, ha nem lehet gyerekem. De ha nem lehet, nem fogom elvetni az előzetes előítéleteim miatt.
2022. júl. 28. 21:46
 39/76 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem rasszizmus! Ha pl te egy tisztességes roma férfitől szülnél roma gyereket, akkor az ég világon semmi baj nem lenne. Arra a gyerekre készültök, te nyilván vigyáznál magatokra a terhesség alatt, eljárnál vizsgálatokra, nem innál és nem cigiznél, és valószínűleg nem szülnél egy drogos skizofrénnek. Szóval lenne egy alapjáraton kiegyensúlyozott, mentálisan egészséges roma gyereked, akivel az első perctől azt érezetetitek, hogy őt nagyon vártátok és nagyon szeretitek. Ez bőrszíntől függetlenül elég jó alapnak hangzik az életkezdéshez.

Sajnos az örökbefogadásra váró roma gyerekek nem ilyen háttérrel rendelkeznek.

2022. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:
Es épp ezért újszülöttet fogadnék, hogy én tudjam felnevelni, ne legyenek előzetes traumái
2022. júl. 28. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!